Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
3.1. Kaip jas rūšiuojate?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
lankscios, statiskos,plonos, storos, dinamiskos
statiskos i paklusnios lenkimiu
kosmine ir dabarties
technologines ir buitines
statybines, maisto, biologines
nerusiuoju
avagardui, konceptualumui, futurizmui
avangardine, konceptuali ir futuristine
nerusiuoju
podiumo, fotografijos, reklamos
nesiojami ir meno kuriniam skirti ar pritaikomi
skirti avangardui, konceptualumui atskleisti, naujai technologijai sukurti
gamtines (naturalios) ir sintetines (zmogaus sukurtos ar perdirbtos)
naudojamos kuribiniamae procese ir nepereina i gamini, tos kurios pereina i gamini
gal tokios is kuriu imanoma pagaminti visa kostiuma ir nebutina jungti su tekstile ir tokios, kurios tvitinamo prie tekstiles ar tekstiles pagalba
statiskos,dinamiskos,
naturalios, sintetines
lankscios ir standzios
gal smulkiu detaliu ir lakstai ( kaip audinys panasei)
Natūralios(išgautos natūraliai ypatingai audžiant ar veikiant mechaniškai,klijuojant , jungiant ir pan.) Dirbtinės( gautos cheminiu ar kitokiu ypatingu naujų technologijų būdu) Sujungtos iš kt.daiktų
stabilios ir lankscios,
kietossios ir mikstosios, lankscios ir nelankscios
kosmines, idejines
nesistengiu skirstyti, nes visos tos kurios kurtos ne kostiumui ir yra alternatyvios kostiumo atzvilgiu, o ju yra labai daug.
Gipsą maišau su vandeniu. Galima eksperimentuoti į vandenį ėpilant dažų, lipalo, kitokių sulkių priemaišų. Plastiką raižant, gaminat modulius iš kurių galimą kurti naujas formas. Kaitinti jį.
Atleiskite, taciau nesupratau klausimo ;)
pagal medžiagas iš kurių jos padarytos, spalvas, faktūras
rusiuoju tik stikla ir popieriu
Visiskai nerusiuoju, tiesiog kuriu ir daznai megstu naudoti ivarias medziagas vienam daiktui.
Medžiagos, tinkamos tik meninės paskirties madai ir nepritaikomos nešiojamai madai; medžiagos, kurias naudojant nedideliais kiekiais, galima pritaikyti nešiojamiems drabužiams bei aksesuarams; medžiagos, kurios gali atstoti nešiojamo drabužio bazinį audinį.
i patrauklias naudojimui ir ne :)
nerusiuoju
pagal garsa, cezejima pagal minkstuma, kietuma
kietos, plastiškos, grubios, švelnios, lanksčios, statiškos ir t.t.
nerusiuoju
nerusiuoju
nerūšiuoju
Na sunku pasakyti. Gal būtų gaima išskirti kelias grupes: gamtoje randamos alternatyvios medžiagos, buityje naudojamos alternatyvios medžiagos ir kt. netradicinės medžiagos.
nerusiuoju
Tradicinės ir netradicinės;
nerūšiuju.
pagal poreikius
nerūšiuoju.
nemėgstu "rušiuoti" ir skirstyti:)
gamtos, natūralios, žmogaus sukurtos......
Manau, jog tikslinės medžiagos panaudojamos tikslinei idėjai išreikšti, todėl rūšiavimo savoka šiuolaikiniame mene neaktuali.
atsakiau prieš tai
nerusiuoju
niekada apie tai nepagalvojau.. paprasčiausiai, jei kyla idėja - apmąstau iš kokių medžiagų galėčiau tai įgyvendinti ir darau.. ar tai būtų metalas, ar stiklas, ar guma , ar kas kita -nesvarbu ..