Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
9. Kaip atrodo drabužiai, kurie pagaminti iš alternatyvių medžiagų? Tai menas? Kostiumas? Mada?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
kostiumas, skirtas scenai, teatrui ar kinui, podiumams, mados fotografijai, reklaminiais tikslais
kostiumas
menas is kurio galiausia issivysto mada arba jos saknys
menas
devimas menas
nesiojamas menas
menas ir mada labai susije, ne visas menas tampa madingas, taciau kai kurios detales ilgaamziskai prigyja
mada
visi trys viename
kostiumas, kuris gali pereiti arba gali buti pritaikomas madai
trys viename
mados objektai - meno kuriniai
priklauso nuo materialo gausos ir dizainerio minties
manau tai meniskas apdaras, kuris gali buti nukreipiamas tiek i masine mados gamyba, tiek i meno puse
menas, eksperimentiniai kostiumai
menas
jei tai visikas gaminys is alternatyviu meziagu gali buti prilyginamas ir menui, jei si kostiuma gali deveti zmogus, tai jau mada
Menas
priklauso kiek juose alternatyvumo, kartasi tai atrodo iprastai, bet idomei, tai tada tikrai galima vadinti mada, o kartais kostiumas atrodo tikrai kaip meno kurinys
Jei pasiekia tikslą išreikšti idėją - gali būti ir menas ir mada ir kostiumas, o jei projektas nevykęs -tiesiog niekalas,šiukšlės
jei tai tobulai padaryta, tai menas, jei tai tik detales kosiumas, jei perimta tik uzuomina tada mada
is pradziu tai menas, kuris virsta mada
manau viskas viename, is pradziu tai gal menas, paskui jis perdaromas i kostiuma, o is kostiumo isemus kelias detales galima prieiti ir prie mados.
daugiau tai kostiumas, jei dar pritaikoma labai iskirtina forma, kuri visiskai neatitinka zmogaus kuno formu, galima vadinti ir menu, is dalies anau, kad po kazkurio aiko tie skostiumai transformuojasi ir pereina i mada.
Dažniausiai tai- menas. Kostiumu ar mada pavadinti tai, ko neįmanoma dėvėti gatvėje, ne labai galima. Alternatyvios medžigos daugiau naudojamos rūbo kaip meno kūrinio kūrimui, bet ne dėvėjimo paskirčiai.
Tai postmodernistinis menas. Kuriamas kostiumas is "nepaprastu" medziagu negali buti vadinamas mada, nes tai netirazuojamas gaminys.
jei medžiaga neiškrenta iš konteksto, manau, kad tai ir menas, ir kostiumas, ir mada
tai menas drabuzio pavidale, kuris daznai gali buti ir devimas ne tik ekponuojamas
Manau, kad kad viskas kartu.
Jie įspūdingi, iškalbingi, konceptualūs. Visų pirma tai menas, leidžiantis madai progresuoti, įsisavinti naujoves.
tai menas, nes dazniausiai jie nera labai pritaikomi eiliniam vartotojui
menas
nezinau, tu man pasakyk???????
Tai kiekvieno kūrėjo išraiškos priemonė. jis renkasi savo kūriniui atlikti medžiagos kokios jo manymu jam tinkamiausios.
tai priklauso nuo labai daug aspektu, nes kartais tai gali buti tiesiog siuksle
manau viskas viename, is pradziu tai buna menas, po to kai atsiduria ant podiumo jau tampa kostiumu, o jei ant podiumo gerai ziurisi tampa vartotojisku ir gaunasi veliau mada.
Jeigu vien iš alternatyvių medž. - menas.
Man tai menas, tačiau karatis tas menas gali būti mada, kuri net realiame gyvenime gali būti pritaikoma: pvz skrybėlaitė iš gėlių - puikus papuošalas vasara.
viskas priklauso nuo konteksto idejos..jei to nera tai tik eksperimentas, jei tame atsiranda filosofija tai jau menas
Mano manymu, tai yra MENAS + MADA!
Priklauso kokios tos medžiagos. Dažniausiai, manau, tai kostiumo kaip įvaizdžio arba meno problema . Mada mėgsta būti perkama, todėl gamina tradicinių audinių gaminius, bet vėl priklauso nuo žodžio mada "apsibrėžimo".
atrodo išskirtinai, kartais šokiruojančiai. tai menas, jei mokama pritaikyti madoje
Man tai mada.
tai menas, kuris numato ateities mados tendencijas.
greičiau menas ir kostiumas siaurai "publikai", pastebiu jog tai gali virsti mada tarp drabužių kūrėjų, norint atkreipti dėmesį į savo kūrybą
Manyčiau, jog iš alternatyvių sprendimų, gimsta visi kiti funkcionalūs sprendimai, transformuojami į utilitarius, naudojamus, pritaikomus kostiumus ar jų detales. Juk pats žodis alternatyva - reiškia vieną pasirinkimą iš dviejų. Tai galimybė keisti kostiumo detales ar medžiagas. Vartotojas gali pats kūrybiškai pasižiūrėti į kostiumo pritaikymą. Netradicinės medžiagos ir jų naudojimas suteikia dizaineriui kūrybiškumo laisvę, išlaisvina kūrėją, gimsta naujos idėjos. Menas ir kostiumas - neatsiejami dalykai. Mada yra stilius. Stilių išgauname per kūrybiškumą.
manau menas, koatiumas bet tikrai ne mada
kostiumas-meno objektas
ir menas , ir kostiumas, ir mada, ir šou... įdomiau žiūrėti nei įprastą madą..