Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
6. Kodėl būtent naudojote šias medžiagas?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
nes jos papuosia gamini, patinka faktura ir tektura siu medziagu, tinka prie gaminio
nes jos idomios, neiprastos, nepritaikomos kurti kostiumo objektu
nes jos sukuria ispudi, kuris man reikalingas
nes jos spindi pries objektyva, tenkino ju fizikines savybes
jos tiko idejai ispidyti, puikiai transformuojamos ir tinka prie tekstiles
jos padejo formu paieskose, padejo sukurti fakturas, islaisvinti fantazija
nes jos puikiai atitiko puosybos funkcija, palaike norima forma, suteike prabangos ispudi
jos pigios ir padejo sukurti norima vaizda
del idejos, kad nesirengtu visi viedonai, o atsirastu gyvenime perliuku kurie rengtusi iskirtinai, ektravagantiskai
siekiau idomumo fotogfafijose, siekaiu isgauti tam tikras formas
idejiniais sumetimais
del ju fizikiniu ir cheminiu savybiu, kurios padejo itaigiau pateikti ir isreiskto modeli ir jo koncepcine ideja
nes jos padejo pabrezti naturalaus lino gamtine kilme, su is gamtos rastais objekciukais
nes jos atitiko tematika, norejosi iskirtinesniu detaliu
eksperimentavau, ieskojau formos, teksturos
nes jos atitiko norima faktura
ekpermentai parode, kad jos labiausia pades is pildyti eskizinius ieksojimus
nes jos pigios, ir mokymosi procesui puikiai tiko
jos isskirtinai atrodo, praplecia dizainerio akirati, skatina kurybiskuma
Tiko idėjos meninei raiškai
siekiau isgauti fakturas, tai buvo tik bandymai pries naudojant brangius audinius
reklaminiais, fotosesijai reikaligais tikslais
siekdama sukurti nauja forma, ieskodama teksturos, masydama tarpusavyje tas medziagas atradineju naujas
jos geriau palaiko norima isgauti forma,, galima isgauti nematytas teksturas, fakturas. zaidziu iesaku nauju formu, plastiskumo.
Jos padeda geriau atskleisti kuriamo odjekto idėją. Taip pat tai labiau patraukia žiūrovų dėmesį. Galimybė netradicines medžiagas panaudoti tokiose vietose, kur žiūrovas nelaukia. Kur kas smagiau kurti ne iš audinio, o iš kitokių medžiagų. Parasti audiniai- kasdieniams rūbams. Alternatyvūs- kūrybiniam darbui.
Porcelianas bei plastikas yra nepaklusnios medziagos, kurios reikalauja kruostaus anatominio izvalgumo kuriant kostiuma.
išgauti norimą efektą
jas renkuosi tada kai reikia isgauti forma ir ispudi
kuriu is tokiu medziagu, kurias tiesiog turiu , kurios atrodys neiprastai, puikiai perteiks mano ideja.
Jų pasirinkimą diktavo modelio koncepcija arba tai buvo medžiagos, kurios suteikė optimalų norimą efektą (faktūrą, blizgesį, standumą, formas ir pan.). Taip pat dėl to, kad kuriant avangardinius, meninius modelius, neskirtus nešioti, šios medžiagos dažnai kainuoja mažiau nei audiniai ar siūlai.
jos pasirode patrauklios, beto nekainavo daug :)
nes tuometu man jos buvo tinkamos, mano idejoms isreiksti
nespigios ir senukuose buna
Tai ką turėjau tą ir naudojau
nes tai padeda efektingiau isreksti ideja
norejosi, kazko neiprasto netradicisko, norejosi nauju formu, idomaus poziurio kampo, fakturu, teksturu
todėl , kad jos puikiai palaiko formą, kai norisi medeliui suteikti pageidaujamą siluetą, apimtį
Popierius - lanksti, plastiska, lengvai bet kokia forma igaunanti medziaga, tacaiu ne visada patvari. Skardines - gal pabodusi medziaga, bet ne sunkiai pritaikoma altenatyviso mados kuryboje, jas galima panaudoti tiesios esamos formos arba sujungti supjauscisu ir gauti idomiu kuriniu. Is gamtos elementu idomu kurti is geliu, ypac galvos apdangalus, t. y. skrybeles, kepures.
nes buvo idomu
Man jos suteikia netradicinį meninį variantą ir išties kur kas idomesnį už tradicines medžiagas, kurios man asmeniškai yra monotoniškos.
reikalinga norimai formai išgauti
lengva gauti, nebrangu, tinka mano poreikiams
nenaudoju
kiek mano žinios leido, įsigijimo galimybė tiek pasirinkau šias medžiagas.
įtaigiau perteikia kūrybos mintį
Netradiciškai pateikta natūrali oda gali atrodyti alternatyviai, odos plokštumos sujungtos su žmogumi, sukuria meninį judantį objektą. Grafiniai piešiniai vaizduojantys žmogaus organus, išreiškia aplinkos analizavimo per odą idėją (oda yra didžiausias ir reikšmingiausias fiziologiniu požiūriu, organas. Filosofiniu - riba tarp individo išorės ir vidaus.) Taip pat maisto medžiagos, pvz. : tešla, kuri transformuojasi ir formuoja interaktyvų kostiumą. Judantis objektas pateikiamas kaip kulinarinis - industrinis desertas.
nes reikėjo išgauti tam tikrą efektą, temos idėją atskleisti
tiko idėjos įgyvendinimui arba buvo eksperimentinio proceso dalis
turiu savo būdus kaip su jomis dirbti, jos laiko man reikiamas formas ir pan, dėl to dažnai jas naudoju ..