Globalizacijos įtaka lietuvių kalendorinėms šventėms žemaitijos regione

9. Kokių šventimo tradicijų kokiose šventėse laikotės?

  1. Kūčių metu dengiame 12 patiekalų stalą, Velykų metu dažome kiaušinius ir žaidžiame tradicinius žaidimus, Joninės einame ieškoti paparčio žiedo ir kuriame didelį laužą. Taip pat per Lietuvos valstybines šventes (vasario 16 ir kovo 11) keliame vėliavą, einame į mišias ir žygiuojame eisenoje.
  2. Dalyvauju šventose mišiose, Dalyvauju kultūros centro ar kitų organizacijų rengiamuose renginiuose
  3. Daugiausiai šventimo tradicijų laikausi švęsdama Kalėdas, Naujus metus, Velykas, Vėlines, Užgavėnės. Pagrindine šių švenčių tradicija yra ta, kad šios šventės yra švenčiamos šeimos, giminių rate, išskyrus naujus metus, kai ši šventė švenčiama įvairioje aplinkoje bei Užgavėnes. Į šventimo tradicijas įeina atitinkamų patiekalų ruošimas, dalyvavimas religinėse apeigose bei atitinkamuose toms šventėms būdinguose ritualuose, apjungiant visus šeimos narius, artimuosius ir gimines. Apie kiekvienos šventės šventimo tradicijas būtų galima kalbėti atskirai ir plačiai, o tai užimtų daug laiko.
  4. Kalėdos ir Nauji metai
  5. Per Kūčias- 12 patiekalų, per Užgavėnes- persirengėlių eisenos, per Velykas- kiaušinių dažymas, pamaldų klausymas.
  6. Neturiu nuomonės
  7. Neturiu nuomonės
  8. Per velykas su šeima marginame kiaušinius. Per kūčias ruošiame 12 patiekalų ir laužome plotkelę. Per kalėdas dedame dovanas po eglute. Per jonines dažniausiai kuriame laužą.
  9. kiekviena kalendorinė šventė yra savita, turi išskirtines tradicijas ir papročius, stengiamės pažymėti pačias ryškiausias tos šventės tradicijas
  10. Užgavėnių metu pagrindinių tradicijų-persirengėliai, užgavėnių blynai, vaikščiojimas po namus.
  11. Velykos, Kalėdos - švenčiame tik artimame šeimos rate.
  12. Valgių,dainų,apeigų.
  13. Dalyvauju kultūros centro ar kitų organizacijų rengiamuose renginiuose, Dalyvauju šventose mišiose,
  14. Dažniausiai yra laikomasi tradicijos per šventes lankyti artimuosius.
  15. Laikausi tradicijų švenčių šventimo šeimoje.
  16. Visų tradicinių lietuviškų
  17. Velykos - margučių dažymas, ridenimas, malda. Kūčios - specialūs valgiai, plotkelės dalijimasis, malda. Vėlinės - mirusiųjų pagerbimas lankantis kapuose, mišios bažnyčioje ir pan.
  18. Velykų, kalėdų, vėliniu, užgavieniu, trijų karalių šventes švenčiu su šeima pagal tradicijas ir papročius.
  19. Šv. Kalėdas, Šv. Velykas, Valentino diena
  20. Vėlinės - visada aplankomi artimųjų kapai. Kalėdos, kūčios - svarbi patiekalų išlaikymo tradicija ir žaidimai. Joninės - Jonams piname vainikus ir paslapčia kabiname ant durų. Žolinės - bendra kaimo šventė su koncertais ir žolelių arbatos gėrimo tradicija. Užgavėnės - su triukšmingu žiemos išvarymu ir būtinai su kaukėmis ir persirengėlių drabužiais. Velykos - būtinai dažome kiaušinius, kepame pyragą ir darome naminę duonos girą.
  21. Vėlinės - visada aplankomi artimųjų kapai. Kalėdos, kūčios - svarbi patiekalų išlaikymo tradicija ir žaidimai. Joninės - Jonams piname vainikus ir paslapčia kabiname ant durų. Žolinės - bendra kaimo šventė su koncertais ir žolelių arbatos gėrimo tradicija. Užgavėnės - su triukšmingu žiemos išvarymu ir būtinai su kaukėmis ir persirengėlių drabužiais. Velykos - būtinai dažome kiaušinius, kepame pyragą ir darome naminę duonos girą.
  22. Per Jonines pina merginos vainikus ir meta per galvą ant medžio.Jei pasikabina ant medžio tai reiškia, kad šiais metais ištekės. Ieškoma paparčio žiedo. Per velykas dažome kiaušinius ir juos ridename
  23. Per velykas marginame margucius. Visada laikomes pasninku.
  24. Kuciu tradiciju ir velyku.tai zaidimai,maistas.
  25. Joniniu.veliniu.velyku.
  26. Kučio 12 patiekalų, velykos margučių dažymas
  27. kucios-seimos rate,12patiekalu,lauzome svesta duona.
  28. Velykos - kiaušinių ridenimai, marginimas. Užgavėnės - kaukių darymas ir kaimynų lankymas Kūčios - burtai su vašku, šiaudo traukimas.
  29. kūčias nevalgyti mėsos. kalėdas puošti elgute, pakuoti dovanas, sveikinti visus užgavėnias valgyti blynus ,persirengti sokti ,varyti žiema joninės pinti vainika,deginti lauza vėlines lankyti kapus, degti žvakutes valentino diena dovanoti mylimiems zmoniems sirdutes
  30. Kaledu ir Velyku ryta butinai apsilankome bažnyčioje. Kučių vakara visada atliekame burtus pvz., šiaudo traukimas, bato metimas ir pan. Visada pavalge vakariene nenutvarkome stalo paliekame mirusiems artimiesiems vaišes. Per velines visada aplankome artimuju kapus ir uzdegame zvakeles visada nakti vaziuojame i kapines paziureti kaip graziai svieciai kapines.
  31. Nesilaikau.
  32. per Kalėdas - dovanų keitimasis, ateinančių metų planų ir norų surašymas
  33. Eglės puošimas, margučių ridenimas, žvakių uždegimas kapinėse
  34. Per kucias butinai ant stalo padedu 12 valgiu. Kaledas svenciame seimos rate. Velykos be marguciu neisivaizduojamos. Verbu sekmadieni einame i baznycia sventint verbu. Na o uzgavenes pati linksmiausia svente ne tik vaikams bet ir suaugusiems. Visi kartu varome ziema is kiemo.
  35. Užgavėnės - kaukių paradas, Morės deginimas, blynų kepimas. Sekminės - patalpų puošimas berželiais, gyvulių vainikavimas, supynės, kiaušinienės kepimas. Žolinė - žolynų šventinimas bažnyčioje, Advento laikotarpiu - giedame Kalvarijos Kalnus kiekvieną kartą kitoje sodyboje, kaimo bendruomenėse pravedami adventiniai vakarai ir t.t.
  36. Elementarios, visiems žinomos ...