SĖDIMĄ DARBĄ DIRBANČIŲ ŽMONIŲ FIZINĖ IR PSICHINĖ SVEIKATA

Sveiki, esu Šiaulių valstybinės kolegijos bendrosios praktikos slaugos II kurso studentė, rašau kursinį darbą kurio tikslas nustatyti sėdimo darbo sukeliamas fizines ir psichologines sveikatos problemas. Kiekvienas Jūsų atsakymas į anketą man yra labai naudingas ir svarbus :)

Rezultatai yra viešai prieinami

Lytis

Amžius

Išsilavinimas

Ar darote pertraukas nuo sėdimo darbo?

Ar taisyklingai dirbate sėdimą darbą (akys ir kompiuteris vienodame lygyje, tiesi sėdėsena, kojos sulenktos 90 - 100 laipsnių kampu) ?

Ryte darote mankštą?

Per dieną kiek laiko praleidžiate fiziškai aktyvaus laisvalaikio?

Ar žinote fizinio aktyvumo naudą žmogaus organizmui?

Jei jaučiate skausmą ar stengiates stiprinti tos srities kūno raumenis?

Jei jaučiate nuolatinį skausmą ar kreipiates pas gydytoją ?

Laisvalaikį mieliau praleidžiate pasyviai ar aktyviai?

Ar jaučiate kūno pokyčius pradėjus dirbti sėdimą darbą pvz. kaip norą susikuprinti, pablogėjusį regėjimą, kaklo skausmus, tirpstančias kojas?

Ar jums sėdimas darbas labiau priimtinas nei fizinis?

Ar žinote kokius prevencijos būdus, kurie galėtų padėti išvengti diskomforto ar skausmo dirbant sėdimą darbą?

Ar dirbant sėdimą darbą jaučiatės nervingesni nei įprastai?

Po darbo dažnai norite laiką praleisti vienas, vengiate komunikuoti su aplinkiniais