AGS būdų poreikis mokestinių ginčų nagrinėjime

Sveiki, esu Mykolo Romerio universitetė studentė. Šiuo metu rašau baigiamąjį darbą apie alternatyvius mokestinių ginčų sprendimo būdus. Šiuo klausimynu noriu išsiaiškinti kaip vertinamas ikiteisminis mokestinių ginčų nagrinėjimas bei kokios perspektyvos taikyti kitus AGS būdus mokestinių ginčų nagrinėjime. Būsiu labai dėkinga už Jūsų atsakymus. 

9. Kaip galvojate ar tam jog būtų tinkamai išspręstas mokestinis ginčas svarbu jog mediatorius būtų kvalifikuotas mokesčių srities specialistas, o gal mediatorius turi pasižymėti kitomis savybėmis?
Manau, kad turėtų būti kvalifikuotas mokesčių srities specialistas.
Tik kvalifikuotas mokesčių specialistas
Mediatorius turi būti ne tik kvalifikuotas mokesčių srities specialistas, bet ir puikus derybininkas, suprasti verslo ir ekonominius procesus
Būtinai mokesčių specialistas. Pageidautina susigaudantis būtent mokestiniuose ginčuose. Nes ginčai turi savo specifiką, kurios daugelis mokesčių konsultantų neišmano.
Mokestinės žinio reikalingos, tačiau dar ir derybiniai/tarpininkavimo/koordinavimo-lydetiavimo įgūdžiai būtų labai svarbūs
Negalvoju
Ne.
Nebūtinai mokesčių ekspertas. Sunku tikėtis, kad už ginčo šalis galėtų būti didesnis ekspertas (viena iš jų VMI), ne srities ekspretiškumas mediacijoje svarbu, tam tikras žinių lygis būtų privalumas.
Svarbu
Mediatoriaus kvalifikacija mokesčių srityje nėra būtina
Visų pirma kvalifikacija, o po to kitos savybės, kurios leistų mediatorių laikyti profesionaliu ir nešališku
Specialistas - gerai, bet reikia dar kažkaip ir sugebėti įtikinti, kad ginčo tęstinumas - tik dar papildomos išlaidos .....
Žinoma turi būti kvalifikuotas
geras mokesčių specialistas, taip pat turi turėti ir kitų savybių
Nebűtinai
Mediatorius turi būti universalesnis. Kvalifikacija mokesčių klausimais taip patr būtina
Ne manau, kad tai būtų didelis privalumas.
visomis mediatoriams taikomoms savybėmis, t.y. ne tik kvalifikuotas mokesčių specialistas, bet ir teisininkas, psichologas turintis svarbų žmogiškąjį faktorių
būtinai, nes sritis specifinė, mediatorius privalo išmanyti plonybes
taip
Pirmiausia jis turi būti geras psichologas, bet būtinai ir mokesčių teisės ekspertas, turintis finansų apskaitos tvarkymo žinių.
Galvoju, kad mediacija mokestiniame ginče yra abejotinas alternatyvaus ginčų sprendimo (AGS) variantas.
Taip, turi būti mokesčių srities specialistas;
Kbvalifikacija moeksčių srityje būtų būtina
kvalifikuotas specialistas
specialistas+turi išmanyti derybų, taikinimo, psichologinius aspektus
Specialistu jis turi būti, bet manau, kad reikalingos tokios savybės, kaip mokėjimas vesti derybas, argumentuotai dėstyti mintis, komunikabilumas ir t.t.
antrasis variantas
Kaip jau minėjau, apskritai sunku įsivaizduoti, kad galėtų būti objektyviu mediatoriumi mokestinių ginčų bylose, kadangi reiktų vertinti dviejų labai skirtingų subjektų interesus: valstybės ir mokesčių mokėtojo. Tokiu atveju viešojo sektoriaus subjektai buvo palankesni valstybei, privataus sektoriaus profesionalai būtų palankesni mokesčių mokėtojams. Bet kokiu atveju, tai visada turėtų būti kvalifikuotas mokesčių srities specialistas.