UserLinaSmai
Vieša
Pranešti

Moralinių dilemų sprendimo ypatumų tyrimas

Sveiki, esu VDU, Švietimo akademijos, 1 kurso studentė. Rašau tiriamąjį darbą apie moralinių dilemų sprendimą. Prašau atsakyti visiškai sąžiningai :), nes ši informacija Jums visiškai nekenksminga, nes anonimiška, o man padės geriau atlikti darbą. Klausimai įdomūs, į kuriuos užtenka atsakyti pažymint labiausiai Jums tinkantį variantą. Čia nėra teisingų ir neteisingų atsakymų, čia yra kiekvieno žmogaus patirtis, kuri man ir yra svarbiausia.

Anketos pildymas užtruks iki 5 min. 

Tyrimo rezultatai bus naudojami tik dalyko ,,Raidos ir pedagoginė psichologija" prezentacijai.

Viešai rezultatai nebus publikuojami, tai visiškai anoniminė anketa. Ačiū!

Pic
Kokia jūsų lytis
Kiek Jums metų?
Koks Jūsų išsilavinimas?
Kur gyvenate?
1. Jūsų draugas jums sako, kad padarė nusikaltimą. Jis paaiškina, kad jam sunku miegoti naktį, ir mano, kad esate vienintelis, kuriam jis gali patikėti savo paslaptį. Po kelių dienų laikraštyje perskaitote, kad kažkas buvo suimtas už jūsų draugo nusikaltimą. Ar jūs:
2. Įsivaizduokite, kad esate daktaras, staiga atveža į priimamajį du pacientus vienas 16 metų, turintis kriminalinę praeitį, kitas virš 80 metų, turintis lėtinių ligų, tačiau auginantis 5 šunis ir 3 kates iš prieglaudos ir jiems labai reikalingas. Abu sunkios būklės, kurį gelbėsite
3. Jūs išeinate su draugu/drauge vakarieniauti į restoraną. Staiga pamatote kaip jūsų draugės vaikinas vakarieniauja su labai jauna, patrauklia moterimi. Iš to, kaip jie elgiasi, akivaizdu, kad jie yra daugiau nei draugai. Pora baigia valgyti ir išeina tavęs nepastebėdami. Jie elgiasi labai meiliai išeinant pro duris.
4. Jūs su savo drauge atvykstate į ligoninę, ji gimdo, o jos vaikinas ją paliko, kai sužinojo, kad laukiasi. Esate jai pats artimiausias žmogus, kurį ji turi, į Jus kreipiasi daktarai sakydami, kad nėščiosios būklė labai sudėtinga, todėl reikia greitai nuspręsti ką rinktis: gelbėti draugę ar jos kūdikį. Jūs:
5. Jūsų labai geras draugas jums pasiūlo galimybę labai greitai užsidirbti daug pinigų. Jis jums tiksliai nepasako, kaip jis uždirbs šiuos pinigus, bet jums susidaro įspūdis, kad tai nėra visiškai teisėta. Jis prašo tik 500 EUR investicijos ir žada, kad iš savo minimalių investicijų jums niekada nebereikės dirbti. Jūs:
6. Važiuojate automobiliu, jūs vairuotojas. Staiga dingsta stabdžiai, prieš Jus betoninė siena, į kurią trenktumėtės su didele jėga ir mirtumėte vietoje, kairėje moteris su vyru, dešinėje vaikas. Bet kuriuo atveju mirties neišvengtumėte. Jūs:
7. Jūsų draugas turi puikų humoro jausmą. Tačiau kartais jo anekdotai yra užgaulūs, nes jis tyčiojasi iš fizinių trūkumų arba žmogaus neįprastų įpročių. Jums dėl to nemalonu, jaučiatės nepatogiai. Jūs:
8. Einate gatve ir randate pamestą rankinę, o joje piniginę su didele pinigų suma. Matote, kad rankinė žymios firmos, piniginė taip pat. Jūs:
9. Vidurnaktį po darbo važiuojate namo per smarkią audrą. Staiga į kelią išeina girtas žmogus. Jūs bandote sustoti bet atstumas per mažas ir jūs jį partrenkiate. Niekas jūsų nemato. Išlipate iš mašinos, pastebite, kad žmogus panašus į benamį, patikrinę suprantate, kad jis miręs. Jūs esate doras pilietis, niekada neviršijote greičio, visada laikotės taisyklių ir gyvenime, turite šeimą ir paskolą namui. Jūs:
10. Jūsų senelis sunkiai serga, jis Jums pasakoja, kad savo gyvenimą jau nugyveno. Dėl savo ligos jis kenčia begalinį skausmą, todėl jūsų paprašo, kad jūs jam atjungtumėte deguonies aparatą, kad galėtų oriai numirti, dėl jo ligos jūs taip pat kankinatės, nes žmogus pats savimi pasirūpinti jau nebegali. Jūs:
Kaip vertinate šią apklausą, ar labai sunku buvo pasirinkti atsakymą? Kodėl?
Nėra būtinas klausimas, bet būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę :)
Šio klausimo atsakymai viešai nepublikuojami