Lietuvoje taikomų audito atrankos metodų tyrimas

Gerb. respondente,

Esu Jelena Goridko, Vilniaus Universiteto Audito ir Apskaitos programos pirmo kurso  magistrantė. Šiuo metu rašau savo baigiamąjį darbą ir atlieku tyrimą, kurio  tikslas yra įvertinti audito atrankos metodų taikymą Lietuvoje. Maloniai prašau Jūsų sudalyvauti šioje apklausoje. Tai užtruks apie 10 min.  Užtikrinu, jog Jūsų atsakymai liks konfidencialūs ir bus naudojami tik apibendrintoms išvadoms.

Atsakinėdami į klausimus vadovaukitės savo profesine patirtimi bei žiniomis. Savo atsakymus pažymėkite rašydami varnelę stulpelyje „Pasirinkimas“ šalia teiginių, atitinkančių Jūsų atsakymą.

Iš anksto dėkoju už Jūsų pagalbą ir sugaištą laiką!

Anketos rezultatai yra viešai prieinami

1. Pažymėkite, Jūsų manymu, du svarbiausius veiksnius, skatinančius auditorius taikyti statistinės arba nestatistinės audito atrankos metodus.

2. Pasirinkite, Jūsų manymu, tris svarbiausius statistinės audito atrankos metodų privalumus.

3. Pasirinkite, Jūsų manymu, tris svarbiausius statistinės audito atrankos metodų trūkumus.

4. Pasirinkite, Jūsų manymu, tris svarbiausius nestatistinės audito atrankos metodų privalumus.

5. Pasirinkite, Jūsų manymu, tris svarbiausius nestatistinės audito atrankos metodų trūkumus.

6. Pasirinkite, Jūsų manymu, pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti statistinę paprastą atsitiktinę atranką (atranka, kai tiriami elementai yra parenkami atsitiktinai (traukiant burtus, naudojantis atsitiktinių skaičių lentelę ir t. t.)).

7. Pasirinkite, Jūsų manymu, du pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti statistinę sisteminę atsitiktinę atranką (metodas, kai iš aibės elementų sąrašo imamas kiekvienas per tam tikro dydžio intervalą elementas, o pirmas elementas parenkamas atsitiktinai).

8. Pasirinkite, Jūsų manymu, du pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti statistinę sankaupų atranką (kai tiriamų elementų aibė suskaidoma į panašias sankaupas (grupes), tuomet paprastosios atsitiktinės atrankos būdu atrenkamos kelios grupės ir jų visi objektai tiriami).

9. Pasirinkite, Jūsų manymu, du pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti statistinę stratifikuotą atranką (metodas, kai tiriamų elementų aibė dalijama į vienarūšes dalis – stratas, kuriose objektai atsitiktinai atrenkami, o vėliau tiriami).

10. Pasirinkite, Jūsų manymu, pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti nestatistinę atranką patogumo dėlei (kai auditorius tyrimui atrenka tokią elementų grupę, kuri jam patogesnė dėl tam tikrų priežasčių).

11. Pasirinkite, Jūsų manymu, pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti nestatistinę kvotinę atranką (tiriama elementų visuma skaidoma į grupes pagal įvairius požymius, o vėliau iš kiekvienos grupės nustatoma elementų kvota, kuri turi būti atrinkta).

12. Pasirinkite, Jūsų manymu, pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti nestatistinę sprendimo būdu gautą atranką (subjektyvumu pasižymintis metodas, kai auditorius, vadovaudamasis savo patirtimi, nuojauta, žiniomis atrenka tuos visumos elementus, kurie, jo nuomone, geriausiai reprezentuoja visą visumą).

13. Pasirinkite, Jūsų manymu, pagrindinius veiksnius, skatinančius taikyti nestatistinę koncentruotos aibės atranką (tyrimui atrenkama tokia vienetų grupė, kuri dėl kokių nors priežasčių pasižymi savo ypatybėmis).

14. Kokios papildomos iš anksčiau nepaminėtų aplinkybių skatina taikyti statistinės audito atrankos metodus?

15. Kokios papildomos iš anksčiau nepaminėtų aplinkybių skatina taikyti nestatistinės audito atrankos metodus?

16. Kokie, Jūsų manymu, iš žemiau išvardintų atrankos metodų yra labiau patikimi:

17. Kokie iš žemiau išvardintų atrankos metodų yra labiau paplitę Jūsų praktikoje: