Organizacijų atsparumo ir regionų socialinio tvarumo sąveika

Esu Mykolo Romerio universiteto Vadybos ir politikos mokslų instituto III kurso doktorantė Jolita Gečienė. Rengiu daktaro disertaciją „Organizacijų atsparumo vertinimas Lietuvos regionų socialinio tvarumo kontekste“ atlieku tyrimą apie socialines paslaugas teikiančių organizacijų atsparumo ir regionų, kuriose veikia organizacijos, socialinio tvarumo sąveiką.

Tyrimo tikslas – empiriškai ištirti organizacijų atsparumo ir regionų socialinio tvarumo raišką ir atskleisti organizacijų atsparumo ir regionų socialinio tvarumo sąveikos charakteristikas. Minėtam tikslui pasiekti reikalinga Jūsų nuomonė, todėl labai prašau Jūsų atsakyti į anketoje pateiktus klausimus.

Anketa yra anoniminė, atsakymai į klausimus bus prieinami ir analizuojami tik tyrimo vykdytojų ir naudojami tik mokslo tikslais, todėl tikiuosi, kad Jūsų nuoširdūs atsakymai padės gauti tikslius ir objektyvius tyrimo rezultatus. Iš anksto dėkoju už Jūsų atsakymus ir skirtą laiką.

Sampratos:

Regiono socialinis tvarumas – struktūrų ir funkcijų nuoseklumas, stabilumas, tęstinumas ir ilgaamžiškumas, susijęs su išteklių tausojimu bei tarpusavyje susijusių biologinių, ekologinių socialinių, ekonominių ir vadybinių principų įgyvendinimu regione.

Organizacijos atsparumas – organizacijos reagavimas į sukrėtimus, gebėjimas planuoti, prisitaikyti, bei įveikti sunkumus ir toliau tęsti veiklą ar tapti dar stipresne, atsiradusių pokyčių kontekste.

Rizikų valdymas – procesas, kai identifikuojamos, įvertinamos, stebimos ir kontroliuojamos visos patiriamos rizikos.

Ekstremali situacija – padėtis, kuri atsiranda dėl gamtinio, techninio, ekologinio ar socialinio pobūdžio priežasčių ar karo veiksmų ir sąlygoja staigų bei didelį pavojų žmonių gyvybei, turtui, gamtai arba žmonių žūtį, sužalojimą ar turtinius nuostolius.

Anketa neaktyvi
Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui
Susikurti savo anketą