Dirbančių/dirbusių užsienyje finansiniai įpročiai

Valdyti savo finansus reikalinga kiekvienam, atsakingai planuojančiam savo ateitį. Sėkmingam finansų valdymui neužtenka žinoti kiek turite pinigų, labai svarbu turėti aiškų planą, kiek, kam ir kada pinigų galite išleisti bei kiek sutaupyti. Vienas iš svarbių veiksnių, prisidedančių prie sklandaus finansų valdymo, tai mokesčiai ir atsakomybė. Mokesčius ne tik svarbu laiku susimokėti, bet ir nepraleisti galimybės juos susigrąžinti.

Pajamų deklaravimas - kasmetinis veiksmas, skirtas pateikti duomenis apie gautas pajamas ir sumokėtus mokesčius per paskutinius kalendorinius metus. Neretai, pajamų deklaravimas parodo ir mokesčių permoką, kurią kiekvienas dirbantis ar dirbęs ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gali susigrąžinti. Mokesčių susigrąžinimas - tai procesas, leidžiantis susigrąžinti priklausančius pinigus, kurie kiekvieną mėnesį nuo dirbančiojo algos yra nuskaičiuojami. Mokesčių permoka gali nustebinti ir nudžiuginti, neretai, tai tarsi papildomas atlyginimas metuose, papildantis biudžetą.

Įdomu, kaip vyksta mokesčių procesas ir kokios mokesčių klasės yra Vokietijoje? Skaitykite šiame straipsnyje.  

Jei per paskutinius ketverius metus dirbote ar dirbate Norvegijoje, pasitikrinkite ar viską žinote apie mokesčių procesą ir 10% lengvatą, skaitykite čia.

Dirbančių/dirbusių užsienyje finansiniai įpročiai
Rezultatai yra viešai prieinami

Jūsų lytis? ✪

Jūsų amžius? ✪

Kokia Jūsų šeimyninė padėtis? ✪

Kada paskutinį kartą dirbote užsienyje? ✪

Kokioje šalyje dirbate ar esate dirbęs (-usi)? ✪

Kokioje šalyje dirbate ar esate dirbęs (-usi)?

Ar deklaruojate pajamas? ✪

Jeigu nedeklaruojate, kodėl?

Jeigu deklaruojate pajamas, ar deklaravimo procesas Jums yra aiškus?

Ar žinote, kad galite susigrąžinti permokėtą pajamų mokestį?  ✪