Userauksezl50
Results184
Vieša
Pranešti

Lietuvos gyventojų finansinė elgsena investiciniame procese

Sveiki, esu VU TVM 3 kurso studentė ir atlieku gyventojų elgsenos finansų rinkose tyrimą, kurio rezultatai padės identifikuoti investicijomis besidominčių žmonių finansų elgsenos ypatumus bei kokiam investuotojų tipui priklauso didžioji dalis respondentų. Dėl šio tikslo, kviečiu skirti iki 10 min. šiai anoniminei anketai. Nei teisingų, nei neteisingų atsakymų nėra, tad prašau pažymėti savo nuostatas labiausiai atitinkantį atsakymo variantą, net jeigu ir nesate susidurę su investavimu. 

Iš anksto dėkoju už atsakymus bei skirtą laiką!

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami
Jūsų amžiusPrivalomas
Jūsų lytisPrivalomas
Jūsų preliminarios mėnesinės pajamosPrivalomas
Jūsų išsilavinimasPrivalomas
Dabartinė užsiimama veikla
Kokią apytikslę dalį savo metinių pajamų skiriate investicijoms (indėlis banke, kaupiamasis draudimas,nekilnojamas turtas, akcijos, obligacijos ir kt.) Pastaba: antroji nurodyta suma į intervalą neįeina.
Ar turite patirties investavimo srityje?
Įvertinkite pateiktus taupymo motyvus pagal svarbą:
visiškai nesvarbunesvarbumažiau svarbusvarbulabai svarbu
Investicijų valdymui
Jūsų vaikų ateičiai
Nekilnojamam turtui įsigyti
Senatvės užtikrinimui
Ateities pirkiniams
Finansinės nepriklausomybės užtikrinimui
Pastovių pajamų didėjimo užtikrinimui
Nenumatytiems atvėjams
Kokio dydžio metinė investicijų grąža Jus tenkintų?
Kaip dažnai tikrinate, ar planuotumėte tikrinti savo investicijų rezultatus?
Jei turėtumėte rinktis, kokią iš šių dviejų alternatyvų pasirinktumėte?
Jei turėtumėte rinktis, kokią iš šių dviejų alternatyvų pasirinktumėte?
Jūs svarstote dėl galimybės investuoti į kosmetikos bendrovę, kuri kreipėsi dėl produkcijos patvirtinimo į svarbiausią dermatologinės paskirties įrangos sertifikavimo instituciją visame pasaulyje. Išanalizavus bendrovę, Jūs padarote išvadą, kad su 75% tikimybe bendrovės kosmetika turėtų būti patvirtinta, ir su 25% tikimybe atmesta. Jeigu kosmetika bus patvirtinta, akcijos vertė kils 30%, tačiau kosmetikos nepatvirtinus, vertė kris 50%. Ar Jūs investuotumėte? (75% tikimybė užsidirbti 30%; 25% tikimybė prarasti 50%).
Per pastaruosius penkerius metus akcijos vidutiniškai uždirbdavo 8% metinės grąžos. Kokia Jūsų nuomone akcijų grąža bus ateinančiais metais? Pastaba: antra nurodyta reikšmė į intervalą neįeina.
Jūs esate labai susidomėjęs LG produkcija. Pasidomėjęs sužinote, kad pastaruosius dvejus metus bendrovė turėjo finansinių sunkumų, tačiau jų parduodami produktai paklausūs, nes yra plačiai naudojami didžiųjų bendrovių. Šiuo metu LG nėra įvertinta analitikų, tačiau ankstesnių analitikų rekomendacija LG buvo „stiprus pirkti“ (stipriausia galima analitiko rekomendacija pirkimui). Pastebite, kad LG akcijų kaina pastaruosius dvejus metus stipriai krito. Šiuo metu kaina tesiekia 10 EUR už akciją, tuo tarpu prieš dvejus metus kaina siekė 100 EUR už akciją. Remiantis šia informacija, koks, jūsų nuomone, šios akcijos potencialas?
Dalyvaujate simuliaciniame investavimo žaidime, kuriame vėliau Jūsų trijų mėnesių rezultatai bus lyginami su 99 kitų dalyvių. Visiems 100 dalyvių bus suteiktos tokios pačios sąlygos – tie patys įrankiai, laikas ir ištekliai, reikalingi investavimo sprendimams priimti. Dalyvaujantys asmenys yra labai skirtingi tiek turimu išsilavinimu, tiek ir profesinėmis sritimis – kaip ir reali investuotojų populiacija. Kaip manote, koks bus Jūsų rezultatas lyginant su kitais dalyvavusiais, pasibaigus žaidimui?