UserIlze
Results1142
Privati
Pranešti
Anketa neaktyvi

Kas keičiasi, gyvenant blaiviai?

Ši anketa skirta žmonėms, dėl vienų ar kitų priežasčių pasirinkusiems blaivų gyvenimo būdą ar taip gyvenusiems visada, bet ypač - tiems, kurie gali palyginti gyvenimą PRIEŠ ir PO. Net jei tai laikina situacija - tarkime, moteris laukiasi ar maitina kūdikį.  

Norintiems sužinoti daugiau, trumpai - apie anketos tikslus. Savo darbe sutinku gana daug žmonių, kurie lyg ir norėtų atsisakyti alkoholio, tačiau juos sulaiko nežinia: dalis jų neįsivaizduoja laisvalaikio be gėrimo, dalis bijo prarasti draugus ("nebus apie ką kalbėti geriant sultis, slėgs nejauki tyla"), dalis mano, kad alkoholis yra vienintelis būdas atsipalaiduoti po sunkios darbo savaitės ar net spręsti asmenines problemas - nerimą, sociofobiją, šlyjančius santykius.

Netrukus prasidės antrieji blaivūs mano pačios gyvenimo metai. Atsisakiusi alkoholio, nesijaučiu nieko praradusi - jaučiuosi tik atradusi, kaip ir daugelis mano pažįstamų blaivininkų. Pasidarė smalsu, kaip kiti alkoholio atsisakę žmonės vertina savo pasirinkimą: kiek buvo pagrįstos jų viltys ir baimės, kas buvo sudėtingiausia, ko labiausiai jie ilgisi (jei kažko ilgisi) ir ką laikytų didžiausiais blaivaus gyvenimo laimėjimais bei atradimais.

Tam ir sukūriau šią anketą - smalsumui patenkinti ir apibendrinti blaivių žmonių patirtis. Nors niekad neturėjau tokio siekio, iš grįžtamojo ryšio pastebiu, kad dalis mano seminarų dalyvių netrukus atsisako alkoholio (nors mano seminarų temos iš pažiūros su alkoholiu nesusijusios). Susidaro įspūdis, kad žmones nepaprastai stipriai užkrečia gyvas pavyzdys - jokiu būdu ne tobulas, be skambių lozungų ir pažadų, kad viskas bus tik rožėm klota, tačiau - gyvas pavyzdys. Todėl kviečiu ir Jus dalintis savo atradimais ir įžvalgomis - galbūt kaip tik šiandien kažkam dvejojančiam Jūsų patirtis bus tas paskutinis lašas - pačia geriausia šio žodžio prasme.

Gavusi anketos atsakymus, remdamasi Jūsų ir Jūsų draugų patirtimi, ketinu tęsti tekstų ciklą blaivaus gyvenimo tema: 
http://www.ilzes-dirbtuves.lt/category/blaivi-galva/

Nuoširdžiai dėkoju už bendradarbiavimą,
Ilzė

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami

Anketos meniu

Kita anketa »