VISUOMENĖS NUOMONĖS IR PAKLAUSOS TYRIMAS APIE RUSIJOS FEDERACIJOJE PAGAMINTUS MAISTO PAPILDUS

Esu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto V kurso studentė Gintarė Birštonaitė.Renku anketas magistro baigiamajam darbui. Ši anketa yra anoniminė. Surinkti duomenys bus panaudoti rengiant mokslinį darbą, visi rezultatai bus pateikiami tik apibendrinti, nebus nagrinėjami atskiri atvejai. Šiuo moksliniu darbu siekiama įvertinti Rusijos Federacijoje gaminamų maisto papildų paklausą Kaune, ne vaistinėse (papildų parduotuvėse, kioskuose), veiksnius lemiančius šių papildų populiarumą ir jų vartojimo ypatumus bei visuomenės nuomonę apie prekybą papildais ne vaistinėse.

Pic
Kodėl nepritariate Rusijoje pagamintų maisto papildų prekybai ne vaistinėse? (įrašykite)
Nes nėra užtikrinta maisto papildų kokybė.
Del papildu saugumo ir kokybes uztikrinimo nebuvimo.
Pakuotės originalumo
Dėl pakuotės atitikimo turiniui
nesaugu
Nesaugu
nesaugu, savigyda
nesaugu
nesaugu
nesaugu
Negali pasakyti ar kokybė patikima ar ne.
Neregistruoti Lietuvoje
neaišku kas parduoda, neaišku kur įsigytą ir nežinia kaip laikytą paroduktą.
Tai nera saugu, tai neteiseta
nesaugu
Nepatikima.
del netinkamu laikymo salygu
Kadangi gali būti pažeistos pakuotės, neoriginalios, netinkamos laikymo sąlygos ir t.t.
-
Ziurek 6kl.atsakymus:)
Kadangi sie maisto papildai nera registruoti Lietuvoje, nera jokiu duomenu apie papildo sauguma, kokybe ir poveiki sveikatai.
Tokie papildai turetu buti patvirtinti kad prekiauti vaistinese
nes tai yra nesaugu.
Pritariu.
Jeigu bus didelis šalutinis poveikis nebus kam pasiskųsti. Juk papildus perki pats be gydytojo ar vaistininko patarimo ir nežinai ko laukti
Maisto palildai turi buti parduodami tik vaisyinese
Pritariu.
nesaugu
Nes nemanau, kad tai legalu, kokybiška, sveika.
Todėl kad jie yra neapmokestinami ir neaiški ju kokybė.
AŠ NEŽINAU APIE VIETĄ, KUR PARDAVINĖJA ŠITĄ GAIDĮ!!!
pritariu. Juk papildus parduoda ir kitos šalies atstovai. Vat pvz yra tokie GNLD, kur pardavinėja atskiri žmonės, konslutantai.
Nėra užtikrinamas saugumas, mažėja vaistinės apyvarta
Anksciau isvardytos ir pazymetos priezastys
Nes niekas nekontroliuoja laikymo salygu, papildu tikrumo, informacijos apie papildo vartojima ir kitos reikalingos informacijos,.
Nes tai yra nelegalu, niekas neatsakingas už produktų kokybę ir tai gali kelti tam tikrą grėsmę.
Mano manymu, papildai turi būti parduodami tik vaistinėse, kur tinkamos laikymo sąlygos ir juos rekomenduoja kvalifikuoti specialistai.
Todėl, kad tokiose vietose negali būti užtikrintos tinkamos preparatų laikymo sąlygos
Labiausiai dėl platinančių asmenų kompetencijos stokos. Tiek papildai, tiek vaistai, pagaminti Rusijoje, pardavinėjami kaip saldainiai. Rusiškų vaistų kokybę vertinti sunku.
Ju kokybe ir veiksmingumas nera patvirtinti.
Maisto papildai taip pat yra vaistai, todėl ir prekiaujama jais turi būti ne turguje, prekybos centre ar degalinėje, o vaistinėje.
Nesaugu
reikalavimai turi buti taikomi visiems be isimciu.
Vaistai nėra registruoti Lietuvoje, yra rizika sveikatai.
Neužtikrinama papildų ir paslaugos kokybė.
Del abejotino saugumo
Dėl prastos kokybės, laikymo sąlygų, pardavėjų nekvalifikuotumo bei dėl to, kad jie neregistruoti Lietuvos Respublikoje.
nes vaistus ir vitaminus reikia pardavinėti specialioje vietoje
-
Pažymėjau 6 klausime.
Kadangi nebuvo kur parašyti, kaip bendrai vertinu anketą, parašysiu čia. Nelogiškai paruošti klausimai. Turėtų būti nuorodos, kaip atsakyti į klausimą, jei nežinai, ar tie papildai pagaminti Rusijoje ir pan. Arba kad ir šitas langelis... "kodėl nepritariate?" O jeigu aš pritariu??? Arba klausimas "Ar svarbu, kokioje valstybėje pagamintas papildas?". Man nesvarbu, tai ir į sekantį klausimą negaliu logiškai atsakyti, nes man visai vienodai, kurioje šalyje jie pagaminti.
Neaiškios transportavimo/laikymo sąlygos, nežinia, kokia šių papildų kokybė, tiksli kiekybinė sudėtis. Papildus pardavinėja dažnai sveikatos sektoriui nepriklausantys žmonės, todėl perkantiems sudaroma neteisinga nuomonė, tuo pačiu nebevertinamos specialisto (gydytojo, farmacininko) konsultacijos - pacientai pradeda "mokyti" medikus
Nepatikimi visomis prasmėmis( leistinomis dozėmis, kokybe, kiekybe, tikrumu ir t.t)
Ne juos parduoda ne kvalifikuoti asmenys.
Prr mažai kontrolės, tiek maisto papildam, tiek juos parduodantiem asmenims, tiek laikymo sąlygoms.
Nekokybiski,nepatvirtinta kokios ieina medziagos,dazniausiai sie papildai nelegalus
Galimai nekokybiški, nereguliuojami, pardavėjai neturi kvalifikacijos patarti, galimas pacientų nusigydymas ar rimtų ligų uždelsimas
Nesaugu
Nes vaistais ar papildais visgi turėtų prekiauti kvalifikuoti asmenys
Nes nežinia ką iš tikrųjų ten pardavineja
Nes tai nesaugu
vaistai turi buti pardavinejami vaistineje, o ne kioskuose ar kitur. apie juos turi buti informuojama ir pateikiama visa reikalinga informacija.
prastos laikymo sąlygos neužtikrintas preparatų saugumas abejotina medžiagų kokybė nepatvirtintas papildo originalumas, pakuotės turinys didelė rizika sveikatai vartojant reikalavimų neatitinkantį maisto papildą
nes jie kenkia sveikatai.
.
Nemanau, kad jie saugūs
Neaiški papildų kilmė, neužtikrinta jų kokybė.
Nėra kaip suvaldyti kokybės
Tikrai nepritariu.
nesaugu
nors pažymėjau "taip" tačiau, tame yra ir svaų minusų, tokių kaip neprofesionalūs pardavėjai, kurie patys nežino ką parduoda ir jų tikslas tieisog "parduoti." Tačiau žinau tokių vietų, kur parduodama kokybiška prekė, nors ir nevaistinėje, tačiau "normaliose" patalpose, su išmanančiais žmonėmis. Tokiosm vietoms tariu taip.
Dėl priklausomybės vaistams vystymosi. Lengvai įsigyjami vaistai, kurių analogai vaistinėse parduodami tik su receptais.
tai nelegalu ir nera mokami mokesciai
neaišku, koks galimas alutinis poveikis
1.Daugelis vaistų, bei maisto papildų Rusijoje yra padirbiniai. 2. NEtinkamos, laikymo, transportavimo sąlygos gali žymiai pažeisti produktą bei jo poveikį.
Neesu užtikrinta vaisto saugumu, efektyvumu, kokybe.
Nera legalus
Neskaidri prekyba, nemokami mokesciai valstybei, neaiskios papildo laikymo salygos, nepatentuotos gamybos technologija, pradine medziaga. Viskas miglota
Ne ta vieta, kur galima prekiauti turguje.
Todel, kad tai ne vaistine.
Dėl galimai netinkamų laikymo sąlygų
Nelegalu
Maisto papildai taip pat turi būti vartojami atsakinga, ne bet kaip, o visą reikiamą informaciją gali suteikti tik vaistininkas, o ne prekybvietės pardavėja
Nelegalu ir nesaugu