Pedagogo vaidmuo ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį intelektą

Laba diena, esu IV kurso Vaikystės pedagogikos studentė. Šiuo metu atlieku tyrimą baigiamąjam bakalauro darbui, kurio tema „Pedagogo vaidmuo ugdant ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinį intelektą“. Prašau skirti truputį savo laiko ir užpildyti šią anketą. Anketa anoniminė, tyrimo rezultatai bus pateikti apibendrinti ir naudojami tik baigiamojo darbo tikslais. Iš anksto dėkoju už Jūsų skirtą laiką ir išsakytą nuomonę.

Rezultatai yra viešai prieinami

1. Lytis ✪

2. Amžius ✪

3. Kokiame mieste/kaime dirbate ✪

4. Ugdymo įstaiga kurioje dirbate: ✪

5. Koks Jūsų požiūris į emocinio intelekto ugdymą ikimokyklinio ugdymo įstaigoje? Prašau įvertinti pateiktus teiginius 5 balų skalėje (5 balai - visiškai sutinku su teiginiu, 1 balas - visiškai nesutinku su teiginiu).

5 visiškai sutinku4 sutinku3 nei sutinku, nei nesutinku2 nesutinku1 visiškai nesutinku
• Svarbu ugdyti EI nuo ankstyvosios vaikystės
• Vaikas ugdosi Ei savarankiškai, stebėdamas aplinką
• EI ugdymas tai tėvų atsakomybė, namų aplinka, draugai
• Svarbus pedagogo ir tėvų bendradarbiavimas ugdant EI
• EI ugdomas skaitant tinkamas knygas, žiūrint filmus, pokalbiai apie vertybes, vaiko laisvalaikis

6. Ar savo pedagoginiame darbe naudojate emocinio intelekto ugdymo programas? Jeigu taip, tai kokias?

7. Kokiu metu stengiatės ugdyti vaikų emocinį intelektą?

galimi trys atsakymų variantai

8. Su kokiais sunkumais susiduriate ugdant emocinį vaikų intelektą?

galimi 3 atsakymų variantai

9. Ar klasėje yra erdvė skirta EI ugdymui (nusiraminimo kampelis/centriukas) kuri laisvai prieinama vaikams?

10. Kaip reaguojate į tinkamą vaikų elgesį dienos metu?

11. Kaip dienos metu reaguojate į netinkamą vaikų elgesį?

12. Įverinkite teiginius (kaip dažnai dienos metu vartojate tokius ar panašius teiginius). 5 visada; 4 dažnai; 3 kartais; 2 labai retai; 1 niekada.

12345
Prašau/atsiprašau
Man liūdna, kad... (taip padarei/pasakei)
Džiaugiuosi, kad... (tau pavyko, kad taip pasielgei, kad taip pasakei)
Baik verkti/ nėra čia ko verkti
Niekam neįdomu (ką padarei/ pasakei...)
Dalinkitės, arba aš paimsiu
Jeigu nesusitvarkysi žaislų, tai... (neisi, neduosiu, negelėsi)
Kai susitvarkysi, galėsi... (eiti, žaisti, paimti...)
Matau, kad nuliūdai/supykai... ar gali papasakoti kas atsitiko?
Tikiu, kad tu gali/ tau pavyks.
Paskubėk, neturiu laiko.
Neimk/nedaryk – tu dar mažas.
Duok, aš pati/pats.
Ar galėtum padėti man/draugui?

13. Kaip dažniausiai, pasisveikinate su vaikais atėjusiais ryte į klasę?

14. Ar žaidžiate su vaikais lauko metu?

15. Ar valgote kartu su vaikais?

16. Kokie kasdieniai jūsų veiksmai prieš vaikų pietų miegą?

17. Ar dienos eigoje parodote savo emocijas/jausmus vaikams?

18. Ar savo darbo praktikoje pastebite tokius ugdymo kokybės požymius? Prašau įvertinti nuo 1 iki 5 balų skalėje (kur 1 - niekada, 2 -retai; 3 - abejoju; 4 - dažnai; 5 - visada.)

12345
Bendrauju su vaiku nuoširdžiai, rūpestingai, rodau pagarbą kiekvienam vaikui.
Sudarau galimybę vaikams pasidalinti savo jausmais, patyrimu, mintimis.
Praktikoje pritaikau savo žinias apie vaiko raidą, gebėjimus.
Skatinu aktyvų vaikų dalyvavimą, organizuojant įvairius renginius, veiklas.
Skiriu dėmesį kiekvienam vaikui, remiuosi vaiko stipriosiomis pusėmis.
Skatinu vaikų iniciatyvumą, savarankiškumą, pasitikėjimą savimi.
Skatinu vaikų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą.
Sudarau vaikams galimybes pasirinkti veiklą, priemones, planuoti ką veiks.
Drąsinu vaikus išsakyti savo nuomonę ir dalyvauti sprendimų priėmimo procese.
Demonstruoju pagarbą grupės susitarimams ir tuo pačiu skatinu vaikus jų laikytis.
Bendradarbiauju su ugdymo įstaigos specialistais, siekiant gerinti vaikų ugdymo(si) sąlygas bei rezultatus.
Užmezgu socialinius ryšius su šeimomis, bendruomenės nariais.
Stengiuosi nuolat mokytis, atnaujinti žinias, tobulėti profesinėje srityje.