Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
3. Kokias medžiagas laikote alternatyviomis? Kodėl?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
netekstilines kilmes medziagas
kurios nera specialiai sukutos kosiumo kuyboje
kuri nepritaikyta kurti kostiumui, taciau imanoma is jos pagaminti kostiuma
meniskas, kurios labiau skirtos ne kostiumo kurybai, o dvimam menui
kurios sveiku protu nesuvkiamai pritaikytos ne pagal savo pritaikymo galimybes.
tas kurios iprastai naudojamos kitose srityse, nera pritaikytos kostiumui
kurios neskirtos kurti kostiumus
ne tekstilines kilmes medziaga
tos kurios nepriklauso iprastu medziagu grupej: plastmase, metalas, kartonas, medis...
kurios nera iprastai vartojamos nesiojamoje madoje, kurios tinka tik podiumams, fotografijai ir reklamai
nepaklusnias siuvimo masinai, kuriu negalima susiuti ir pritaikyti nesiojamoje madoje
nepritaikyti deveti
kurios yra iskirtines
tokias kurios perdirbtos ir tadiciskai nera naudojamos dizaineriu, nebent kaip inspiracija arba kurybinio proceso dalis
tos, kurios iprastai nera pritaikomos kostiumo dizaine, jos pakeicia iprasines
pakaitines, pagal savo prigimti neskirtos naudoti kostiumams
kurios kilusios ne is gamtos sintetines, naujausiai sukurtos
visas, kurios naudojamos kaip pasalines, ne pagal paskirti.
tokios, kurios keicia iprastines.
Netradicines , retai pritaikomas ar naudojamas drabužių ga-bai. Todėl , kad netinkamos kasdieniam dėvėjimui,retai naudojamos , neįprastos ,sukurtos iš audeklui neskirtų žaliavų ar kt.
analoginias iprastiems audiniams
tokias, kurios pagal savo piminti i paskirti nera skirtos naudoti kuriant kostiumus
alternatyvios, tai gal tos kurios iprastai nera skirtos kurti kostiumus
Tos, kurios nepritaikomos kasdieniam nesiojimui, kurios skirtos ne nesiojimui, bet erdarytos gali buti pritaikomos ir nesiojamoje madoje.
Aletrnatyvios tai tokios, kurios paprastai kuriant rūbą netaikomos (ne audinys , ne trikotažas). Tarkime aksesuarū bamubai naudojamas niekaip neapdorotas gipsas, iš jo gaminamos formos, tvarščiai, raiščiai. Plastikas kaip puošbonės ar net pagrindinės detalės rūbui.
alternatyvios medziagos gali buti traktuojamos tokios, kuriu nepardavineja audiniu parduotuves ar fabrikai t.y. metalo plokstes, porcelianas, popierius, plastikas ir t.t. Tai medziagos, kurios nepaklusta zmogaus kuno judesiams.
kadangi dirbu su tekstilės medžiagomis, visas ne tekstilinės kilmės medžiagas laikau alternatyviomis, jei jos naudojamos vietoj tekstilės medžiagų
stiklas, metalas,
Tai tokios medizagos, kurios iprastai yra nenaudojamos kuriant drabuzius ar aksesuarus , medziagos, suteikiancios daiktui isskirtinimo, israiskingumo, tai medziagos is kuriu padarytas daiktas provokuoja zmones kelti klausimus : kaip tu tai padarei? kaip tu taip sugalvojai ?kas cia per medziaga ? ar ji galima nesioti?...medziagos, suteikiancios daiktui orginalumo ir traukiancios zmoniu demesi.
Tokias, kurių paskirtis nėra susijusi su drabužių dizainu. Jų naudojimas drabužio gamybai visų pirma tarnauja konceptui, o ne praktiškumui, tačiau sėkmingai pritaikytos ir adaptuotos šios medžiagos gali tapti gana tradicinėmis. Ta pati medžiaga gali atrodyti ir tradiciškai, ir alternatyviai, priklausomai nuo tai, kaip ir kokiais kiekiais naudojama.
tai medziagos iprastai nenaudojamos kostiumo dizaine. metalas, plastikas, laidai, medis ir tt.
jeigu kalbant apie kostiume naudojamas medziagas, metalas, medis, popierius, kartonas, plastikas
kurios yra kitokios, kitaip atrodo, grdisi ir siaip ska ska ska
Alternatyvias medžiagas laikau tas kurios pakeičia audinį ir trikotažą
alternatyvio, mano nuomone, butu tokios, kurios iprastai nenaudojamos drabuziu gamyboje. pvz:. lakas, stiklas..
tos, kurios yra netradicines, iprastai nera naudojamos kostiumo dizaine
metalas, plastikas, stiklas, guma, porolonas
Alternatyviso - tai netradicinės medžiagos, kurios naudojamos ne būtinai nešiojamo rūbo kūrimui.
tai ka randu ne audiniu parduotuvese
Alternatyviomis medžiagomis vadinčiau tas medžiagas iš kurių galima padaryti kažką nerealaus, ta prasme, kai galima maišyti medžiagas tarpusavyje ir ne tik. Tai medžiagos, kaip antai: metalas, plastikas, stiklas, keramika, flora, maisto medžiagos, popierius, vaškas, (kad ir cigarečių nuorūkos) ir t.t.
medžiagas kurios nėra įprastos pramoninio kostiumo formavime- popierius,medis, plastikas, metalas (išskyrus tų medžiagų panaudojimą furitūroje), cheminiai junginiai (putplastis, stiklo klijai) organinis stiklas, ir t.t
plastiką, nes jį galima pritaikyti įvairiems dalykams
tai įdomios formos, išraiškingos, traukiančios akį, puošiančios.
Tas, kurios yra dar tik labarotorijose, bet ne "masinėje produkcijoje", bet šiandien tampa sunku pasakyti ko nėra toje "masinėje gamyboje", nes "laboratorijos' ir "vystosi" būtent dėl "vartojimo" fenomeno...
medžiagos, kurios, kuriant rūbą, gali pakeisti ar papildyti audinius, jų savybes ,galinčios padėti tiksliau išreikšti mintį
Prie alternatyvių medžiagų priskirčiau: popierių, plastika, keramiką, metalą, akmenį, stiklą, medį ir pan. gamtines medžiagas tokias kaip smėlis, sniegas, vanduo, žemės, žolė ir t.t. Netradiciškai pateikta natūrali oda gali atrodyti alternatyviai. Taip pat maisto medžiagos.
alternatyvios madoje: silikonas, metalas, medis, guma, kitos visokiausios medžiagos nenaudojamos masinėse ir/ar nešiojamuose drabužiuose
netikėtos. iš kurių sunku būtų įsivaizduoti dizaino objektą. arba eksperimentės užauginamos mėgintuvėlyje, sukurtos elektromagnetinio lauko pagalba, išgaunamos tik technologinėmis manipuliacijomis. butaforines kai realiai neegzituoja, bet sukuriama egzistavimo ideja ir pan.
Visas, kurios normaliomis sąlygomis nenaudojamos ir nepritaikomos kasdieniame nešiojime, nes nenešiojami dalykai madoje patys savaime tampa alternatyvūs.