Interneto įtaka muzikos industrijai - muzikos vartojimo įpročiai

Esu aš ketvirtakursė Jausmė, planuoju (labai norėčiau) baigti verslo informacijos vadybos studijas. Nenoriu varginti Jūsų nuobodžiais klausimais, todėl tikiuos, jog anketa bus bent truputį įdomi, įkvepianti. Mano bakalauro darbo tema - Interneto įtaka kultūros produktų verslui, tyrime noriu išsiaiškinti, kas dedasi muzikos industrijoje, kokie yra vartotojų įpročiai. Padėkite, juk už gerą - geru.
16. Pasidalinkite nuomone: Kokią naudą, jūsų manymu, internetas teikia muzikos industrijai?
Muzika tampa lengviau prienama
Populiarina. Vienas žmogus savo feisbuke pasidalinu klipu, nemažai žmonių pasiklauso, o gal keli ir įsigyja :) Atlikėjai dalinasi naujienomis, pasirodymais
Plečia akiratį.
Supažindina su daugybe atlikėjų, kurie liktų nežinomi, jei visa muzika būtų mokama
lengvesnė distribucija, lengviau prasimušti indie atlikėjams, pajamos lengviau pasiekiai tiesiai patį muzikantą, o ne jį atstovaujančią ir autorių teises kontroliuojančią kompnaiją
Internetas populiarina muziką kaip niekad anksčiau. Ištirta, jog tie, kurie muziką siunčiasi, dažniau perka įrašus nei tie, kurie nesisiunčia.
Apie muzikos industriją vartotojai turi galimybę sužinoti daugiau informacijos
populiarumą
Pagrinde tai atlikėjui ir jo kūriniams padeda greičiau išpopuliarėti.
Reklama muzikos grupėms, priėjimas prie muzikos kūrinių supažindina su naujais atlikėjais ir jų kūriniais, todėl apie 30% koncerto klausytojų grupės sulaukia daugiau. Jei grupė labai patinka ir daina, vis dėlto fanai linkę paskui ir nupirkti albumą ar dainą po koncertų, ar perklausius dainas, taip remdami savo mylimus atlikėjus. (Konkretus pavyzdys tai Gorilaz grupė (jei neklystu) išleista nemokama dainos versija internete ir sumuštas albumo pardavimo rekordas). Į nežinomo atlikėjo koncertus kaži kas eitų, bei pirktų jų albumus, kai tai kainuoja didelius pinigus ir tai neužtikrins, jog ši muzika patiks klausytojui. iTune pasiūlo neblogą sprendimą, bet dar lietuviui per brangu mokėti tuos pinigus už dainą. Taigi manau, kad draudimas dainų sklaidos internete tai grupių konservavimas, o laisvas priėjimas - reklama.
labai didelė prieiga prie muzikos, galimybė atrastyi vis kažką naujo ir įdomaus.
Kai kuriems atlikėjams tai tampa tramplynu į populiarumą.
Daugelis, ypač Lietuvoje perka muzika internetu dėl mažo įrašų parduotuvių kiekio. Internetas padeda prieiti prie legalios medios legaliu būdu. Ir pasirinkimas daug didesnis.
Nes zmones nori suzinot apie dainu pavadinimus ir kartais net patys pradeda dainuot-grot
įvairenybė
populiarina
Muzikos industrija kenčia pelno atžvilgiu, tačiau dainų populiarumas dėka interneto išaugo.
Skatina domėtis muzika daugiau. Tuomet pamėgtų atlikėjų albumus galima ir nusipirkti (dėl kokybės, ir šiaip, iš idėjos paremti muzikos industriją bei savo mylimą atlikėją)
Tai populiarina kūrinius, garsina atlikėją/grupę, didina klausytojų auditoriją, tapęs gerbėju paklausius laisvai prieinamu kūriniu klausytojas anksčiau ar vėliau įsigyja atlikėjo ar grupės albumą.
plačiau prienama
Muzika prieinamesnė, greičiau sklinda. Muzikos industrija globalėja. Tai suteikia muzikantams galimybę tapti žinomais pasauliniu mastu ir geriau užsidirbti iš koncertų
Populiarina muzikos atlikėjus ir jų atliekamą muziką.
skatina domėtis, klausyti, rinktis į koncertus, ieškoti klipų ir t.t., žodžiu užsuka visą industriją, kitaip labai mažai kas ja tiek domėtųsi
Gerą, kokybišką muziką kuriančiam atlikėjui lengviau sulaukti pripažinimo.
Muzika lengvai prieinama dideliam skaičiui klausytojų, nebūtina muzikos įsigyti, kad jos pasiklausyti, yra youtube, myspace etc. Muzikos pardavėjai yra lengviau prieinami.
Gretesnis muzikos platinimas ir jos gavimas, galima komentuoti apie dainas, jų patinkamumą arba ne. Galima surasti dainų ir nereikia kelti kojos iš namų.
galima daug daugiau visko išgirsti :) pvz. naudojuosi last.fm, todi gaunu labai daug pasiūlymų, kokie atlikėjai man galėtų patikti :) kai kurie būna žinomi, kai kurie išvis negirdėti... tai imi jų ir paklausai, susipažįsti :) jeigu patinka, atsisiunti dainų ir džiaugiesi, kad padarei tokį didžiulį atradimą :)
Populiarina ją.
Didesnis prienamumas = didesnis žinomumas = didesnė paklausa = didesnė finansinė nauda.
didina populiarumą
Galima laisvai dalintis muzika, sužinoti ir atrasti iki tol negirdėtus atlikėjus. Ypač facebook ir youtube pagalba. Asmeniškai aš, labai nemažai mėgstamų atlikėjų atradau tik interneto dėka, nes jie nėra popsiniai ir jų radijas ar mtv negroja. O naršant internete atrandi įvairiausių perliukų :) Kitaip sakant - suteikia žymiai platesnį klausytojų ratą.
Populiarina dainas
Turbūt daugiau žalos nei naudos dėl piratavimo.
Dar vienas pardavimo kanalas. Puikus nemokamas reklamos kanalas atlikėjams, muziką dalijantiems nemokamai.
Lengviau išpopuliarėti naujiems atlikėjams Atsirado nauji pardavimo kanalai Daugiau žmonių domisi muzika
Internetas sugriauna bet koias ribas ir sienas, taip pat ir muzikos pasaulyje. Interneto deka jos daug, ji ivairi, pasiekiama is namu, o juk siuolaikinis zmogus po darbo vargu ar nori begti i muzikos parduotuve, kuri dirba iki 18 val. Siandien svarbus patogumas ir ivairiapusiskumas visomis prasmemis, todel internetas mums, technologiju amziaus gyventojams, tikras issigelbejimas. Be to, internetas buria gerbejus tam tikros muzikos, tam tikros grupes ar dainininko, buria ir "daugina", o tai atlikejams tik i nauda, daugiau ateina i koncertus, daugiau perka kitokiu prekiu, susijusiu su tuo atlikeju/grupe (ivairi atributika, drabuzius is autorines kolekcijos ir pan.)
Jis gali padėti išpopuliarinti dainą ar atlikėją žaibišku greičiu. Jokiais kitais būdais tai neįmanoma.
-
Dainos greiciau ispopuliareja.
Padaugėja fanų, sumažėja galimos pajamos.
dideles sklaidos
Galimybė greitai išpopuliarėti įvairioms grupėms, parodyti savo muziką platenei auditorijai, albumų populiarinimas.
Daugiau klausytojų, kurie sužino apie naujas grupes, išleistus albumus ir pan.
Garsina atlikėjus
Platinimo nauda
-
Galima greit ispopuliarinti naujus kurinius, atlikejus.
Zymiam atlikejui, pvz lady gaga, uztenka savo nauja daina ikelti i youtube ir jau po poros dienu bus 5mln perziuru, tai greit ispopuliareja daina. 5mln dainos irasu per keleta dienu nenupirktu, jei tai butu mokamas cd ar dvd diskas. Atlikejai, neturintys litu isleisti savo albuma, vistiek gali kurti ir matyti, kad zmones ju daina klauso ;)
Padeda populiarinti atlikėjus, atrasti naujos geros gražios muzikos.
Padeda atlikėjams dar labiau išpopuliarėti, tapti dar žinomesniais.
Suteikia galimybę mažai žinomiems atlikėjams populiarinti savo kūrybą.
Manau, grupės, neturinčios pinigų ar tiesiog galimybės leisti įrašus, turi puikią progą būti išgirstos. Be to, muzikos rinka tapo tarptautinė - mes, lietuviai, galbūt prieš dešimtį metų nieko nenutuokėm apie etiopų džiazą, o dabar gali po dviejų minučių jau jo klausytis :)
pasiekia didesne auditorija, puikiai tinka pupuliarumui didinti.
teigiamą, jei ne internetas, nežinočiau tiek daug savo mėgstamų grupių
Reklaminę
Nauda - didesnė auditorija
Leidžia išpopuliarėti tiems muzikantams ir stiliams, kurie išeina už MTV ir radijo stočių formatų ribų, skatina aktyvesnį domėjimąsi muzika. Leidžia drąsiau eksperimentuoti, bandyti naujus stilius ir grupes - kai reikia mokėti pinigus, perki tik tai, ką žinai. Patiems muzikantams leidžia semtis žinių bei įtakos iš įvairių stilių kitų muzikantų. Formuoja platesnį suvokimą apie muziką, didina žmonių išprusimą. Leidžia rinktis, ką klausyti. Leidžia apskritai daugiau sužinoti apie grupes, jų veiklą, siekius. Laisviau platinti informaciją, bendrauti su gerbėjais, gauti atgalinį ryšį. Leidžia muzikos gerbėjams iš viso pasaulio diskutuoti apie muziką, dalintis savo žiniomis ir pastebėjimais. Laiku sužinoti (ir paskelbti) apie vykstančius koncertus. Netgi gauti info apie naujus ar dar tik įrašinėjamus albumus... Leidžia lengviau naujoms grupėms pasiekti klausytojų. Taip pat atrasti grupes iš kitų regionų, ne tik savo šalies, JAV ir Britanijos. Galų gale, parsisiuntusi mp3 grupės, kuri man patiko, aš ją sužinosiu ir paskui nueisiu į koncertą, vadinasi, sumokėsiu kitu būdu. O kiek dar kitų teigiamų dalykų, kuriuos tingiu surašinėti, nes man irgi bakalaurinis ant nosies kabo!
Atlikėjai turi galimybę greitai išgarsėti (pvz. Justino Bieberio fenomenas), muzika tapo lengvai prieinama, taip pat, manau, kad jaunimą šiandien galima pasiekti daugiausia tik internetu.
Žmonės atranda grupes kurių kitais atvejais galbūt net nebūtų išgirdę, dėl to, kad nežinomos grupės albumo tiesiog nepirktų. O Internetas leidžia eksperimentuoti, kas priveda prie muzikinių "atradimų".
leidžia išgirsti mažai žinomas grupes
Manau, kad atlikėjų populiarumas kyla, jų klausytojų publika didėja
Iš vienos pusės tai skatiną domėjimąsi, tačiau taip pat ir mažina paklausą pirkti, kam prikti jei gali gauti nemokamai.
Visa muzika tapo zymiai lengviau prieinama, todel ja lengviau populiarinti.
Galimybę perklausyti dainų fragmentus ir nuspręsti ar verta pirkti, ar ne.
Daug greičiau galima išpopuliarinti atlikėją/dainą
Populiarina atlikėjus su daug mažesniais kaštais, įgalina atlikėjus platinti savo kūryba be leidėjų, atpigina kūriniūs.
Internete galima reklamuotis, paskleisti naują dainą, ją išpopuliarinti, užsiimti viešųjų ryšių akcijomis,
Skatina atlikėjų žinomumą (žymiai greičiau)
didesne auditorija, ji lengviau pasiekiama
irasu pradinis ispopuliarinimas,
Galima pasisemti įkvėpimo iš kitų grupių, jaunom grupėm lengviau prasimušti
Padeda platinti atlikėjams savo kūrinius ir reklamuoti patiems save.
populiarina kūrinius ir jų atlikėjus
Skatina muzikiniu stiliu ivairoves atsiradima, padeda lavinti ir plesti muzikini skoni. Jei ne internetas tikrai nezinociau tiek daug muzikiniu stiliu, kiek dabar zinau, internetas laaaabai padejo man praplesti ir vis dar plecia muzikini skoni :))) Nauda mizikinei industrija: galimybe isgarseti net ir keisciausio ir idomiausio muzikinio stiliaus atstovams. Kepamos ivairios muzikines grupes, o internetas puiki erdve ju viesinimui.
padeda išpopuliarinti
Be abejo, reklamos sklaida. Gali siandien pristatyti kurini, bet jau vakar visi zinojo, kad tai padarysi, o uzvakar buvo girdeje. Na o mazeniem zaidejam, tai galimybe pgiai pasiekti savo gerbeju ausis.
nemanau, kad internetas teikia naudą muzikos industrijai, jei seniau pirkdavau muzikos įrašus dabar tiesiog paklausau internete ir pamirštu.
Viešumas, populiarumas, sklaida, atgalinis ryšys.
Atsirado galimybė plačiau paskleisti savo muziką atlikėjams, klausytojams lengviau surasti/plėsti savo akiratį. Patogumas, kai dainą gali įsigyti per kelias minutes (jei perkant per itunes ir pan.).
padeda susipažinti su įvairiomis muzikos rūšimis, atrasti naujus atlikėjus
gausiai populiarina
Iš vienos pusės - piratavimas finansiškai pakenkia, iš kitos - "dovanoja" didesnį populiarumą (nebūtinai pirataujant, bet ir klausantis per youtube.com.
Gerai, vertinu teigiamai... Nemokamai gerai ;)
Skatina domėjimąsi; Didina atlikėjų žinomumą; Kuria galimybes el. verslams ir naujoms rinkoms
padaro ją prieinamesnę
leidžia muziką paskleisti žymiai plačiau - po visą pasaulį, ne tik toje šalyje, kur įrašas išleidžiamas
skatina žmones labiau domėtis muziką, kelią atlikėjų populiarumą.
nauda yra dėl reklamos
Paprasto miestelio muzikantėlis gali tapti žinomas ir mėgstamas visame pasaulyje.. Taip galima skleisti kokybišką muzika ten kur ji yra vertinama.
Leidžia mažiau žinomiems atlikėjams (kurių netransliuoja per mass media priemones) tapti žinomais. Žodžiu, populiarinimo funkcija, daugiau galimybių "neformatui".
Ispopuliarina atlikejus, dainas
Žiūrint iš savo varpinės - daug muzikos nemokamai, nepatinka - ištrynei ir nesigaili išleistų pinigų. Atlikėjams daug platesni vandenys reklamuotis (vien kiek duoda youtube - nebereikia sėdėti prie televizoriaus visą dieną ir laukti patinkančio videklipo)
Internetas suteikia daug galimybių platinimo ir populiarinimo srityje. Padeda nekomercinės muzikos atlikėjams pasiekti klausytojus iš viso pasaulio.
Kaip ir sakiau, tai padeda išlikti ir augti muzikos industrijai.
Atlikėjų populiarumas didėja, lengviau įvesti naujų žaidėjų į rinką. Pati muzikos industrija tapo dinamiškesnė. Įrašų nebebūtina leisti(tai brangu), gali paprasčiausiai publikuoti juos internete, o pagrindinės pajamos ateina iš pasirodymų, manau taip ir turėtų būti.
Muzika turi galimybę pasklisti labai plačiai. Jauni atlikėjai taip pat lengviau gali išpopuliarėti bei parodyti savo talentą.
Muzikos atlikėjams daro nemokama reklama (piratinės muzika). Didžiausia naudą daro elektroninės muzikos parduotuvės, ten didelis pasirinkimas ir galimybė nusipirkti muzikos esant namuose.
Praplecia klausomos muzikos stiliu ir atlikeju diapazona
Galimybė smulkesnėms, netokioms populiarioms ar alternatyvioms grupems pasiekti savo klausytojus.
Išpopuliarina atlikėjus, dainas ir tada žmonės ateina į jų koncertus:) na ir klausosi jų muzikos. Manau, čia nauda atlikėjau. Na ir klausytojui - nes nemokamai:)
Atlikėjams, ypač naujiems, internetas padeda išpopuliarėti. Jei naujas kolektyvas, tai gali "prasimušti" interneto pagalba - susikurt profilius įv. socialiniuose tinklapiuose, įkelt įrašus į Youtube ir pan.
populerina atlik4jus, reklama
-
Populiarina atlikėjus bei grupes
populiarina naujas grupes ir atlikėjus, jų įrašus, informaciją apie koncertus
Tai labai puiki vieta naujiems atlikėjams dalintis savo įrašais ir (galbūt) būti pastebėtiems
Manau internetas suteikia galimybę jaunoms grupėms būti išgirstoms, pamatytoms, taip pat ir senoms lengviau bei greičiau pasiekti auditoriją. Internetas tik pagreitina ir paskatina komunikaciją, o muzika juk ir yra komunikacija :)
Internete galima pateikti labai didelį informacijos kiekį, todėl ir apie muziką galima sužinoti beveik viską.
Didina žinomumą ir auditoriją. Be to, skatina klausytojų ir kūrėjų bendravimą be tarpininkų. Geriau pervest 20 Lt tiesiai atlikėjui, nei pirkt cd iš kurio jei iki atlikėjo prieis 5 litai, tai bus jau daug
lengviau dalintis muzikos įrašais, jie labiau prieinami.
Populiarumą atlikėjams.
didesnis populiarumas - jeigu įrašai būtų įsigyami tik mokamai - mažesnė dalis vartotojų tai pamatytų ir įvertintų
galimybė nemokamai siųstis muzika leidžia iškilti talentingiems, mažiau žinomiems atlikėjams. galima daugiau visko išgirsti ir plėsti savo muzikinį skonį
Ir teigiamą, ir neigiamą. Teigiama - efektyvesnė sklaida, "jei tavęs nėra internete, tavęs nėra niekur". Neigiama - piratavimas atima didelę dalį galimų pajamų