Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių projektavimo principai

Gerbiamasis respondente, esu Kauno Technologijos Universiteto architektūros magistrantūros studentas Sigitas Mockus. Mano magistro baigiamojo darbo tema yra "Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių projektavimo principai". Ši apklausa skirta sužinoti apklausiamųjų žmonių nuomonę rūpimais kalusimais, susijusiais su palikomojo gydymo ir slaugos ligoninių projektavimu. Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė - tai pirminio sveikatinimo lygio stacionarinė asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurioje terminuotai gydomi ir slaugomi asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, po traumų, užsitęsusių ligų išeitinėse fazėse arba kuriems dėl sveikatos būklės reikalinga kvalifikuota slauga, tačiau nereikalingas intensyvus gydymas. Ši tema pasirinkta atsižvelgiant į tai, kad iki šiol Lietuvoje veikiančios tokio tipo ligoninės yra įsteigtos reorganizavus anksčiau veikusias kitas asmens sveikatos priežiūros įstaigas, o ne specialiai suprojektuotos būtent šiai paskirčiai. Taip pat ši tema aktuali dėl tokio tipo sveikatos priežiūros įstaigų reikalingumo ir jų kokybiško funkcionavimo. Dėkoju už Jūsų atsakymus ir sugaištą laiką.
Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių projektavimo principai
Rezultatai yra viešai prieinami

1. Ar jums yra tekę projektuoti objektą, kurio paskirtis vienaip ar kitaip būtų susijusi su sveikatos apsauga ar gydimu (ligoninė, poliklinika, reabilitacijos klinika, slaugos namai ir pan.)

2. Jei atsakymas teigiamas, kokio tipo tai buvo projektas

Kita

3.Kas Jūsų nuomone, gydymo įstaigoje, kurioje reikalinga profesionali slauga, tačiau nereikalingas intensyvus gydymas yra svarbiau:

Kita

4. Kiek kiekvienas iš išvardintų faktorių yra svarbus kuriant psichologį komfortą gydymo įstaigoje (1 visiškai nesvarbus, 5 labai svarbus)

12345
Patraukliai suformuotos viešosios erdvės (vestibiuliai, laukiamieji, priimamasis)
Jaukios pacientų palatos
Estetiškai piimtinai suformuotos pereinamosios erdvės (koridoriai, laiptinės)
Natūralus ir dirbtinis apšvietimas patalpose
Akustinio triukšmo izoliacija

5. Kokį bendrą įspūdį yra suformavusios Jums žinomos įprastos valstybinės gydymo įstaigos – ligoninės, klinikos, poliklinikos ir pan. Išvardintais aspektais (1- labai blogas, 5 - labai geras)

12345
pastato pritaikymas žmonėms su judėjimo negalia
pastato išorės patrauklumas
aplinkos sutvarkymas ir rekreacinė infrastruktūra (želdiniai, pėsčiųjų takai, suoleliai ir t.t.)
orientavimasis pastato viduje (kaip lengva rasti reikiama palatą ar ligoninės skyrių)

6. Ar manote, jog palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje yra tikslinga kurti aplinką, kuri pacientui primintų jo namus, o ne gydymo įstaigą?

Kita

7. Ar planuojant palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės funkcinę struktūrą tikslinga akcentuoti patalpų, kurios būtų skirtos bendram pacientų laisvalaikiui leisti (laisvalaikio užsiėmimų dienos kambariai, bibliotekos, audio/video peržiūrų /perklausų kambariai) svarbą juos formuojant kaip funkcinius centrus ir jiems parenkant geros vizualinės aplinkos vietas.

Kita

8. Kiek pacientams ir lankytojams yra svarbūs ligoninės funkciniai ir vizualiniai ryšiai su gamtine aplinka

Kita

9. Kokio tipo palatos, Jūsų nuomone, yra tinkamiausios palikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje

10. Koks palikomojo gydymo ir slaugos ligoninės modelis jums atrodo tinkamiausias

10. Koks palikomojo gydymo ir slaugos ligoninės modelis jums atrodo tinkamiausias

11. Pagrįskite atsakymą į 10 klausimą

12. Kokia paialikomojo gydymo ir slaugos ligoninės koncepcija, būtų tinkamiausia:

12. Kokia paialikomojo gydymo ir slaugos ligoninės koncepcija, būtų tinkamiausia:

13. Ar manote, jog projektuojant palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę verta skirti laiko kitų gydymo įstaigų studijai, kurios savo funkcija yra panašios į palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę (reabilitacijos klinikos, slaugos namai, onkologinių ligų gydymo įstaigos ir pan.)

Kita

14. Pagal svarbą ir reikšmingumą įvardinkite šias palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės bendrasias poilsio, laisvalaikio ir dienos užsiėmimų erdves (1 - mažiausiai reikšminga, 5 - labiausiai reikšminga)

14. Pagal svarbą ir reikšmingumą  įvardinkite šias palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės bendrasias poilsio, laisvalaikio ir dienos užsiėmimų erdves (1 - mažiausiai reikšminga, 5 - labiausiai reikšminga)
12345
1.Liasvalaikio, dienos užsiėmimų kambariai
2.Vidinių kiemelių terasos į kurias išėjimą turi kiekviena palata
3.Atviri bendro naudojimo vidiniai kiemai
4.Jaukiai įrengti bendri valgomieji
5.Vidiniai kiemai – sodai su dominuojančia gamtine aplinka ir atitinkama rekreacine infrastruktūra – pasivaikščiojimo takai, suoleliai
6.Kombinuotos bendrosios – pereinamosios vientisai sujungtos erdvės pereinančios iš patalpos į atvirą erdvę
7.Vestibiulų, priimamųjų, laukiamųjų jaukiai įrengtos erdvės
8.Pereinamosios erdvės – koridoriai, vestibiuliai.

Jei turite kokių nors pastabų ar norite ir galite išsakyti nuomonę klausimais, kurie nebuvo pateikti anketoje, pareikškite ją čia