6. Kokių turite pasiūlymų dėl aukštojo mokslo finansavimo sistemos gerinimo?
Krepšelio peržiūrėjimas kas metus
Tiesiog pradėti nuo labiau išsivysčiusių šalių pavyzdžių nagrinėjimo
turi valstybe skirt demesio
-
em?... gal metas nebedalinti diplomų už neaišku ką
Man asmeniškai viskas tinka. Studijuoju VK Programavimas Kompiuteriams. Dabar esu trečiame kurse ir nuo pat pirmo kurso pradžios gavau tą krepšelį tai ir nebe paleidžiu. ;-]
Peržiūrėti paskolų davimo sistemą, t.y. paskolos pratęsimą antrajam semestrui (jeigu paskola imama metams). Dažnai per neapsižiūrėjimą studentas pamiršta, jog analogiškai turi parašyti prašymą paskolai gauti (t.y. patvirtina kad jos vis dar reikia) ne vieną kartą per metus, bet kiekvieną semestrą. Reikėtų pagalvoti kaip supaprastinti šią sistemą.
Gilintis jauno žmogaus gyvenimo situaciją (darbingumas, šeimos padėtis ir pan.)
jokiu
atsižvelgti į situacija Lietuvoje, i žmonių pajamas
Turėtų vykti optimali rotacija.
Reikėtų įvesti sistemą, kad pats studentas mokėtų tik minimalią dalį
Visų pirma derėtų gerinti studijų kokybę - peržvelgti mokymo programas ir jas sureguliuoti, nes kolkas mokomasi kartais ir visiškai konkrečiai specialybei nereikalingų dalykų. Kai bus sureguliuota kokybė, galima bus kalbėti ir apie finansavimą, nes šiuo metu net gaila mokėti pinigus už studijas - programos pavadinimasi visiškai neatitina mokymosi turinio. Studijų kaina tikrai per aukšta.
visiems gerai ir l. gerai besimokantiems studentams kompensuoti mokslus bent jau dalinai arba visiems be išimties mokėti už studijas
-
nesusiduriau su studiju paskolom, negalejau atsakyti. dvieju metu krepselis - nesamone.
atsizvelgti i zmogaus teises ir oruma. ivesti i sistema "bajoro zodis". studentams su seima, ypac 3 ir daugiau vaiku, sumazinti daugiau negu puse mokejima uz mokslus. ivesti vienkartiniu pasalpu (del mirties artimo zmogaus pvz. motinos, tevo, vyro... del prasto ir/ar nepakankamo finansavimo) ir suteikti informacija apie tai.
Grazinti sena
pradzioje padaryti tyrima kas Lietuvai reikalinga- kokie specialistai. Tada galvoti apie aukstojo mokslo programas.
-
Neturiu
Teikti daugiau informacijos apie galimybes gauti paskolas studijoms. ne visi studentai zino salygas.
Mazinti krepseliu kieki socialiniams mokslams .
Ar reikia studijas universitete ištempti iki 4 metų, jei per savaitę tik dvi dienas vyksta paskaitos. Kitos dienos laisvos. Gal galina visą studijų programą sudėti į 3 metus? Už mokslą per metus sumokame 6000 Lt. Sutaupytume.
Kardinalių siūlymų tikrai neteiksiu, tačiau, mano nuomone, vertėtų peržvelgti studijų programas, siūlomas Lietuvoje. Yra pilna specialybių, kurių niekas nesirenka. O jei ir renkasi, tikrai neturi motyvacijos jai. Kaip sakoma - liž bi įstot, nes niekur neįstoju. Esant tokiai nepopuliariai studijų programai, nenuostabu, kad visi ją studijuojantys studentai yra valstybės finansuojamose vietose vien todėl, jog reikia pritraukti studentus. Mano siūlymas, esant tokiai situacijai, būtų - panaikinti tokias specialybes ir joms skirta finansavimą skirti tikrai vertoms lėšų studijoms ar aukštosioms mokykloms, kurios tobulėja, auga, stengiasi kilti. Kodėl tų pinigų neskyrus ten, kur jų iš ties reikia, o ne švaistyti vėjais?
1. Studento galimybes neturetu itakoti tevu finansinis statusas.
2. Abituros egraminu rezultatai neturi tureti griaunamos itakos tik beprasidedanciam jauno zmogaus savarankiskam gyvenimui.
3. Studentu turetu tapti zmones suvokiantys ko nori, o ne paaugliai nukreipti tevu, ar plaukiantys pasroviu (stosiu kur pavyks). Tai liecia tikrai nevisus - yra jaunu zmoniu zinanciu ko nori ir turinciu realias vizijas. Studijuoti daugelis pradeda be motyvo ateities veiklai, o tenori pratesti pazistama gyvenima mokinio pasaulyje
Daugiau dėmesio skirti meno krypčių studijoms
Aukstojo mokslo finansavimas turi buti grieztesnis: reikia finansuoti tuos studentus, kurie nori ir sugeba studijuoti. O tie, kas studijuoja del "nezinai ko" tegul moka valstybei ar universitetams. Nemokamas mokslas - tik norintiesm studijuoti ir mylintiems studijuojama dalyka.
Mokslas studijuojantiems, o ne studentaujantiems!
sumazinti mokslo kaina
Britanijos sistema. Studentas pradeda gražinti pinigus, tik kai pradeda uždirbti tam tikrą sumą pinigų. Bei gražinama suma yra nedidelė dalis atlyginimo. Nežinau, bet ten berods nėra palūkanų arba jos labai nedidelės.
Turi būti sudaroma ilgalaikė sutartis, kurios metu valstybė finansuotų aukštąjį mokslą su sąlyga, kad studentas dirbs pagal savo specialybę Lietuvoje, tam tikrą laiką.
Taip pat gali būti numatyta sąlyga, kai sumažinti reikiamą išdirbti laiką (pvz, susilaukti 2 vaikų, dirbti visuomeniniais pagrindais ir pan.)
neturiu
Visų pirma - valdžiai nekaitalioti tvarkos kasmet, nes KIEK GALIMA. Kasmet vis kvailesnė tvarka. Visų antra - rotacija kas pusmetį. Visų trečia - valstybei mažiau finansuoti niekam seniai nebereikalingas arba jau turinčias krūvą prikeptų "specialistų" specialybes (vadyba ir pan.), daugiau finansuoti nepopuliarias, "sunkias", tačiau TIKRAI REIKALINGAS specialybes.
Dažnesnė rotacija, geriau už valstybės finansuojamoje vietoje esantį studentą besimokantis asmuo turi iškart užimti jo vietą, neatsižvelgiant į visos grupės vidutinį balą. Taip pat turėtų būti vienas, o ne du stojimo etapai, nes antrojo etapo metu konkursinių balų kartelė paprastai krinta, o tai nesąžininga pirmuoju etapu į valstybės nefinansuojamas vietas įstojusių abiturientų atžvilgiu. Dėl to dažnai pasitaiko atvejų, kai už mokslą privalo mokėti tie, kurių stojamieji balai yra kur kas didesni, nei tų, kurie nemoka.
Kad ir yra pasiulymu,taciau i tai niekas neatsizvelgia
Pirmiausia turi būti atsižvelgiama į studento galimybes, o po to svarstomas finansavimo klausimas.
universitetų verslumas (patentu ir verslumo realus skatinimas, studentu praktika kurianti verslo sprendimus), be procentes paskolos su galimybe jos nemoketi jei uzdirbama maziau nei 3x paskolos kaina per kitus 5 metus pabaigus studijas.
Visų pirma reikia keisti pačią mokymo sistemą ir ją gerinti, o ne tiesiog versti kuo daugiau žmonių mokėti už tą patį aukštajį mokslą. Šiuo metu nei dėstytojai nei studentai nemato jokio pagėrėjimo sistemoje.
Universitete dėstytojai yra suinteresuoti ne išmokyti studentus jiems reikalingų žinių, bet palikti kuo daugiau mokančių už mokslą studentų. Taip krenta ir mokymo įstaigos lygis ir studentai negauna išsilavinimo už kurį moka jie patys arba valstybė.
Grįžti prie ankstesnės sistemos, su dalinai finansuojamais krepšeliais.
mokslas turi buti mokamas visiems
Labai norėčiau,kad studentai, kurie moka už mokslą turėtų galimybę pereiti į nemokamą vietą(jei jie gerai mokasi),nepaisant to,kad toje srityje išvis nėra skirta valstybės finansuojamų vietų.Manau, kad tai pagerintų mokslo kokybę bei pačių studentų ambicijas mokytis.
-
-
-
Nezinau
Paskolos studentams turėtų būti išduodamos ir sąlygos nustatomos pagal socialinę padėtį. Pvz., kad žmogus, kurio pajamos yra minimalios, gautų socialinę paramą iš valstybės ir kad dalį studijų kainos finansuotų valstybė. Dabar sistema yra tokia, kad visą studijų kainą reikia pačiam susimokėti. Imant paskolą iš banko, studijų fondas sumoka tik palūkanas.
Palikti senąją studijų finansavimo sitemą.
Ne finansavimą, o kokybę reikia gerinti. Atsiradus geresnei kokybei nebus gaila už mokslą mokėti, nesvarbu ar paskola ar darbas,
mažiau nemokamo mokslo - kad diplomas būtų uždirbtas, o ne duotas už 4 metus šūdo malimo, kad būtų tik geriausi,
Pas mane viešojo saugump fakultete 98 procentai nefinansuojamų studijų. Tai nežinau ką pasakyti
Studiju kaina zymiai per didele, taip neistengia mokintis gerai besimokantys vaikai, nes nenori imti paskolu... kazkoks bardakas lietuvoje, studijos uz paskolas, butai uz paskolas, tai is ko gyventi tam studentui... tik dirbti ir mokintis kad tas pakolas atiduoti. Mažinti studiju kainas!!!
Pagerinti paskolu isdavimo tvarka ir sumazinti palukanas. Imti pavyzdi is Uk ir jos paskolu grazinimo salygas