Ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų tėvelių nuomonė apie maitinimo organizavimą
Jei atsakėte "Neigiamai" "Labai neigiamai", pakomentuoti kas įtakoja?
Esant pandeminei situacijai, negalima tėvams užeiti į grupę, kurioje ir yra pakabinamas valgiaraštis. Internetinėje darželio svetainėje tokio valgiaraščio neradau.
Iš principo vertinu teigiamai, bet mes šeimoje nevalgome gyvulinių produktų, tai kai kuriomis dienomis vaikai nelabai turi ko valgyti. Visa laimė, kad bent jau sriubos visos augaliniu pagrindu. Ir didžiumą dienų per pietus būna bent jau tinkamas garnyras prie mėsiškų patiekalų (bulvės, ryžiai ir pan.)
Vaikas darželyje valgo mažai, sako kad neskanu, grįžta namo visada alkanas, nes vakarienės pačios neskaniausios.
Manau, vaikučiai permaitinami, pietums duoda ir sriubos ir pagrindinį patiekalą, iškart tiek prisivalgę vaikučiai eina miegoti pietų miego, o atsikėlę vėl valgo. Pietums užtektų pagrindinio patiekalo, o po miego galima būtų duoti sriubytę valgyti (jeigu jau tiek norima tomis sriubomis maitinti). Dažnai vaikas tik grįžęs iš darželio skundžiasi pilvo skausmais, nes vakarienei gauna pieniškas sriubas arba varškinius/bulvinius patiekalus su grietine. Iš esmės grįžęs iš darželio jau nebenori valgyti ir labai vėlai dar namų vakarienę valgo ir tik todėl, kad tėveliai valgo, bet ne todėl, kad alkanas.
Puikus maistas
Patiekalai neatitinka nurodyto valgiaraščio.
Labai dažnai košės duoda.
galetu buti mažiau kviečių. nes tai blynai tai makaronai tai manų košė dažnai duodama,.
Vaikas be skonio visiskai nevalgo maisto..
Ryte - košės viskas tvarkoje.
Per pietus - dažnu atveju porcija per didelė, vaikai nesuvalgo. Norisi, kad daržovės būtų atskirai, nesumaišyta į mišrainę.
Maitinimas po miego dažnu atveju patiekiamas nelabai maistingas maistas.
Vaisių galėtų būti daugiau.
Valgiaraštis sudarytas puikiai: subalansuota kasdieninė vaikų mityba.
Maistas neskanus, neišvaizdus, beskonis
Man patinka kad vaikas gauna įvairaus maisto patiekalus, norėtųsi įtraukti ankštinius su daržovėmis, pvz žirnių košė, daržovių troškinys su lęšiais. Dažnai tokie patiekalai nurašomi kaip garnyras šalia mėsos, nors yra sveika juos valgyti atskirai
Vaikas dažnai skundžiasi jog visi mėsos gaminiai būna įdaryti įvairiomis daržovėmis. Manau jog gryna mesyte valgytų dažniau ir labiau
kai kurių patiekalų (pvz., cepelinų, rūgštynių sriubos) mano vaikas nevalgo
Maistas neskanus. Meniu aprašymas skamba tikrai skaniai, bet jo paragavus ne itin skanu. Maistas nėra įvairus. Reiktų keisti meniu, norėtųsi įvairovės.
Pateikiami patiekalai, kuriu didzioji dalis vaiku valgyti atsisako ir vaiksto apkani. Pvz buroku misraine su pupelėmis 3 metu vaikui.
Balti miltai, citrusiniai
Maistas be druskos. neskanus. O šiaip druska yra vertinga organizmui, ypatingai kada karšta, vaikai sušyla, išprakaituoja. Druska yra reikalinga. Vistiek visos grupės maistą paskanina savo nuožiūra, nes kitaip, visas maistas iškeliautų į konteinerį.
Vaikas ne visada grįžta valgęs, sako kad, neskanu buvo.
Tevai nemato, ką valgo vaikai, kaip būna maistas paruoštas ir ar skaniai.
Košės duodamos tik pieniškos (pvz pieniška avižų košė). Rekomenduojama košes valgyti be pieno, tik pagardinus su aliejumi arba sviestu ir valgyti su vaisiais (bananai, obuoliai, persimonai, uogos ir t.t.)
Praktiškai kiekvieną dieną vakarienei vaikams pateikiami angliavandeniai, t.y. makaronai, blyneliai, tie patys varskėčiai kurie irgi kepami su miltais. Šalia jų būna uogienės arba vaisiai papildomai vakarienei. Iš esmės tai yra viskas kas skanu saldu ir dažniausiai visų vaikų mėgstama. Dėl to bendraudami su vaiku pastebime, jog dažniausiai vaikas minimaliai valgo pusryčių ir pietų, tačiau kartojas tris ar net keturis kartus vakarienę. Taigi žinodamas jog po pietų jis gaus jam skanesnį maistą, nei pietų metu jis renkasi palaukti ir nevalgo to kas yra sveikiau ir naudingiau jo organizmui.
Labai mažos porcijos
Vaikas labai mazai valgo darzelio maisto, nes jam neskanu
Maisto pateikimas dažnai sriubos būna su didžiausiu riebalų ant viršaus, žuvies kotletai smirda baisiausiai, košės be skoniu galėtų būti rytais koks nors paivairinimas maisto 3savaites iš eilės tas pats per ta pati tik apart dvi dienas būna viena diena varškės apkepas o kita diena omletas.
Prastas meniu. Reikia menių pokyčių.
patiekiamas maistas su mažai išmonės ir meilės, jei taip galima sakyti. Tikrai pažiūrėta į meniu gan sausai, šabloniškai, o ne išradingai. Skurdus daržovių pasirinkimas.
Angliavandeniai netinkami vakarienei
Pavyzdžiui, manų košė ar marinuoti produkrai tikrai nesiderina su sveika mityba.
Paprastas dalykas.sitas maistas be skonio..arbatos be skonio..musu laikais buvo normalus maistas su druska..o arbata su cukrum.ir uzaugom visiskai sveiki zmones..nesuprantu as siais laikais sito vaiku maitinimo tiek darzelį tiek mokyklose.
Labai dažnai būna troškiniai, labai siauras asortimentas.
Trūksta vaikų mėgiamų patiekalų. Tiksliau jų labai mažai duoda. Blynelių, virtinukų, jogurto.
Kai kurie patiekalai atiektas maistas neatrodo ,,skaniai’’ (pliurzos). Grikių blynai riebūs. Kyla klausimas ar tikrai jau tas maistas yra sveikas.
Kartais kai paskaitai meniu, tai net suaugęs būdamas nesupranti kas bus patiekta, pvz. kiaušinių košė, varškės kubeliai. Jei tai reiškia kiaušinienę ir varškėčius, tai norėčiau žinoti, kad tai tikrai tie patiekalai.
vaikui neskanu
Vaikai gauna nepilnaverti ir sveikatai nelabai palanku maista matinima.
Kepti botonai su pomidoru padažu, manu košes su cukrumi ir cinamonu, pervire makaronai ir ryziai ir t.t.
Niekaip nesuvokiu, kaip kepti sumuštiniai su pomidorų padažu atitinka tausojančio meniu reikalavimus.
labai mažai patiekalu valgo iš pateikto meniu. Labai retai būna grikių košė, nėra sumuštiniu, karstu sumuštinių, skrebucių, koldūnų, plokštainio, daržovių rinkinukų
Daug mėsos, pieno produktu, vis dar duodama menkaverte manu kose, baltu miltu makaronai, bulviu patiekalai kasdien beveik, daug miltiniu patiekalu. Mazai vaisiu.
Kadangi į grupę neiname, valgiaraščio nematome. Todėl nėra galimybės juo patogiai pasidomėti.
Kai kuriuos patiekalus būtų galima pakeisti, nes dabar yra tokių patiekalų, kur nevalgo beveik visi vaikai-pvz pieniska darzoviu sriuba
Maistas yra dažnai teikiamas košės pavidalu (košės, troškiniai). Vaikas visai nepripažįsta sumaišyto maisto, todėl dažnai lieka nevalgęs.
Per daug miltinių patiekalų, norėtųsi daugiau lietuviškų daržovių ir vaisių, vakarienės vienodos ir dažnai tik iš miltų ir bulvių, norėtųsi produktų įvairovės. Pieniškos sriubos eina kartu su mėsiškais patiekalais.
Kartais tokia vakarienė (Forminė duona 60/70 Tarkuotas fermentinis sūris 45% 15/20 Pomidorų padažas 10/15) neatrodo pakankamai maistinga ir normali...
vaikas atsisako valgyti mėsos, o nevalgiukams sunku ką sugalvoti, reikėtu daugiau šviežių daržovių, pvz, agurkų
Vaikas atsisako patiekto maisto, jam jis neskanus.
Vaikai dazniausiai grista alkani, nevalgo. Maistas paskaicius tikrai negundo, patys tokio negaminam ir nevalgom, manau dauguma vaiku nevalgo ir lieka alkani. Mano nuomone labai prastai!
Supažindinkite su "perspektyviu" valgiaraščiu. Kuo jis skiriasi nuo normalaus valgiaraščio? Kokie privalumai? Kodėl jis kažkur yra?
Maisto pasirinkimas. Turint alergijų. Pieno produktų. Košės su uogienėmis vaikams neįprasta.
Vaikai nemėgsta, tai kas ruosiama
Vaikas sako maistas nera skanus
Prastas maistas
Yra patiekalų, kurių vaikai tiesiog nevalgo
Kiekvieną savaitę vaikai gauna tuščių anglevandenių, makaronai, blynai ir pan. Užkandžiams būna bandelių pavakariams. Man tai neatrodo tinkamas maistas :) taip pat jogurtas ekologiškas, tačiau su cukrumi, o tai tikrai nėra būtina.
Meniu visada tas pats, daug maisto kurio vaikas nevago.
Valgiaraštis toks, jog vaikai pusiau alkani. Pusryčiams duodamos košės labai retas kuris valgo, kiaušinienė- tikra tragedija. Pusryčiams arba vakarienei batono riekė aptepta pomidorų(?) padažu ir užtarkuota fermentiniu sūriu, kurį dauguma vaikų nukrapšto. Klausimas: vaikui, kuris tarkim valgo pusryčius TIK darželyje, tikrai užtenka batono riekės iki pietų? Per pietus vaikai prašo: dar mėsytės, dar kotleto... nes alkani nuo ryto. Visi darbuotojai žino, tiksliau mato- visi tyli. Bijo. O jei įkeli nuotraukas į darželio forumą- kur vaikai be pietų- su nepaliestais blynais... Pasigaili, jog tai parodei.
Pilna pieno produktų, kurie nėra gerai vaiko organizmui, sukelia osteoporozę ir tikrai nėra Ca pasisavinamas iš pieno produktų (puikiai tai žinau, pati esu daktarė ir domiuosi naujausiais moksliniais straipsniais, siūlyčiau ir jums). Taip pat maistas yra patiekiamas nemalonios išvaizdos ir vaikai nevalgo noriai. Maisto valgiaraštis prieš pandemiją buvo daug geresnis, pieno produktų duodama buvo labai mažai, iš mėsos produktų buvo duodama tik paukštiena, o dabar duodama ir raudona mėsa, kuri yra pati blogiausia.
Nematau ką valgo. Valgiaraštis „Mūsų darželis“ progroje ir neatnaujinamas arba įkeliamas labai retai.
Kai kurie vaikai nemėgsta troškinių, galvūt galima produktus pateikti atskirai, pvz.: grikių troškinys galėtų būti atskiri grikiai ir šalia mėsos padažas, nes vaikams nepatinka vaizdas. Taip pat mažyliai nevalgo cepelinų.
Patiekiamas maistas iš tokių produktų, kurių vaikai nevalgo. Tokie kaip avinžirniai, kukurūzų košė ir pan. Arbata ir traputis pusryčiams. Žuvies produktai dažnai būdavo nelabai. Ir mėsos kukuliai kaip vaikas sako kieti kaip akmuo.
Per daug duodama "bulku" įvairiais pavidalais,duona batonas. Pienas kelia klaustuka ar tikrai jo reikia,nes pakankamai didelis alergenai nesvarbu kad vaikas neelergiskas ar mažiau elergiskas
Skurdus valgiaraštis, vaikas pastoviai alkanas
Mazos porcijos
Valgo prastai, skundžiasi, kad neskanu. Auklėtoja sakė, jog į maistą iš vis nededama druskos, į visus patiekalus dedamos sėlenos, tai vaikams nepatinka. Net ir mėgstami patiekalai dėl to išmetami
Norėtusi jog sugrįžtu toki valgiarasciai kurie buvo dar pries 4metus....
Gryzta alkani, sako negražiai atrodo maistas, neskaniai kvepia.
Norėtųsi sotesnio meniu vaikams.
Racione pasigendu įvairesnės žuvies patiekalu. Taip pat yra patiekalu, kuriu nevalgo vieningai visi grupes vaikais, aukletojos pačios įvardija, kas patiekalas tikrai neskanus, tokiomos dienomos vaikai būna alkani.
Nereaguoja darželio dietistė į išsakytas pastabas dėl meniu, konkrečių patiekalų
Manų košės pusryčiams valgiaraštyje galėtų nebūti.
Patiekalai kartojasi, nuolatos malta mėsa (kiuliena) vištiena, žuvis. Aš kaip mama pasigendu gabaliukais pjaustyti maisto (šioje įstaigoje pamirsta jautiena). Taip pat vaikams turėtų būti įvedama daugiau daržovių nei morka, kopūstas, burokėlis, agurkas, pomidoras, cukinija, paprika. Pateikiamo švieži daržovių rinkiniai, tačiau pasigendama šviežiu salotų, brokolių, kalafiorų, baklažanu ir kitu daržovių. Nemaža dalis patiekalu miltiniai, kas yra neigiamu angliavandenių šaltinis.
Kelis kartus per savaite pasikartojantis meniu
Neskanu, valgeraštis skurdus, tas pats per tą patį
Vaikas daznai sako, kad maistas ypac vakariene buna neskani, blynai sausi ir tt
Bulvių plokštainis keturmečiui!!!! Sriubos pilkos, varškėtukai pilki...tai visi suprantame, kad vaikai valgo kas skaniai atrodo. Jie net neragauja, nes viskas nuo vaizdo priklauso.
Per didelis kiekis baltymu, per mažai gaminiu iš mėsos. Manau žuvies užtektų karta į savaite. Įvairesni gėrimai (arbata, vanduo, pienas, kakava, gaiva).
Vaikas mini visada tą patį maistą, kartais iš karto po darželio prašo maisto.
Privalumas būtų jei būtų atsižvelgtą į alergijas, ir būtų pritaikytas valgiaraštis alergiškiems vaikams
Labai mažai vaisių,vis tas pats maistas,vaikas vis skundžiasi kad norėtų,ar tai jogurto,ar vaisių įvairesnių
Atrodo skaniai ir vaikui viskas patinka
Valgiaraštis lyginant su rajono valgiaraščiu yra nekoks.
Kai kurių maisto produktų vaikai nevalgo,
Mažoka įvairovės, pusryčiai visada košė, vakarienei blynai. Dabar žinau kad vakarienei būna vieną kartą bulvių košę su kefyru. Mano nuomone toks valgiaraštis labai skurdus. Neskatina vaikų valgyti įvairaus ir pilnaverčio maisto.
Patiekalai kurių dsuguma grupės vaikų nevalgo visada, nėra išimti iš valgiaraščio
Kiek teko matyti prasta patiekalų išvaizda
buvo sakyta, kad čia yra sveikatai palankūs patiekalai, o valgiaraščiuose radau uogos su cukrumi ir panašiai.
Sprendžiant iš vaikų pasakojimų (šią įstaigą lanko 5 ir 10 metų vaikai), dažnai būna miltiniai patiekalai (blynai, žemaitiški blynai, makaronai), labai mažas pasirinkimas daržovių ir vaisių, labai dažnai būna žuvies patiekalai
Nėra informacijos, betvarke
Mažas maisto pasirinkimas, darzelio valdzia neatsizvelgia i pastabas, del nevalgomu produktu
Smarkiai per didelis kiekis angliavandeniu, nes visi valgymai ju turi ko musu gydytoja nerekomenduoja, per maza ivairove darzoviu ir vaisiu, kai kuriu patiekalu derinimai nelabai suvokiami kaip rauginti kopustai patiekale ir gerimas to pacio valgymo metu kefyras - abu laisvinantys vidurius. Panasu kad maistiniu medziagu kiekis ir kaloriju kiekis surenkamas paprasciausiais budais nepagalvojant apie maisto ivairove ar alternatyvas nes kalcis ne vien tik pieno produktuose yra.
Vaikui neskanu, grįžta alkanas iš darželio
-
Vaikai nevalgo trośkinių, ( atrodo nepatraukliai, netinka, kad daug skysčio, daugybė stambiai pjaustytų morkų, konservuoti kukurūzai...), " sausi kotletai", tai vaiko apibūdinimas.