Kaip apsaugote savo elektroninius duomenis?

Advokatų tarybos Informacinių technologijų komitetas siekia išsiaiškinti:

·         kokias technologijas advokatai ir advokatų padėjėjai naudoja savo veiklos skaitmeninei informacijai (pvz., dokumentams, el. paštui) tvarkyti ir saugoti;

·         kokie yra advokatų ir advokatų padėjėjų bendruomenės įgūdžiai ir įpročiai dirbant su skaitmenine informacija ir jos sauga;

·         koks yra poreikis šios srities žinioms gilinti;

·         koks yra advokatų tarybos pagalbos ir gairių/rekomendacijų poreikis šioje srityje.

Labai prašome sudalyvauti šioje anoniminėje apklausoje. Apklausos atsakymai nebus viešinami, jie bus naudojami tik IT komiteto ir advokatų tarybos sprendimams priimti.

Užtruksite ne ilgiau kaip 3 minutes.

1. Kokia yra Jūsų pagrindinė skaitmeninių dokumentų (procesinių dokumentų, jų priedų, atstovavimo sutarčių, apskaitos ir kitų advokatų veiklos dokumentų) laikymo vieta?
2. Jei skaitmeninius dokumentus laikote kompiuteryje arba išorinėje laikmenoje, prieš kiek laiko padarėte tokių dokumentų atsarginę kopiją?
3. Jei darėte skaitmeninių dokumentų atsarginę kopiją, kur ją laikote?
4. Jei naudojate paslaugų teikėjo paslaugą, kokio tiekėjo paslauga naudojatės?
5. Jeigu šiuo metu nenaudojate tiekėjo paslaugų ir jei advokatūra sudarytų palankias sąlygas naudoti tokias paslaugas (rekomenduotų tiekėją, susitartų dėl palankių įkainių ir mokėjimo sąlygų, pateiktų naudojimo gaires), ar pradėtumėte jomis naudotis?
6. Ar Jūsų kompiuteryje, kitame išmaniajame įrenginyje, išorinėje laikmenoje laikoma informacija yra šifruojama (pvz., naudojant BitLocker, Gpg4win, TrueCrypt ir pan.)?
7. Iš kelių simbolių sudarytas Jūsų kompiuterio slaptažodis?
8. Ar naudojate kompiuterio/telefono, kito išmaniojo įrenginio ekrano užrakinimo/atrakinimo slaptažodį?
9. Ar savo telefone naudojate dvigubo tapatybės patvirtinimo funkciją skaitmeniniams dokumentams pasiekti (pvz., Google Autentifikavimo priemonė, Microsoft Authenticator ir pan.)?
10. Kas yra Jūsų el. pašto paslaugos teikėjas?
11. Ar Jums yra reikalinga informacija (mokymai, rekomendacijos, kt.) apie kompiuteryje, kitose laikmenose, debesijoje saugomos skaitmeninės informacijos apsaugos priemones ir saugų darbą su skaitmenine informacija?
12. Kiek iš viso advokatų ir advokatų padėjėjų (toliau – asmenys) dirba Jūsų kontoroje/profesinėje bendrijoje?