Kokia Jūsų nuomonė apie planuojamus įvesti studijų ir mokesčių tvarkų pakeitimus Mykolo Romerio universitete?
Studijos ir taip nėra pigios, atsižvelgiant į jauno, ar net vidutinio amžiaus, dirbančio, bei siekiančio išsilavinimo, asmens uždarbį Lietuvoje. Kalbant apie nedirbančius, tėvų išlaikomus studentus, situacija dar prastesnė. Papildomas apmokęstinimas apsunkintų studentus finansiškai, keltų papildomą įtampą ir stresą.
Jei jau taikyti studijų stabdymo/ pratęsimo administravimo mokęsčius, manau, 75 eur. nėra adekvati suma tokioms procedūroms.
Studijų stabdymo kalusimu, manau, reikėtų atsižvelgti į konkrečią studento situaciją, priežastis, kodėl studijos stabdomos, ir pokyčius daryti išimtinai, peržvelgus konkretų atvejį, o ne bendrai ir "aklai". Tai nepanašu į palankias studentams sąlygas, labiau į sąlygų prastinimą. Gali būti rimtų priežasčių studijų stabdymui, net jei jos stabdomos ne kartą. Esant rimtoms studijų stabdymo priežastims, tai neturėtų įtakoti studento pašalinimo ir užkirtimo kelio pabaigti studijas vėliau.
MRU studentė, bakalauras,1kursas.
Mokantieji už mokslą sumoka pakankamai dideles sumas lyginant su studijų kokybe. Manau reikėtų daugiau dėmesio skirti studijų kokybės gerinimui, o ne apmokestinimui (ypač ištęstinių studijų studentams). Kaip suprantu ir nuotolinės studijos nėra gerai išvystytos, bent jau ne visi dalykai. Pagerinus studijų kokybę, tik tada galima daugiau dėmesio skirti apmokestinimui tikslinti.
Administravimo mokestis galėtų būti įvestas, bet tikrai ne tokia suma. Gal taip norima paskatinti greičiau pabaigti mokslus, bet ne visi studentai yra vien studentai ir esant dėstytojų dėmesio trūkumui, net sunku pabaigti studijas laiku.
Viskas gerai, kas tobulina universitetą.
Jau ir taip uz kreditus mokama nemazai, o dar papildomi mokesciai ... turi zmones but motyvuojami mokytis ,o nestabdyti studijas ir dar universitetas is to pelnosi ...
Anketa sudaryta labai klaidinančiai. Suplakti du skirtingi klausimai į vieną. Tai kaip galima atsakyti? Pavyzdžiui, pirmas klausimas, ir kiti.
Manau, kad studijas sustabdyti leisti tiek, kiek reikia pačiam studentui, jeigu nėra jokių skolų. Jeigu per tą laiką keičiasi programos ar reikalavimai, čia jau bus pačio studento reikalas, kaip jis sugebės prie to prisitaikyti ir tęsti toliau studijas ar gintis baigiamąjį darbą.
Jokių mokesčių neturi būti, ypač tiems, kurie ir taip moka už mokslą.
Manau, kad ištęstinių studijų studentai yra lygiai tokie patys kaip ir nuolatinių studijų studentai. Kils nepasitenkinimų banga, kad vieni gali vieną kartą stabdytis, kiti-du. Siūlau leisti stabdyti studijas abiems kategorijoms studentų su kartus ir nustatyti atitinkamą įmoką už teikiamą paslaugą. Juk MRU gyvena LR Konstitucijos vertybėmis, kuri iš jų- visi žmonės yra laisvi ir lygūs. Siekit lygybės.
nekeisti tvarkos jau įstojusiems
Pritariu,manau kad turėtų būti galimybė susistabdyti mokslus.
Eilinį sykį bandoma pasipinigauti.
Manau, kad studijų kokybė dėl to nepagerės, nes papildomas mokestis motyvacijos mokytis nedidina (kitu atveju, negi MRU būtų tiek daug už studijas mokančių studentų, jei jau pinigai yra tokia gera prevencinė priemonė). Kitaip tariant, tie, kurie turi dėl įvairių priežasčių stabdyti studijas, stabdys jas nepriklausomai nuo tų 75 EUR. Be to, kodėl turėčiau mokėti papildomai, jei studijų nutraukimo priežastis medicininė? Mano kaltės tame gali nebūti.
p.s. šita apklausa yra betikslė, nes a) neaiškinama, kokiu tikslu bus renkamas administravimo mokestis b) neaišku, kam jis bus naudojamas c) koks racionalus studentas norėtų mokėti papildomai? Kitaip tariant, nežinau, kokia nauda iš mano atsakymų, nes nesupratau, ko norėjot paklaust.
Sėkmės darbuose!