Ar Lietuvoje egzistuoja rožinis mokestis?

Rožinis mokestis – tai papildomas mokestis už lyčiai specializuotas prekes.

Prekė, skirta moterims, dažniau kainuoja daugiau nei toks pats produktas, ant kurio užrašytas žodis „vyrams“. 

Pasaulyje šis fenomenas žinomas kaip rožinis mokestis – kai moterys moka daugiau vien dėl savo lyties

Rezultatai yra viešai prieinami

Jūsų lytis

Jūsų amžius

Ar esate girdėję/susidūrę su rožinio mokesčio sąvoka ?

Kaip manote, ar rožinis mokestis yra populiarus Lietuvoje ?

Kokiose srityse šis kainų skirtumas pastebimas dažniausiai ?

Ar teko rinktis prekę su etiketes pavadinimu skirta “vyrams” ar “moterims” dėl mažesnės prekės kainos?

Kaip manote, ar rožinio mokesčio egzistavimas turi įtakos lygių galimybių ir nediskriminavimo sąvokai ?

Kaip manote, ar turėtų būti lygios kainos tarp skirtingos lyties prekių ?

Kokias būtų galima naudot priemones sumažinti kainų skirtumus tarp vyriškų ir moteriškų paslaugų ar prekių ?