Darbuotojų motyvacija

Kas Jūsų nuomone geriausiai motyvuoja darbe?

Kaip manote, kokie yra geriausi būdai, padedantys motyvuoti darbuotojus? (pvz.: premijos, dovanų čekiai). Jei galite, pateikite pavyzdžių.
Piniginės premijos
Gera atmosfera darbo vietoje, gera komada
ba ba ba
gera nuotaika ryte bei premijos
Premijos
Manau premijos priklausančios tik nuo jūsų darbo o ne nuo visų bendro rezultato
Man tik pinigai
dažnai motyvuoja ne tik fiziniai apčiuopiami dovanojami daiktai, bet viešas pagyrimas, suteikta atsakomybė, ,idėjų išklausymas, suteiktas pasitikėjimas savarankiškai įgyvendinti užduotis ar kažkokį didesnį projektą. Vien nuomonės išklausymas ir įvertinimas yra labai geras dalykas. o skatinimas vien čekiais ir dovanomis tai darbuotojus tik išpeckins ir jiems vis atrodys maža. Puikus skatinimas yra įmonės, skyriaus ar padalinio išvyka kažkur, suteikianti visiems naujų įspūdžių ir komandinių įgūdžių. apklausa labai trumpa ir neišsami, nežinau kur jūs panaudosite tokius duomenis :) bet sėkmės
Geriausia motyvacija yra ir bus materialinė. Bet, manau, kiekvienam darbuotojui motyvaciją kelia bet koks motyvatorius.
Piniginiai priedai, apskaičiuojami pagal tam tikrą procentą nuo DU (jei DU virš 1000 eur, priedas iki 50 eur ne motyvuos, bet įžeis darbuotoją). Labai motyvuoja papildoma atostogų diena.
Mano asmenine nuomone, aš rinkčiausi piniginius paskatinimus ar čekius. Jie yra naudingesni, nei, pvz. dribsnių pakelis, nes gal ne visiems darbuotojams su tuo gali įtikti, o jei įteiki piniginius paskatinimus individualiai ir naudingiau gali išleisti.
vis dėlto manau kad daugiausia motyvacijos suteikia pinigai (premijos, pliusai prie atlyginimų )
Premijos
Piniginės premijos, pagyrimai
Sveikatinimo paslaugos, komandos formavimo mokymai
Piniginės premijos, viešas įvertinimas, pripažinimas.
Premijos
premija
Piniginės premijos, viešas pagyrimas
Premijos, paaukstinimas pareigose
Priedai prie darbo užmokesčio
Kuo didesnės premijos, Dovanų čekiai, Nauja, tvarkinga, nuosava darbo aplinka
Premijos
pinigai
Pinigai, paaukstinimas.
Naujų įdomių projektų ir darbų skyrimas, darbų įvertinimas, konferencijos, komandiruotės, kursai kvalifikacijai kelti, knygų biudžetas.
Pinigines premijos, bonusu sistema, galimybe uzimti aukstesne pozicija.
Naujas inventorius neturėtų būti kaip "prizas" už gerą darbą, vadovas turi suvokti, kad darbuotojas dirbdamas patogioje aplinkoje automatiškai geriau jausis, jis nenuvargs taip greit, našumas padidedės. Kas tikrai skatina, tai čekiai į kavines ar picerijas, ar parduotuves. Gavęs piniginę premiją darbuotojas pasiima pinigus, juos išleidžia ir viskas. Gavęs čekį, jį išleidamas pagalvoja: "štai, šį čekį gavau už gerai atliktą darbą" ir tai jau yra puiki motyvaciją, tą gerą darbą tęsti.
Pinigines premijos
premises
Premijos, padėkos.
Premijos,- nes dirbam, kad uzdirbtume:)
Kelionių čekiai, asmeniški pagyrimai.
Premijos, gera darbo atmosfera.
paaukstinti pareigose
Premijos, ivertinimas prieš kitus
Poilsio pramogos
Manau, daugumai - piniginės premijos ar atlyginimo padidinimas. Galbūt bendros šventės, geros atmosferos darbe sukūrimas. Mane asmeniškai dar labai motyvuoja viešas pagyrimas.
Piniginės premijos, taip pat galimybė (jei darbas ir atliekamos funkcijos su tuo susijusios) kelti savo kvalifikaciją tarptautiniu mastu (t.y. darbdavio lėšomis vykti į apmokymus ar konferencijas užsienyje).