Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
1. Kokias medžiagas dažniausia naudojate kūryboje?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
dazniausia sintetinius audinius
rankomis megzta ir nerta trikotaza
blizgus audiniai, folija
oda, dzinsa, trikotaza, klijuota medvilne
teikiu pirmenybe naturaliems, kokybiskiems audiniams
dazniausia iprastas, bet pasitaiko ir alternatyviu sprendimu medziagos pasirinkime
storus audinius
sintetinius ir naturalius audinius
dzinsas
iprastas, nuo naturaliu iki ivairiausiu sintetiniu
kaili ir oda, silka ir vilna
sintetinius ir naturalius audinius, trikotaza
lina ir medvilne
storus vilnonius audinius, veltini
daugiausia sintetines ir dzinsa
kailis, oda, lateksas
naturalius audinius
dzinsa ir oda
iprastas, audinius, silka, oda, medvilne
Natūralias : vilna , medvilnė , linas , šilkas,viskozė ir kt. Kartais :visų rūšių PE
kuo naturalesnes
sintetines ir naturalias
neapsiriboju tik audiniais, naudoju visokias netradicinias medziagas, kurios pigios ir kartais ju net nereikia apdoroti jos turi audiniui nebudingu savybiu
Puto plastas, guma, pvc, gumines zarnas, santechnines zarnas, dujiniu apsiltinimo vamzdzius, tinklelius nuo uodu jas derinu su tradicinemis, iprastomis medziagomis ir audiniais
Audinius ir trikotažą. Netradicinės medžiagos- gipsas, elastiniai bintai, storas plastikas, viela, metalas, virvės iš įvairaus plaušo.
Dazniausiai naudojamos medziagos yra visiskai naturalios, arba dirbtines/sintetines
dažniausiai naudoju tekstilės medžiagas, bet siekiant didesnio itaigumo patinka prie ju derinti ir alternatyvias
naturalias ir iprastas, alternatyviu medziagu mano kuryboje pasitaiko mazai
Oda, ivarius siulus, stikla, plastmase, metala, ivairias virves, medi, kaula, viela, akmenis, medziagas, kurios naudojam)os statyboje , aptinkamos buityje, kosmetines priemones, tokios kaip nagu lakas, modelina, popieriiu
Priklausomai nuo gaminių paskirties ir koncepcijos naudoju tiek tradicinius audinius, siūlus, tiek ir alternatyvias medžiagas, neskirtas drabužių gamybai. Ypač mėgstu tradicines medžiagas derinti su netradicinių medžiagų detalėmis.
audinius, naturalios ir sintetines kilmes, kartais metala, plastika
audinys, popierius, metalas, plastikas
pirstnes, kepures, trikotaza, vilna, pedkelnes, margucus ir t.t...
Naudoju audinius ir trikotažą
trikotazas, plius ivairios dekoro priemones
naturalias ir sintetines, daznai naudoju netradicines, plaukus, popieriu, plastika ir kita.
Šilką , juvelyrinius nėrinius bei siuvinėjimus.
kadangi nuo mažens pasižymiu nevaržoma fantazija, tai ir savo kūryboje naudoju įvairias medžiagas: popierių, agro plėvelę, celofaną, medžių lapus, šakeles ir pan.
naturalias
- Medieną; - Plastiką; - Metalą; - Stiklą; - Akmuo; - Popierių; - Odą; - Florą; - Maisto medžiagas;
tekstilinius pluoštus: linas, šilkas, vilna, medvilne, trikotažas, sintetiniai audiniai
plastmasę, medieną, popierių, metalą
Visokias, priklausomai nuo kolekcijos, dažnai renkuosi paprastas, standartines medžiagas.
idėja padiktuoja medžiagą (-as). Nuo įprastų "kostiumo dizaino" iki silikono, plastikų ir t.t.
audinys, metalas, klijai, augalai, statybines medž., virvės, medis
odą, fotografiją (įv. formomis)
audinys, trikotažas, popierius, metalas, plastikas, medis
Kūrybiniame procese tenka naudoti tokias kaip: popierius, plastikas, buityje randami daiktai. tačiau kuriant dėvimą rūbą dažniausiai grįžtama prie tradicinių (medvilnėm, viskozė, šilkas, vilna ir t.t). Tačiau visada domina netradicinių objektų įterpimas tradicinėje aprangoje.
Neskaitant standartinės tekstilės, labai dažnai naudoju įvairų metalą ar jo gaminius (plieninį tinklą, vielą, laidus, pan.) , silikoną, statybines medžiagas (sandarinamosios putos, stiklo pluoštas, kita), paraloną, plievę ir pan.