Pacientų nuomonė apie sveikatos priežiūros įstaigas ir gydytojų atsakomybę

Laba diena, aš esu SMK II kursto studentė. Šią apklausą rengiu norėdama sužinoti ką Jūs manote apie gydytojų darbą ir jų atsakomybę pacientams. Iš anksto dėkoju už Jūsų atsakymus. Konfidencialumas garantuojamas.

Pic
Kokia Jūsų nuomonė apie nerūpestingus gydytojus?
Tokie gydytojai iš viso neturėtų dirbti
Manau visi stengiasi atlikti kokybiskai savo darba. Gydytojai buna labiai apkrauti darbais, dirba virsvalandziais, jei ka nors pamirsta tai dazniausiai zmogiskasis faktorius
Nera nuomones
Dauguma gydytojų yra nerūpestingi dėl to, kad yra kvaili. Jie gal ir nori rūpintis, bet nieko nedaro, kad iš tikrųjų išgydytų ir padėtų. Todėl pas gydytojus visai nebesilankau ir nesergu.
NE
Taip, vertinu neigiamai, nes atėjus pas šeimos gydytoją dėl prie akies isikelu sio pulio net nepakelt akių nuo stalo ir klaust kuo skundžiatės kai akivaizdu
MAN JIE NEPATINKA
Jiems negalima gyditi zmoniu
Ne
-
debilai
Taip, teko susidurti su nekompetetingais gydytojais. Viena bendrosios praktikos gydytoja ir viena psichiatre. BPG specialistė turėjo mažiau kompetencijos, nei jai asistuojanti slaugytoja ir norint gauti reikiamas gydymo paslaugas, bei išvengti nereikalingų tyrimų reikėjo pačiai išsiaiškinti, kas per liga ir dar mokėti jai tai pateikti, kad suprastų kame problema. Be to ji visai nenusimanė apie kitų specifikų gydytojus (pvz.: teigė, kad psichiatras ir psichoterapeutas yra vienas ir taspats). O minėta psichiatrė skyrė netinkamus vaistus, visiškai neatsižvelgdama į ligos simptomus ir pobūdį. Taip pat skyrė pernelyg stiprius vaistus ir pusė ligoninės vaikų skyriaus pacientų buvo jos klientai. Manyčiau laikas nuo laiko turėtų būti tikrinama visų gydytojų kompetencija, kad tokie nekompetetingi gydytojai turėtų tik 2 pasirinkimus: įgyti reikiamas kompetencijas arba netekti darbo.
Mes iš darbo, nes nerūpestigi gydytojai niekam nereikalingi
Nereikia tylėti, kad nerūpestingi gydytojai gali mus gydyti. Jei žmonės daugiau protautų ir pagalvotų, kad jeigu visi tyli - tai nereiškia, kad ir aš turiu imti ir toleruoti tokius gydytojus.
J
Teko ir apie juos susidariau bloga nuomone
teko.
Buvau atsidūrusi tokioje situacijoje, kada buvo prognozuotas auglys kojoje, nuvykus pas privatų gydytoją atlikti tyrimai parodė jog tai audinių uždegimas. Manau ši situacija daug pasako, jog kada gydytojai dirba privačiai jie atsakingiau žiūri į savo pacientą.
Neteko susidurti su akivaizdžiai nerūpestingu gydytoju
Manau, kad tokie yra labai neadekvatūs ir turėtų būti ir gydytojų patikra, kaip jie elgiasi su savo pacientais ir atitinkamas nuosprendis. Suprantu, kad visokių pacientų būna, bet galbūt reikia ir gydytojam sudaryti geresnias sąlygas. Bet nesvarbu, kad bebūtų, jie yra davę priesaiką ir turi rūpintis visais, nes su nerūpestingumu galima praleisti daug rimtų ligų.
Neturiu
Normliai
Nekokia.
Manau, tokie gydytojai neturi būti laikomi pakankamai kvalifikuotais
Su nerūpestingu gydytoju susidurti neteko, tačiau dažnai tenka susidurti su gydytojais, kuriems trūksta žmogiškumo, supratingumo bendraujant.
Jiems gal nuo to niekas nesikeicia, jeigu ir ju sazines jausmas nekirba, taciau su tokiu gydytoju susidurus apima absurdo jausmas... Kaip mano savijauta, bukle gali buti taip aplaidziai vertinama? Po tokio vizito nebera stimulo net paciam savimi rupinti, suvokiant, kad tas, pas kuri eita norint sulaukti pagelbejimo, vos kad ne niekingai nusigrezia nuo taves ir rupinasi tik savais reikalais... Priesaika. Pamirsta priesaika atima is zmogaus visa likusia garbe. O jei gydytojas ja pamirses, tuomet nera abejoniu, kad nei garbes pas ji belike, nei susipratimo apie tokiu paciu-jam lygiu gyvybiu palaikyma, kuriam reikalingas rupestis. Tad nerupestingas gydytojas tera anekdotas netinkamoje vietoje-ligonineje ar poliklinikoje.
Neteko susidurti, taciau nuomone apie tokius bloga
Neteko susidurti su tokiu gyditoju.
Mano ne vienam draugui teko su tokiu susidurti. Kai gydytojas yra girtas arba jis su pacientu elgiasi atžagariai arba tenka mokėti kyšius. Nuomonė prasta, tai neturėtų būti.
Kadangi pačiai teko patirti savo "kailiu", merdėti, vien dėl nekompetetingo gydytojo noro parodyti savo galią prieš žmogų, kuris buvo atgabentas po autoįvykio ir niekaip negalėjo pasipriešinti, tai vertinu neigiamai. Manau, kad žmonės neturėtų tylėti, nes tokių atvejų yra labai daug
Blogai, kai kvalifikuotas gydytojas atlieka neprofesionalų darbą, nuo to galima ir rimtai nukentėti. Tik norėčiau pastebėti - gydytojais, įstaigomis, jų personalu ir bendra sveikatos politika pasitikiu iš dalies (tik man neleidžia pasirinkti tinkamo varianto).
Žinoma teko, esu slaugos studentė, matau kaip gali keistis gydytojo požiūris į žmogų , priklausomai nuo jo materialinės padėties.
Neturėtų dirbti tokio darbo
Žinoma teko ir nuomonė žinoma, kad bloga. Juk gydytojai rūpinasi žmogaus sveikata, o ne šiaip kokiu ten mobiliu telefonu ar spinta, tai turėtų tai daryti atsakingai.
Manau,kad tokiems gydytojams turi būti atimama gydytojo licenzija. Kartą nuėjusi ir pasiskundusi beprotišku kosuliu,sulaukiau pasiūlymo sučiulpti "half" saldainį. O nuėjus pas kitą daktarą,diagnozavo kokliušą.
Neteko.
Kažkada, kai siaubingai karščiavau ir kosėjau, man daktarė išrašė vaistų nuo alergijos, nors prieš metus buvau išsityrusi, jog nesu alergiška niekam. Po 2 savaičių grįžau pas ją, vis dar karščiuodama ir tada ji man pareiškė, kad man plaučių uždegimas. Manau tai parodo, kad gydytojai net nesigilina į pacientų ligos istorijas.
Kauno klinikose ( centrinėje klinikoje) teko matyti, kaip vyrui buvo pranešta ateiti 9val pas chirurgą, tačiau jis nepasirodė, berods, atostogas turėjo, o vyras laukė iki 10.30val. Tiek išlaukęs ir paklausęs kitų pacientų patarimo, paklausė iš chirurgo kabineto išeinančios med.seselės ar gydytojos ką jam daryti, tačiau ši pagūžčiojo pečiais ir nuėjo. Vyras liko toliau laukti.
Nekvalifikuotus gydytojus, kurie netinkamai atlieka savo darbą, kurie parodo, kad už paslaugą jiems reikia susimokėti "papildomai", reiktų atleist iš darbo.