Kaimo nykimas Lietuvoje

Sveiki, mes, Kauno kolegijos studentės, atliekame apklausą apie kaimo nykimo problemą Lietuvoje. Prašome skirti keletą minučių savo brangaus laiko ir atsakyti į mūsų užduotus klausimus. Anketa yra visiškai anoniminė, gauti atsakymai bus panaudoti rašant mūsų savarankišką darbą. Ačiū už jūsų atsakymus.

Iš kur esate kilę?

Kur šiuo metu gyvenate?

Kaip manote, ar miesto gyventojas skiriasi nuo kaimo gyventojo? Atsakymą argumentuokite

  1. Taip, nes mūsų aplinka skiriasi, tai skiriasi ir žmonės
  2. taip, maziau ukiskas
  3. Kai kurie taip, jų požiūris ir elgsena skiriasi.
  4. Žinoma, poreikiai, pasaulio suvokimas
  5. Ir taip ir ne. Priklauso nuo pačio žmogaus, jo asmeninių savybių, išprūsimo.
  6. Skiriasi, kaime gyvena neturtingesni ir dazniausiai kvailesni
  7. Taip, miesto žmonės yra vangesni darbo atžvilgiu, labiau linkę pramogauti.
  8. Ne.Daug žmonių gyvena kaime, o dirba mieste tai nesiskiria.
  9. Skiriasi savo mąstymu ir intelektu. Miesto gyventojai daugiau išsilavinę ir todėl atsiranda daugiau galimybių darbo rinkoje, o kaimo žmonės nuoširdesni savo bendravimu, daugiau mylintys gamtą žmonės.
  10. Visokių žmonių yra ir kaime ir mieste
…Daugiau…

Kaip manote, ką reikėtų patobulinti, kad kaimai nemažėtų?

Kitas variantas

  1. mazejimas naturalus procesas, ne viena priemone nepakeis mazejimo
  2. Nevisuose kaimuose dar yra įvestos kanalizacijos ir pan., kas stabdo jauną žmogų pirkti būstą kaime

Kur planuojate/įsigijote nuosavą būstą? Atsakymą pagrįskite

  1. Mieste, nes ten vyksta gyvenimas: yra mokyklos, poliklinikos, geresnės švietimo įstaigos ir t.t.
  2. Mieste, nes ten yra daugiau galimybių
  3. mieste, arciau darbo ir viesos infrastrukturos
  4. Mieste, daugiau įvairesnės veiklos, darbo vietų.
  5. Tik mieste
  6. Kaime. Savo gimtinėje.
  7. Mieste nes viskas ko reikia ten
  8. Įsigijau mieste
  9. Būstą jau turiu kaime.
  10. Kaime.,nes myliu gamtą ir gyvūnus
…Daugiau…

Jūsų nuomone, ar urbanizacija yra teigiamas socialinis procesas, ar problema?

Jeigu galėtumėte sau leisti gyventi mieste ir turėti sodybą kaime, ar tuo pasinaudotumėte?

Ar skiriasi žmogus gyvenantis kaime nuo žmogaus gyvenančio mieste? (Jeigu taip, argumentuokite kodėl)

Taip,

  1. Nes skiriasi žmonių aplinka, darbą, kurį dirba, todėl ir žmonių vertybės gali šiek tiek skirtis
  2. Taip, kartais skiriasi požiūriai
  3. taip, labiau ukiskas
  4. Savo požiūriu į gyvenima, elgsena ir kartais manieromis.
  5. Taip, labiau išsilavinę
  6. Taip, savo elgesiu
  7. Taip, jau atsakiau prieš tai, kuo skiriasi
  8. Jeigu žmogus ūkininkauja, jis dažnai yra pririštas prie ūkio reiklaų, skirtingai nei miesto žmogus, kuris gali sau leisti laisvu metu keliauti neskaičiuojant laiko
  9. Taip, nes kaimo žmonėms visko reikia mažiau.
  10. Taip. Vartotojiškumu, gebėjimu atlikti tam tikrus darbus patiems. Dažnai žmonės kaimuose gyvena paprasčiau, jiems reikia mažiau, jų požiūris į gyvenimą dažnai yra kitoks nei miestiečių - nėra tokie egoistai, materialistai ir pan.
…Daugiau…

Kaip manote, tendencija jaunam žmogui apsigyventi kaime yra mažėjanti ar didėjanti?

  1. Mažėjanti
  2. Mažėjanti
  3. mazejanti
  4. Mažėjanti
  5. pagal kiekvieno pasirinkimą
  6. Mažėjanti
  7. Mazejanti
  8. Mažėjanti
  9. Mažėjanti
  10. Manau, mažėjanti
…Daugiau…

Jeigu gyvenate/gyvenote kaime ar yra tekę susidurti su šiomis problemomis?

Jūsų nuomone, kokie yra privalumai gyvenant kaime?

Kitas variantas

  1. Nėr triukšmo
  2. Mažiau triukšmo, nėra spusčių
  3. Atsiplėšimas nuo darbų, blogų minčių

Ar naudojatės kaimo turizmo paslaugomis?

Jei gyventumėte kaime, ar užsiimtumėte ūkininkyste?

Kaip manote, kiek kaimo gyvenimas yra svarbus tradicijų ir bendruomeniškumo palaikymui?

Jūsų nuomone, gyvenimas kaime prabanga ar papildomi rūpesčiai? Atsakymą pagrįskite

  1. Tai priklauso nuo žmogaus, bet man asmeniškai tai būtų papildimi rūpesčiai, nes reikėtų dirbti daugiau taip pat ten gali būti blogesnės gyvenimo sąlygos
  2. Papildomi rūpesčiai
  3. rupesciai
  4. Žiūrint, kaip tu gyvensi ir ko tau reikia. Kartais, tai gali būti prabanga, o kartais rūpestis.
  5. žiūrint kuo užsiimama
  6. Papildomi rupesciai
  7. Nei prabanga, nei rūpesčiai.. Nekilnojamas turtas kaime pigesnis nei mieste, todėl čia nėra prabanga, kurią galėtų retas gauti. O jeigu perki būstą kaime, tai turi apgalvoti, kad nebūtų rūpesčių
  8. Prabanga. Nuosava teritorija, švaresnis oras.
  9. Gyvenimas kaime yra į domus, daug veiklos, ramybės ir nepriklausomybės no kaimynų
  10. Nei prabanga, nei papildomi rupesciai.
…Daugiau…

Koks Jūsų amžius?

Jūsų lytis?

Jūsų išsilavinimas?

Kokios Jūsų vidutinės pajamos eurais?

Sukurk savo anketąAtsakyti į šią anketą