Ergonomikos principų ir fizinės veiklos įtaka manikiuristėms

Sveiki. SMK Estetinės Kosmetologijos studentės ruošia grupinį projektą. Projektas skirtas darbo higienos ir ergonomikos paskaitai. Apklausos metu tiriama darbo ergonomiką manikiurisčių darbe, todėl prašome maniukurisčių skirti kelias minutes atsakant į pateiktus klausimus.

Rezultatai yra viešai prieinami

1. Kaip manote, kokios kūno dalys jūsų darbe nukenčia labiausiai? Kodėl?

2. Ar įmanoma jūsų darbe , nuo jūsų kliento užsikrėsti kokiomis nors ligomis? Pateikite pavyzdžių.

3.Papasakokite, kokią didžiausią traumą esate patyrę darbe.

4. Dėl kokių fizinių kliento būklių atsisakote atlikti manikiūrą?

5. Papasakokite, kokią įtaka darbe daro jūsų emocinė būklė?

6. Ar darbe esantys stiprūs kvapai daro įtaką buitiniame gyvenime? ( Pvz: sunkiau ar lengviau užuosti aplink esančius kvapus)

7. Kaip manote kokios priežastys jūsų darbe , lemia didelius riešo skausmus ar ligas susijusias su riešu?

8. Kaip manote, kokių nelaimių išvengti darbe padeda apsauginės specialios apsaugos priemonės?(pvz:pirštinės,kaukės)

9. Su kokiomis psichologinėmis problemomis jūsų darbe galima susidurti?

10. Kaip manote, ar šios profesijos žmogus gali dirbti šį darbą ilgus metus?Kodėl?

11. Ar savo profesijoje daug sulaukiate klientų vyrų? Jei ne, kokia jūsų nuomonė apie tai?