O KOKS TAS ŠNIPIŠKIETIS ?

Anketa skirta Šnipiškių gyventojams - prijaučiantiems unikaliam rajonui - paveldosaugininkams - Vilniaus istorikams - rašytojams  profesoriams studentams šunims katėms . Svarbiausia turėti bent menką susipažinimą su Šnipiškių rajonu ( kartą pabuvojus draugo kieme - praeidamas iš turgaus - matytas iš stiklainio ) . Atsakymai virs judančiais vaizdais - ANIMACIJA .

 

Apie autorių: 

Vilniaus Dailės Akademijos - animacijos specialybės - IV kurso studentas - kuriantis vizualiųjų menų srityje. Šiuo metu kuriantis animacinį filmą "Holy Routine" apie Šnipiškėse veikiančius kasdieninius ritualus. 

Kokios tos juslės padedančios artimiau susipažinti su Šnipiškėmis ?
Rega ir uoslė
Uoslė
Uoslė. Viliojantis šašlykų kvapas vasarą, sodą ar kaimą primenantis deginamos medienos kvapas žiemą. Ir rega. Grožėjimasis unikalia architektūra ir atmosfera, bei pavojingų personų identifikavimas prieš nusprendžiant pereiti į kitą gatvęs pusę.
SNIPAS
Pavasari praejus per snipiskes zydinciu alyvu kvapas kiekviename kieme uzburs taip kad rasite isejima tik joms nustojus zydeti
Žydinčios alyvos, akmeninis grindinys, vandens kolonėlės
Arčiau susipažinti su šitą vieta reikia visų juslių. Reikia klausytis, kada Šnipiškėse katėms morcius, kada peles sienose vaikšto, kada draugeliai į langus baladoja. Reikia matyti, kada į kiemą tėtis/ mama/ brolis/ teta atvažiuos, kada Saulė šviečia ir pasimato didingas Europos pastatas, matyti kur padedi maistą benamems katėms, nes nevietoje jos gali bazilikus istrypti. Reikia jutimo, kad galetum jaustis kaip Bahamose ant smėlio, tik tu ne Bahamose , o ant ciuzinio, namuose. Reik uoslės, gyvybiškai, nes jei neuzuosi smalkių tvinkstanciu iš peciaus pro neuzlopytus plyšius, gali uzsinuodyti negyvai, taip pat, nezinosi kada duoti pastaba šuniui bezdejimus. Reikia ir balso, kad sugebėtumei atsimazinti nuo kaimyno, kuriam trūksta TIK dvidešimt centų ant "duonos" ir "pieno", nes jo "vaikai badauja", kad galėtum pasisveikinti su juo pačiu kaimynų jau girtu po pusvalandžio, taip pat su kitais kaimynais susirinkusiais į bendrą padvala vidurį kiemo ir aptariant svarbiausius savaitės įvykius, reikia balso, kad paprašyti draugu leisti pas juos nusimaudyti. Reik būti tam tiesiog pasirengus visas jusles. Reikia kad kūnas būtų ramus kai ištiks ji Šnipiškės.
mapsai
regos, klausos ir vidinės šilumos
Trepsėjimas.
Rimti marozai ir siaip neaiskus zmones su peiliais ir kitais ginklais
Priklausomai nuo metų laiko, kai žydi medžiai, tada tų žiedų kvapas, kai to nėra - tada rūkstančių kaminų, ypač, jei kūrenama, kas papuola po ranka. Dar kai kuriose vietose (specifinėse) tvyro ir fekalijų kvapas.
uoslė
Praeik pro shanchaju ir suprasi
kaimelis isikures sostines centre:)
nematyti kvapai ir neragauti vaizdai
Nebutinai reikia cia gyventi, reikia myleti senaja architektura ir saugoti ja ir viska kas su tuo rajonu susije.
akys
uoslė yra ta juslė
jei nekvepuoji tai žinai dėl ko
Akys mato nepamirstama vaizda, i kita dimensija. Is burzuju i vietiniu gyvenima.
Vaizdas - medinukai
Dažniausiai nosis :)
Visos 5.
matyt, užuost kūrenamų pečių kvapą žiemą, gal vietomis šūdus, girdėt kaip šunys loja, užuost cigarešių kvapą iš kiemo kur kompanija susėdus prie butelio su dainom rūko.
kvapai