AGS būdų poreikis mokestinių ginčų nagrinėjime

Sveiki, esu Mykolo Romerio universitetė studentė. Šiuo metu rašau baigiamąjį darbą apie alternatyvius mokestinių ginčų sprendimo būdus. Šiuo klausimynu noriu išsiaiškinti kaip vertinamas ikiteisminis mokestinių ginčų nagrinėjimas bei kokios perspektyvos taikyti kitus AGS būdus mokestinių ginčų nagrinėjime. Būsiu labai dėkinga už Jūsų atsakymus. 

4. Ar manote jog Lietuvoje reikėtų taikytis kitokius AGS būdus mokestinių ginčų nagrinėjime?
Manau, kad užtenka esančio.
Ne
Ne
Kas yra AGS? kokie yra jo būdai? Trumpiniai nepristatyti nei tekste, nei email. Kokius būdus siūlote? ar resondentai dar turi atlikti mokslinį tyrimą, kad įsigilintų į anketos klausimą?
Taip, reikėtų daugiau galimybių mokestiniame ginče taikiam susitarimui
Ciuju
Ne.
Nemanau
Taip
Greičiausiai taip
Ne
Reikia bandyti įvairius variantus.
Ne
taip
Ne
Taip. Svarbiausias kriterijus turėtų būti nešališkumas, objektyvumas. dabar daug formalizmo. Gyvenimas sudėtingas. VMI specialistai siauros specializacijos, jiems suniau vertinti procesus, kuriuos apsprendžia su jų darbu nesusiję norminiai aktai, pvz. teritorijų planavimas
Sunku pasakyti.
kol kas mūsų visuomenė nėra tam subrendusi. Neišnaudojamas jau esamas potencialas.
nelabai įmanoma, ko gero, nes tai labai specifinė sritis, susijusi su valstybės finansais
nesu įsigilinęs, kokie yra dabar
Taip, tam tikrais atvejais (pvz., kai nepriemokų suma nesiekia 100 000 Eur, fiziniams asmenims ir pan.) galėtų būti taikoma mediacija, tarpininkavimas.
Reikėtų pavyzdžių kokius būtent taikyti.
Reikėtų sukonkretinti klausimą;
Taip
galima ieškoti tobulinimo galimybių
manau, kad taip
Neturiu nuomonės
Manau Lietuvoje ir taip yra labai ilgas mokestinių ginčų nagrinėjimo procesas, todėl naujų būdų ar procedūrų įvedimas būtų perteklinis.