Tėvų elgsena ūmiai susirgus 6-36 mėn. vaikui

GERBIAMI TĖVELIAI!

Gerbiama (-s) Respondente, mes, Dovilė Jasiūnė ir Lukas Pajėda, esame Vilniaus universiteto šeimos medicinos rezidentai ir domimės ūmiais 6 -36 mėnesių amžiaus vaikų susirgimais.  Mūsų tikslas sužinoti, kokios informacijos trūksta tėvams, auginantiems vaikus nuo 6 mėnesių iki   3 metų.  Jei tyrimas pavyks, jo išvadomis pasidalinsime el. paštu, todėl kiekvieno Jūsų indėlį labai vertiname. Maloniai prašome atsakyti į anketoje pateiktus klausimus. 

Tyrimas yra anoniminis, anketoje Jūsų pateikta informacija bus panaudota tik apibendrintai statistinei duomenų analizei atlikti. Pažymėkite (apibraukite) ar įrašykite tinkamą variantą (atkreipkite dėmesį, jog kai kuriuose klausimuose galimi keli, Jūsų nuomone, svarbiausi atsakymo variantai). 

 Atkreipiame dėmesį, jei turite du ir daugiau vaikų, ir daugiau nei vienas iš jų patenka į 6-36 mėn. intervalą, pasirinkite vieną iš jų atsakydami į 4-22 klausimus. 4 klausime pažymint vaiko, kuriuo vadovaujantis atsakinėsite į toliau pateiktus klausimus, amžių.  

 Dėkojame Jums už skiriamą laiką!

Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui

1. Jūsų amžius metais:

2. Jūsų išsilavinimas:

3. Kiek turite vaikų?

4. Vaiko amžius (turintiems 2 ar daugiau vaikų, žymėkite vieno vaiko amžių, kuriuo vadovaujantis atsakysite į toliau pateiktus klausimus):

5. Ką pirmiausiai darote, jei vaikui pakyla temperatūra iki 38. 0◦C ir dar nepastebite kitų ligos požymių? (Pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus)

6. Ką pirmiausiai darote, kai aptinkate vaiko temperatūrą aukštesnę (didesnę) nei 38.0◦C ir dar nepastebite kitų ligos požymių? (Pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus)

7. Ką pirmiausiai darote, kai vaikas staiga sukarščiuoja 38.5◦C ir daugiau, ir atsiranda bėrimas? (Pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus)

8. Ar Jūsų veiksmai skiriasi kuomet aptinkate vaiko temperatūrą 38.5◦C ir daugiau dieną ir vakare (nuo 20 val)?

9. Ar Jūsų veiksmai skiriasi kuomet aptinkate vaiko temperatūrą 38.5◦C ir daugiau darbo ir nedarbo dienomis (savaitgaliais/šventinėmis dienomis)?

10. Jei duodate vaistų temperatūrai mažinti, kokių?

11. Kokią vaistų dozę duodate mažinti temperatūrai?

12. Ką pirmiausiai darote, kai vaikui pakyla temperatūra, pradeda vemti ir viduriuoti? (Pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus)

13. Ką pirmiausiai darote, kai vaikui prikimsta balsas ir atsiranda lojantis kosulys? (Pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus)

14. Kai vaikas sloguoja, pirmiausia:

15. Kai antrą – trečią slogos dieną vaikui staiga pakilo temperatūra, pirmiausia (pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus):

16. Kai vaikas pradeda sloguoti, sausai kosėti (t.y. neatsikosi), pakyla temperatūra, pirmiausia (pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus):

17. Kai vaikas panašiai susirgo antrą ar trečią kartą, pvz. pradėjo sloguoti, sausai kosėti, pakilo temperatūra, pirmiausia:

18. Ką pirmiausiai darote / Jūsų pirmas veiksmas, kai sloguojantis vaikas pradeda sunkiau kvėpuoti, atsiranda dusulio požymiai?

19. Ar vaikui ūmiai susirgus duodate antibiotikų be gydytojo patarimo?

20. Jeigu gydytojas vaiko gydymui skyrė antibiotikų – jų duodate:

21. Jei pradėjus gydymą atsirado anksčiau nebuvusių ligos požymių, pirmiausia:

22. Ar vaikui ūmiai susirgus duodate homeopatinių vaistų?

23. Kiek kartų per paskutinį pusmetį vaikas sirgo (išskyrus slogą be karščiavimo)?

24. Ką darėte/darote, kad vaikas nesirgtų? (Pažymėkite vieną ar kelis atsakymo variantus)

Jūsų pageidavimai / pasiūlymai / patarimai:

Norint gauti tyrimo išvadas įrašykite savo elektroninį paštą: