E. balsavimo galimybių Lietuvoje tyrimas
Sveiki. Esu VGTU Transporto inžinerinės ekonomikos ir vadybos II kurso studentas Danielius Kadelskas. Šios anketos tikslas - atlikti analizę kursiniame darbe. Dėkoju už jūsų laiką!
Kaip manote, ar el.balsavimas paskatintų nesąžiningą balsų rinkimą?
Kitas variantas
- Priklauso nuo realizacijos. Du esminiai faktoriai - saugumas, ir galimybė pakeisti balsą (pvz. Estijos e-rinkimų sistema)
- Oxfordo ir Kembridžo saugumo profesoriai prieš balsavimą internetu, taip pat google "balsavimas internetu saugu ar ne", o taip pat www.balsavimas.lt
Kaip manote, ar el.balsavimas sutaupytų jūsų laiko?
Kitas variantas
- Iš pirmo žvilgsnio taip, bet prarasčiau daug daugiau laiko atlikdamas security-auditą visiems giminės kompiuteriams.
Ar naudotumėtės el.balsavimu,jei turėtumėte tokią galimybę?
Kitas variantas
- Galbūt
Kaip manote ar internetinis balsavimas ateityje yra neišvengiamas?
Kaip manote, el.balsavimą neįsivesti yra atsilikimas?
Kitas variantas
- neturiu nuomonės
Kaip manote, ar internetinį balsavimą būtina įteisinti todėl, kad jo nori visuomenė?
Kitas variantas
- O nori? :)
Kaip manote, ar internetinis balsavimas paskatins būti pilietiškesniais?
Kitas variantas
- Ne, bet paskatins imituoti pilietiškumą.
Kaip manote,ar valstybės tarnautojai bei privačios įmonės sugebės užtikrinti kuriamos sistemos kokybę?
Kitas variantas
- Ne, bet jei sistema būtų atvirojo kodo ir juos periodiškai prižiūrėtų / audituotų savanoriai specialistai, tada šansų atsiranda.
- Sunku vertinti, ir saugios paprastesnės sistemos turi spragų.
- noriu tikėti, kad taip
- Sukurtas ir pradėtas naudoti variantas, būtų taisomas dar 10 kartų, o vėliau jo būtų atsisakyta.
- Jeigu pasistengs nuoširdžiai.
- Ne 100%