Userjerika
Results371
Vieša
Pranešti

Pavilnio bendruomenės saugumo užtikrinimo prielaidų tyrimas

Gerbiami Pavilnio bendruomenės gyventojai,

šiuo metu atliekamas tyrimas apie Pavilnio bendruomenės saugumo užtikrinimo prielaidas skirtas Nepaprastųjų situacijų valdymo magistro studijų baigiamajam darbui (Mykolo Romerio universitetas).

Surinkti duomenis apie gyventojų suvokimą, pasiruošimą ir t.t. bus naudojami nustatyti ar Pavilnio bendruomenėje užtikrintas tinkamas saugumo prielaidų lygmuo, kuris galėtų padėti apsisaugoti nuo pavojingų įvykių ateityje.

Pavilnio gyventojų atsakymai šiuo klausimu labai svarbūs ir padėtų išsiaiškinti kas skatintų didesnę Pavilnio bendruomenės apsaugą nuo nuostolių turtui, grėsmės sveikatai/gyvybei/aplinkai atsitinkant pavojingiems įvykiams.

Duomenys saugomi konfidencialiai. Duomenys bus naudojami apibendrinti tam tikriems aspektams, atsakingiems už saugumo prielaidas, tik baigiamajam darbui atlikti. Rezultatų ir rekomendacijų apibendrinimas bus pateiktas Naujosios Vilnios seniūnijai bei Vilniaus miesto administracijai.

Apklausoje yra keli blokai su teiginiais, reikia pasirinkti sutinkate ar ne su patektu teiginiu. Taip pat yra 6 atviri klausimai į juos galite atsakyti glaustai (1 ar 2 žodžiai).

Dėkoju už Jūsų laiką ir dalyvavimą!

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami
Pic
1. Jūsų lytis:Privalomas
2. Jūsų amžius: kiek metų Jums suėjo per paskutinį Jūsų gimtadienį?Privalomas
Įrašykite tik skaičių.
3. Jūsų išsilavinimas:Privalomas
4. Jūsų profesija:Privalomas
Įrašykite tik sferos pavadinimą.
5. Jūsų gimtoji kalba:Privalomas
6. Kiek laiko Jūs gyvenate Pavilnyje?Privalomas
Įrašykite tik metus skaičiais, pvz. 2001, traktuosis, jog nuo 2001 metų žmogus pesikėlė į šį Vilniaus m. dalį. Jei reikia parašykite ir mėn. pavadinimą.
7. Įvardinkite bet kokią vieną Jums svarbią vertybę:Privalomas
8. Per pastaruosius metus (nuo sausio 2019 m.) su kokiu pavojingu įvykiu, galinčiu pakenkti Jūsų sveikatai/gyvybei/turtui/aplinkai, Jūs bent kartą susidurėte?Privalomas
Jei tokio įvykio nebuvo, taip ir įrašykite.
BendruomenėPrivalomas
Visiškai sutinkuSutinkuNei sutinku, nei nesutinkuNesutinkuVisiškai nesutinku
1. Aš perspėju savo kaimynus, pažįstamus ir pan. gyvenančius Pavilnyje apie galimus gaisrą, vagystę, potvynį ir t.t.
2. Mes kartu su kitais Pavilnio bendruomenės gyventojais dažnai diskutuojame apie pavojingus įvykius, kurie buvo atsitikę su mumis praeityje, kaip reikia saugotis, pvz., apie slidų kelią ir t.t.
3. Mano kaimynai, gyvenantys Pavilnyje ilgiau už mane, pasakojo man apie Pavilnį, apie jo nesaugius/saugius aspektus, pvz., apie pavojingą gatvę, kur gali pavogti asmeninius daiktus.
4. Kiti Pavilnio bendruomenės nariai padėjo man suteikdami medicinines kaukes/pirštines ir pan. mano šeimai koronaviruso (COVID-19) metu kai jas negalėjau nupirkti parduotuvėse. Arba aš žinau, kad jie padėjo šiuo klausimu mano kaimynams.
5. Jei degtų mano namas aš pirmiausia bandyčiau gesinti ugnį savarankiškai ir/ar su kaimynų pagalba, kol atvažiuos iškviesta pagalba.
6. Pavilnyje yra gyventojų, kurie pukiai pasirūpino savo namų apsauga. Norėčiau apsaugoti savo namus kaip jie.
7. Pavilnyje jaučiuosi saugiai. Aš nebijau naktį vienas (-a) grįžti namo, pvz., pėsčiomis.
8. Pavilnys pasireiškia įvairių bendruomenių (pvz., baltarusių, rusų ar lenkų bendruomenės) skaičiumi. Aš pastebėjau, jog iškyla nesusitarimai tarp skirtingų bendruomenių.
9. Pašilaičių bendruomenėje geresnis gyventojų saugos užtikrinimas.
10. Aš pasitikiu kitais Pavilnio bendruomenės nariais.
SaugumasPrivalomas
Visiškai sutinkuSutinkuNei sutinku, nei nesutinkuNesutinkuVisiškai nesutinku
1. Koronaviruso (COVID-19) plitimo metu aš sąžiningai laikausi karantino (išeinu iš namų tik esant poreikiui).
2. Jei aš papasakosiu savo kaimynui apie tai, jog planuoju iš anksto paruošti pirmosios pagalbos vaistinėlę savo šeimai, jis manęs nekritikuos.
3. Aš žinau kaip apsisaugoti nuo pasiutligės.
4. Aš moku suteikti pirmąją pagalbą kitam asmeniui.
5. Aš žinau kur galima nemokamai kreiptis dėl Koronaviruso (COVID-19) konsultacijos.
6. Pastatų griuvimai yra mažai tikėtini Pavilnio bendruomenės teritorijoje.
7. Smarkus lietus labai tikėtinas Pavilnio bendruomenės teritorijoje.
8. Komunikacijų sistemų (elektroninių ryšių) tiekimo sutrikimas ir (ar) gedimai mažai tikėtini Pavilnio bendruomenės teritorijoje.
9. Cheminių medžiagų paskleidimas labai tikėtinas Pavilnio bendruomenės teritorijoje.
10. Informacija apie koronaviruso (COVID-19) apsaugojančias žmogaus sveikatą priemones yra lengvai pasiekiama.
11. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento siunčiamų žinučių informacija į gyventojų mobiluosius telefonus apie grėsmes yra supratama.
12. Aš jaučiu, jog Pavilnio bendruomenės pirmininkas/seniūnas atsižvelgia į bendruomenės nuomonę/patarimus saugumo klausimais. Galiu laisvai pateikti jam savo nuomonę apie tam tikrus nesaugius veiksmus bendruomenėje.
13. Yra teikiamas grįžtamasis ryšis iš Pavilnio bendruomenės pirmininko/seniūno saugumo užtikrinimo klausimais. Vyksta diskusijos su bendruomenės nariais.
14. Aš pasitikiu savo saugumą specialioms tarnyboms, pvz., policija, ugniagesiai, greitoji pagalba ir t.t.
PasitenkinimasPrivalomas
Visiškai sutinkuSutinkuNei sutinku, nei nesutinkuNesutinkuVisiškai nesutinku
1. Jei Pavilnio bendruomenėje būtų organizauojami mokymai/pratybos kaip elgtis iškilus gaisrui skirti gyventojams man būtų daug paprasčiau elgtis gaisro atveju.
2. Bendras dialogas kitų bendruomenės narių ir Pavilnio bendruomenės valdžios atstovų apie saugumą bendruomenėje (nagrinėti atvejus; esama situacija; kas planuojama daryti, kad pagerinti situaciją ir t.t.) padidintų mano pasitikėjimą savimi nesaugioje situacijoje.
3. Pavilnio bendruomenei trūksta valdžios atstovų dalyvavimo kartu su bendruomenės nariais saugumo užtikrinimo veiklose.
4. Pranešti apie nesaugias sąlygas Pavilnio bendruomenės valdžios atstovams yra labai paprasta ir prieinama (pvz. el. laiškas).
5. Pavilnio saugumo esamą poreikių situaciją yra užtikrinta valdžios atstovų. Esu patenkintas jų atliekamu darbu.
6. Pavilnio bendruomenei trūksta bendruomenės narių bendradarbiavimo su kitais bendruomenės nariais/patirties perdavimo.
7. Pranešti apie patirtą nesaugią įvykį kitiems bendruomenės nariams yra labai paprasta ir prieinama (pvz. facebook grupė).
8. Pavilnio bendruomenėje nuolat yra organizauojamos savanoriškos veiklos (pratybos, mokymai) su tikslu padidinti bendruomenės saugumo užtikrinimą (pvz., pagalba policijai patruliojant, skatinamas ugniagesių savanorių dalyvavimas ir t.t.).
9. Bendruomenės nariai turi lygiaverčiai dalyvauti saugumo užtikrinimo svarstymuose (pvz. naujų taisyklių/priemonių tvirtinimas ir t.t.).
10. Pavilnyje išlieka problemos dėl kurių aš jaučiuosi nesaugiai. Jas niekas netvarko.