Lietuvos užsienio politika ir migrantų krizė

JAV tyrimų kompanija "Navanti Group" (http://navantigroup.com/) atlieka tyrimus apie Baltijos šalių politinę, ekonominę ir socialinę aplinką. Atsakymų anonimiškumas garantuojamas, reikalinga tik gyventojų nuomonė. 

Kaip vertinate Europos Sąjungą (teigiamai, neigiamai, neutraliai)? Kodėl?
neutraliai
Teigiamai. Dėl pagalbos krizių metu.
Europos sajunga dirba gera darba, bet emigrantu stabdyti nesugeba
Teigiamai
Neutraliai. Tiek aukšti ES pareigūnai, tiek pavienės valstybės išreiškė paramą su migracijos krize susiduriančioms valstybėms. Tačiau kalbant apie vieningą atsaką totalitariniams Rytų rėžimams nuolat kyla klausimų dėl galimų užslėptų savo intereso paieškų. Vakarų Europos valstybės palyginti nemažai susijusios ekonominiais ryšiais su mūsų rytiniais kaimynais. Sankcijų ar rimtesnių procesų, realiai priverčiančių nutraukti ar mažinti neteisėtus valstybinius veiksmus, dar nėra sulaukta.
Nežinau
Teigiamai, puikiai.
Teigiamai.
Neutraliai
Teigiamai. Saugiau gyvename, galime keliauti.
Neutraliai
Neutraliai, nes daro ir gerų dalykų, bet ir varžo kitų šalių pasirinkimus.
mandagiai ir neutraliai
Neigiamai, žlugdomas tautų suverenumas ir tautiškumas, EU įstatymai iškeliami aukščiau tautos, primetinėjami centralizuoti biurokratiniai sprendimai, saujelė eu parlamentarų sprendžia tautų svarbiausius klausimus nederindami ir neatlikdami jokių tyrimų, daug biurokratijos ir t.t.
Teigiamai.
Teigiamai, Padėjo Lietuvai augti stipriai ekonomiškai, jei ne EU, mes būtume kaip Baltarusijos Ekonomiką, bandytume padaryti planą, kuris nieko nereiškia. Esame dabar laisva rinka - galime laisvai keliauti po europą, paprastesnis ir greitesnis prekių keliavimas tarp šalių. Bendra parama kritiniais atvejais - Covid krizė ir tt. Tai net keičia žmonių mąstymą, esame labiau pro europietiški kuo toliau.