Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
17. (Ar) Kaip alternatyvios medžiagos įtakoja mados industriją?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
neitakoja
atsiranda nauju mados krypties stiliu, tokiu kaip disco, steam punk, metalistai, pankai ir t.t.
neitakoja
uzuominomis
kuriamos naujos detales su populiariomis detalemis ir aksesuarais
manau neitakoja
ivedami nauji stiliai
medziagos tip suspaprastinamos, kad pritaikomos masiniam vartotojui
kaip idejos
idejiniu pagrindu
dalinai, skatina buti oiginaliems
tik detales ir aksesuarus, idejines uzuomazgos
visapusiskai nuo idejos iki supaprastinimo ir pirtaikymo masems
manau neitakoja
manau cia galimi idejinai mainai tiek is vienos puses, tiek i kitos: masines mados pereina i vienetini couture, tiek atvirkstinis variantas is couture i masini. formos, printai, fakturos ir teksturos
tiesiogiai manau kad ne, kaip eksperimentai paieskos tai taip
joje atsiranda netiketu sprendimu, miniatiuriniu kopiju
nezinau
jau anksciau rasyti pavyzdziai parodo manau kad itakoje, nes pirma atsiranda vienetiniai gaminiai, prabangus, veliau jie apdirbinejama,kad savikaina butu kuo pigesne ir tada keliauja i masine gamyba
Visapusiškai (nuo įdomu iki pelninga)
atandamos naujos formos, audiniai
kurybiskai, i mados industrija peraina tik pati ideja, perkuriamas meniskas vaizdas i praktiskai nesiojama kasdieniniae gyvenime
atsiranda naujos formos, siluetai, medziagiskumas, printai ant audiiu ir t.t.
mados industrija vyksta savaime, dizaineriu darbai zinoma jai turi itakos, o jei dizaineriui turi itakos alternatyvi medziaga tai zinoma, kad taip. mados industrijai reikia pigios zaliavos ir pigios darbo jegos, taciau ji randa budu kaip sukurti ir kruopstu dizainerio darba is alternatyviu medziagu paversti pigiai pagaminama ir priaikom masems.
alternatyvių medžiagų naudojimas atslieia tuometinį visuomenės gyvenimo būdą, požiūrį į supančią aplinką, vykstančius reiškinius, požiūrė į patį save.
kaip minejau, tai tam tikru diktuojamu koloritu, kaip spalvu tendencijomis, bei audiniu technologijoms.
kuriamos naujos medžiagos, atitinkamų formų kostiumai
atsiranda drasesni sprendimai
Skatina kurti, mastyti, ieskoti naujoviu.
Jos suteikia galimybę ieškoti naujų išraiškos formų, taip plėsdamos nešiojamos mados sąvoką, leisdamos tiek dizaineriams, tiek vartotojams įspūdingiau išreikšti save.
itakoja, taciau masine industrija tai mazai veikia, nes sios prekes nepraktiskos, eilinis vartotojas ju tiesiog neperka
nesupratau
pakeicia kazkokia alternatyvia medziaga ir grazus aksesuaas...
nemanau kad jos įtakoja madą.
jos jau yra mados dalis
itakoja
Taip.
Alternatyvios medžiagos skatina kūrybiškumą, naujų technologijų pritaikymą tradiciniam rūbui.
kai jos patampa lenvai pritaikomos gamyboje...
Tai verčia pasitemti ir siekti daugiau, o ne apsiriboti ties tradicinėmis tekstilinėmis medžiagomis.
Alternatyvos laikui bėgant pritaikomos, "sušvelninamos" ar technologiškai labaiu pritaikomos industriniam dizainui
pastumi kitus mados dizinerius imtis ieškojimo alternatyvių naujų medžaigų, ieškoti naujovių
Jos padeda į madą pažiūrėti kitomis akimis.
kad ir nano technologijos šiandien, o praeitame šimtmetyje polisteris, guma, silikonas, elastas ir t.t. (ar įsivaizduojate šiandien audinių, be šių medžiagų?)
nežinau
Alternatyvios medžiagos mados industrijoje paverčiamos tradicinėmis medžiagomis, pritaikomos praktiškumui, tik išlieka nauja forma, atrasta netradicinių medž. panaudojimo metu.
Klausimas lb panašus, jau atsakiau
papildoma reklamine priemone tik meninio objekto israiska
skatina tobulėti, kurti kažką panašaus į alternatyvias medžiagas, bet paversti jas nešiojamomis. ta prasme, padaryti nešiojamą dalyką, kuris atrodytų alternatyviai.