Pacientų nuomonės apie industrijos paramą gydytojams vertinimas

Gerb. respondente,

esu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto medicinos programos VI kurso studentas Karolis Pampikas. Šiuo metu rengiu magistro baigiamąjį darbą apie  pacientų požiūrį į medicinos industrijos paramą gydytojams. Tyrimu norima išsiaiškinti pacientų informutumas apie medicinos industrijos paramą gydytojams bei pacientų sprendimo pokytis renkantis gydytoją po paramos paviešinimo; taip pat, gautus rezultatus palyginti pagal pacientų socialines, demografines charakteristikas.

Anketa yra anoniminė bei autorinė. Surinkti ir apibendrinti duomenys bus konfindencialūs ir naudojami tik mokslo tikslams. Jūsų nuomonė man labai svarbi, todėl prašau nuoširdžiai atsakyti į klausimus. Atsakydami į klausimus Jūs užtruksite iki 15 min. Iš anksto dėkoju už Jūsų suteiktą naudingą informaciją ir sugaištą laiką. Iškilus klausimams dėl apklausos, galite kreiptis el. paštu: [email protected]Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami.

 

Prieš pradėdami pildyti anketą, supažinkite su keliai anketoje naudojamais terminai:

  • „medicinos pramonė“, ,,medicinos industrija “- famacinės, klinikinių tyrimų, medicinos technikos, IT bei kitos su medicina susijusios įmonės, kurių paslaugos ar produkcija gali būti naudojama pacientų gydymui, diagnostikai, priežiūrai ar reabilitacijai.
  • ,,dvigubo skaidrumo politika”- tai kontrolės sistema, skirta vykdyti skaidrią medicinos industrijos įmonių paramą gydytojams. Jos principas- įmonė apie paskirtą paramą turi pranešti Sveikatos apsaugos ministerijai, kuri tai paviešina visuomenei, taip pat, parama skiriama ne gydytojui ar skyriui, bet padalinio vadovui (tarpininkui), kuris paramą (kvalifikacijos kėlimo kursus, stažuotes, med. įrangą, finansavimą mokslo darbams) paskirsto specialistams.
Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui

1. Lytis :

2. Kuriai amžiaus grupei priklausote?

3. Kuriai socialinei grupei priklausote?

4. Ar mokotės/dirbate/ esate dirbęs srityje, susijusioje su sveikatos priežiura?

5. Ar pasitikite savo gydančiu(-iais) gydytoju(-ais)?

6. Ar domėjotės gydytojų kompetencijos kėlimo priemonių finansavimo šaltiniais? Jei taip, kur radote/ieškote informacijos? (galite pasirinkti kelis atsakymus)

7. Ar informaciją apie gydytojų kvalifikacijos kėlimo finansavimą buvo lengva rasti?

8. Ar informacija apie medicinos pramonės paramą gydytojams Jums yra reikalinga (svarbi)?“

9. Kur pateikta informacija, apie medicinos pramonės paramą gydytojams, būtų patogiausiai pasiekiama Jums?

10. Sutikite arba nesutikite su teiginiu: gydytojai, dalyvaujantys konferencijuose, kvalifikacijos kėlimo kursuose, kongresuose, užsienio stažuotėse, turi didesnę kompetenciją nei tie, kurie nedalyvauja?

11. Ar žinote, kad medicinos pramonės įmonės remia gydytojus ir gydymo įstaigas, kad gydytojai keltų kvalifikaciją, bendradarbiautų tarpusavyje, dirbtų su naujausia įrangą, darytų mokslinius darbus?

12. Sutikite arba nesutikite su teiginiu: gydytojas gali įgyti žinių, aktualių kokybiškam pacientų gydymui, priežiūrai , ir medicinos pramonės įmonių remiamame renginyje, ir tai yra geriau nei tų žinių nebuvimas?

13. Ar gerai, kad medicinos pramonė gali paveikti, remti konkrečius, t.y. jų pasirinktus, gydytojus?

14. Kai kuriuose valstybėse medikų paramos klausimu yra vykdoma dvigubo skaidrumo politika, t.y. įmonė, skirianti paramą medikams ar sveikatos priežiūros įstaigai, praneša Sveikatos apsaugos Ministerijai, kuri apie paramą praneša visuomenei, o parama yra skiriama padalinio vadovui, kuris paramą paskirsto specialistams.Ar pritariate tokiai sugriežtintai skaidrumo politikai skirstant paramą įstaigoms, medikams?

15. Jei galėtumėte rinktis, ar eitumėte pas gydytoją, kuris kėlė kvalifikaciją medicinos pramonės remiamuose renginiuose ar tą gydytoją, kuris tuose kursuose nebuvo (alternatyvų kursams nebuvo) ?

16. Ar rinktumėtės gydytoją dirbantį su naujausia medicininę įrangą, kurią dalinai/pilnai finansavo medicinos pramonės įmonės, ar gydytoją, kuris su ta įranga nedirba?

17. Ar rinktumetės gydytoją, kuris atliko mokslinius tyrimus /darbus su medicinos pramonės parama ( literatūrai, reagentams, įrangai, tyriamųjų paskatinimui, darbo užmokesčiui) , ar tą gydytoją, kuris mokslinių tyrimų nedarė?

18. Jei po šios apklausos sužinotumėte, kad Jūsų gydytojas buvo kursuose, atliko mokslinius tyrimus, dirba su įranga ar kitaip yra/buvo susijąs/ęs su medicinos pramonės parama, ar pasitikėtumėt juo taip pat?

19. Ar pritariate medicinos pramonės įmonių teikiamai paramai medikams, sveikatos priežiūros įstaigoms?