Mokslinių tyrimų etikos pažeidimai

Esu trečio kurso studentė Gabrielė Bujokaitė. Studijuoju Vilniaus universitete ir šiuo metu rengiu darbą apie mokslinių tyrimų etikos pažeidimus studijų procese. Šia anketa siekiu atskleisti, kokie pažeidimai dažniausi Lietuvos studentų tarpe, ir kokios priežastys neetiško elgesio. Mokslinių tyrimų etika - tai principų ar vertybių taikymas įvairiose su moksliniais tyrimais susijusiose veiklose. Šie principai įvardyti įvairiuose etikos kodeksuose, ar kituose dokumentuose, o jų laikymasį prižiūri tam tikros etikos komisijos. Anketos pildymo trukmė - 5 min. Apklausa yra ANONIMINĖ. 

Su kokiais mokslinių tyrimų etikos pažeidimais dar teko susidurti?
informacijos nutekinimas
-
neteko
neteko, taciau daznai atima daug laiko ieskojimas kaip tinkamai sudaryti literaturos sarasus, teisingai pateikti saltinius perfrazuojant ar cituojant, nes universitetuose nera aiskiu nurodymu ir pavyzdziu pagal kuriuos reiketu cituoti, sudaryti bibliografinius sarasus, duoti nurodymai buna netikslus, daznai keiciami, su klaidomis
plagijavimu, šaltiniais, tyrimo rezultatų keitimas
Neteko
Šališku tyrimo dalyvių parinkimu, tyrėjo dalyvavimu tyrime.
Apklausiami artimi žmonės:)
-
Jokiais
kito darbo kopijavimas
Neteko
Dabar negaliu įvardinti.
Neteko
Nera
-
Plagijavimu
Plagijavimu
-
-
Neteko daugiau:)
Neteko
Neteko
Kai studentai atėję atlikti praktikos ar kitos su studijomis susijusios veiklos tam tikrose darbovietėse yra įpareigojami atlikti tiriamuosius darbus, parašyti mokslinius straipsnius už savo vadovus. Kai šie straipsniai išspausdinami, juos rašiusių studentų vardai straipsniuose neminimi.
Kol kas jokiais
Neištikima lova
Išvardintais
neteko
Perfrazavimas
Miliu Gabrele
.
Jokiais
Visais pagrindiniais išvardintais
Nedraugiskumas
v
Respondentų charakteristikos apipvadalinimas, kitais, jiems nebūdingais bruožais
Svetimo darbo pasisavinimas