Konsultacinė apklausa dėl šlakių mėgėjų žvejybos - 2017

Meškeriotojų apklausa dėl šlakių sugavimų

Apklausą vykdoma pagal Lietuvos Nacionalinę žuvų duomenų rinkimo programą. 

Ačiū, kad radote laiko dalyvauti apklausoje. Jūsų nuomonė yra labai svarbi!

Tyrimas trunka maždaug 20 minučių.

Tyrimo tikslas:

- surinkti informaciją apie šlakių sugavimus mėgėjų žūklės metu Lietuvos upėse, Kuršių mariose ir Baltijos jūroje (Teritoriniai vandenys, priekrantė ir Lietuvos ekonominė zona);

- informuoti ir konsultuoti Lietuvos respublikos Žuvininkystės tarnybą prie LR ŽŪM ir LR Aplinkos ministerijos   Gamtos apsaugos skyrių apie  Atlanto lašišos ir šlakio mėgėjų žvejybą Lietuvos vidaus vandenyse ir 26  ICES rajone Baltijos jūroje.

Duomenys, gauti šios apklausos metu, bus naudojami priimant sprendimus dėl Atlanto lašišos ir šlakio mėgėjų žvejybos  valdymo planų Lietuvos vidaus vandenyse ir 26  ICES rajone Baltijos jūroje Lietuvos ekonominėje zonoje ir teritoriniuose vandenyse.

Nuoširdžiai dėkoju !!!

Antanas Kontautas  

KLaipėdos Universiteto Jūros tyrimų instituto tyrėjas

14. Jūsų komentarai (neprivaloma bet pageidautina :))
2 kibimai, vienas realizuotas, iki 65 cm, kaip ir priklauso buvo paleistas atgal
Slakiai yra netikslinis laimikis, jie pasigauna begaudant kitas zuvis betkuriuo metu laiku.
siaip gaudydavau lydekas, salacius ir sapalus, slakys buvo netyciukas
Žuvininkystės tarnyba prie LR ŽŪM turi būti nedelsiant išformuota, o LR Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyrius paleistas šunims šėko pjauti. Ufonauto lygio apklausa.
Gruodzio 25 galetu leist zvejot.nes zuvys isnersusios.plius malonu butu kad leistu upese gaudyt kirslius museline meskere iki lapkricio 1
Labai aukštas vanduo buvo, tai mažai žvejojau.
Šūkis pagavai-paleisk -gryniausia nesamonė . Šis šūkis ir draudimas , sumažins žvejų skaičių prie upių, tuo pasekmė- padidės nedorų žvejų (brakonierių)
Atsižvelgiant į Latvijos ar Danijos šalis, taipat verslinės žvejybos reglamentavimą, mūsų Baltijos jūros priekrantėje būtų galima siūlyti sumažinti leistiną imti šlakių dydį iki 50cm.
Žuvies ištekliai didėja, bet žuvis patiria dideli presingą dėl nuolat labai smarkiai didėjančio žvejų skaičius.