Ką manote apie korupciją?

Gerbiamieji apklausos dalyviai,

Kviečiame Jus išreikšti savo nuomonę apie korupciją politikoje ir viešajame sektoriuje. Apklausa anoniminė, bus naudojami tik apibendrinti duomenys. Tyrimo rezultatai bus panaudoti kuriant antikorupcines programas jaunimui.

Jūsų nuomonė yra labai svarbi.

Tyrimas „Jaunimo nuostatos ir požiūris į korupciją bei antikorupcinis potencialas“ atliekamas įgyvendinant ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Šiaulių apskrities jaunimo nepakantumo korupcijai nuostatų formavimas“, projekto Nr.10.1.2-ESFA-K-917-02-0017.

Projektą įgyvendina Šiaurės Lietuvos kolegija.

Adresas pasiteiravimui: [email protected]

 

Tyrime naudojamų sąvokų paaiškinimas:

Korupcija yra laikomas piktnaudžiavimas įgaliojimais siekiant asmeninės naudos – tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose.

Korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos – kyšininkavimas, prekyba poveikiu, papirkimas, kitos nusikalstamos veikos, jeigu jos padarytos viešojo administravimo sektoriuje arba teikiant viešąsias paslaugas siekiant naudos sau ar kitiems. 

Kyšiu yra laikoma bet kokia turtinė ar kitokia asmeninė nauda (tiek pinigai, tiek kitos vertybės) sau ar kitam asmeniui už pageidaujamą teisėtą ar neteisėtą veikimą arba neveikimą.

 

 

Iš anksto dėkojame už atsakymus!

25. Kaip, Jūsų nuomone, jaunimas gali prisidėti prie korupcijos mažinimo?
Gali
nežinau
to neįmanoma padaryti, nes jei neduosi tai negyvensi
legalizuokit marihuana
nezinau
nmbhdiuquhrcvbgh biguwef zfifa e
Nežinau
niekaip
Nežinau nes iš kuršėnu esu
Patiems nedalyvauti
rengti antikorupcines akcijas, daugiau domėtis
Jaunimas galėtų keisti senus darbuotojus.
Lietuvoje jaunimas yra per daug nuvertinamas, todėl manau, jog prisidėti prie korupcijos mažinimo yra praktiškai neįmanoma.
Paprasčiausiai ignoruoti tokius kyšio prašytojus, gydymo įstaigose užmiršti tokius dalykus kaip padėka gydytojui ir pan., kai nebeliks davėju, gal išnyks ir prašytojai.
stebėti kas vyksta aplinkoje. Pranešti policijai
Dirbti oficialiai.
-
Jaunimas nekreipia tiek dėmesio kiek reiktų, taip pat, niekas nekreipia dėmesio į jaunimą, tad nereikia nustebti kodėl, jie tokie abejingi visuomenės reikalams...
Nekyšininkauti
reikia aktyviai imtis korupcijos prevencijos, dalyvauti antikorupcinio švietimo ir sąmoningumo ugdymo renginiuose, rodyti daugiau nepakantumo korupcijos apraiškoms
pirmiausia reiktu mazinti tu kurie ima kysius, tada mazetu ju duodanciu, ir viskas butu oficialu, dabar vieni kitus pazysta, moka kad nepastebetu-neziuretu kazko. Nors seip visi viska supranta ir zino.
Netapti korupcijos dalimi.
Jaunimui skaityti daugiau paskaitų susijusių su korupcija, kviesti žinomų žmonių, kad kalbėtų garsiai šia tema. Ir ypač tai plėtoti mažesniuose miesteliuose/mokyklose, skleisti informaciją, nes dažnai jos trūksta, kur kas vyksta.
Įspėti kitus, kad šitaip elgtis negalima.
Nežinau
Nežinau
Skelbti tai socialiniuose tinkluose, skleisti spaudoje, vesti įdomias paskaitas.
Mokyti kitus, kad taip nesielgtų
Patarti kitiems šeimos nariams taip nesielgti ir pamačius korupciją apie ją pranešti.
protestuoti
Nežinau. Priklauso nuo pačio jaunimo
Gali paaiškinti savo tėvams ir seneliams, kad duoti kyšius nedera.
Balsuoti rinkimuose ir palaikyti žmones, kurių reputacija nesutepta, neduoti ir nereikalauti kyšių, vadovautis sažiningumo ir teisingumo principais
Neduoti kyšių.
Emigruoti. Lietuvoje jau įprantama duoti pinigus visoms įstaigoms, nes kitu atveju žiūri kaip į nepilnavertį žmogų, nesuteikia reikiamos pagalbos. Valstybei reik sąžiningų žmonių tačiau jie neįvertinami.
Įspėti apie korupciją ir viešai apie tai kalbėti
Išgyvendinant nuostatą, kad ne privačiose gydymo įstaigose reikia duoti kyšį, kitaip "gydytojas" gali pasistengti, kad pajustum šį tą nemalonaus. Tokius atvejus reikia pranešinėti ir už juos bausti.
-
jooooo...
priklauso nuo zmogaus
nezinau
Dalyvauti kokiuose renginiuose
nezinau neturiu nuomones
taip
Nežinau, tai neįdomu ir aš nieko nežinau!!!!!!!!!!
Gyventi ir žvenkt
Švietimu apie korupciją
Neimti ir neduoti kysiu
Ne į jaunima reikia kreipti dėmesį, o į tai kad tvarkyti seima, priimti naujų jaunesnių žmonių kurie nebūtų mate ir nedrįstu būti korumpuoti. Negu kaip dabar kai susirinke seni diedai ,iš po ruso priprate daryt kaip nori, įpatingai žino ko reikia dabartiniai visuomenei.
Kalbėti su artimaisiais nariais, kurie prisideda prie korupcijos (pvz. dovanoja dovanas gydytojams ir panašiai), raginti juos to nedaryti, prisidėti prie pastebėtų korupcijos nusikaltimų viešinimo. Apskritai, turint omenyje, jog korupciniai nusikaltimai yra vykdomi slapčia, efektyviausi ginklai prieš ją yra viešumas bei skaidrumas.
Kai užaugs nesiūkyti kyšių
Pats rodyti tinkamą pavyzdį.
Svarbiausia kalbėti, skleisti idėjas, netylėti! Tiesa gėdos nedaro sąžiningam piliečiui.
Kalbėtis tarpusavyje apie korupciją
Mano nuomone, žmonės turi viską pradėti nuo savęs. Galbūt rodyti pavyzdį jaunesniems bei vyresniems, jog sąžiningumu ir teisingumu asmuo gali pasiekti daug daugiau, nei ieškodamas sau naudos. Manau, kad apie tai turi būti diskutuojama viešai: mokyklose, universitetuose rengiami debatai, diskusijos, paskaitos. Parodyti korupcijos padarinius ir rezultatus, kaip žmonės nuo to nukenčia, susigadina reputaciją visuomenėje.
Jaunimas turi vengti elgtis neteisingai ir skatinti tai daryti savo bendraamžius.
Dažniau rengiant renginius, paskaitas apie korupciją Lietuvoje, jos žalą.
Patys buti sąžiningi ir pranešti apie korupcijos atvėjus
turi būti to mokoma mokyklose
Rodyti pavyzdį jaunesniems ir tikėtis, kad užaugs sąžininga karta
Išdrįsti apie tai kalbėti, šviesti visuomenę
Neduoti kyšių ir "dovanų" gydytojams
Mano nuomone, korupcija yra šiek tiek perdedama. Tikrai yra atveju, kur negalima tylėti, juodi pinigai, stambūs kyšiai, lėšos žmonių, kurie net nesupranta jog valdininkai iš jų vogia. Bet apkalausoje mačiau ne tokius svarbius dalykus pvz.: tau reikia leidimo, o kandidatas i seimo narius tau ji pasiūlo už tavo balsą. Manau, jei neturi už ką konkrečiai balsuoti, gali pasinaudoti tokia žmogaus siūloma “dovana”.
Keisti nusistovėjusius stereotipus, kad už kiekvieną padarytą darbą reikia atsidėkoti dovanėle. Kiekvienas asmuo dirba savo darbą ir už tai gauna atlyginimą ir geriausia padėka jam, tiesiog žodis „ačiū“.
Manau, jie jau prisideda prieštaraudami nusistovėjusiai "tvarkai", kai "reikia" daktarams nešti vokelį ir panašiai.
Kontroliuoti gydymo įstaigas, nes ten didžiausia korupcija.
švekėti apie tai garsiai.
nedaryti blogu dalyku
Elgtis teisingai, Vesti renginius kuriuose atvyktu daug mokiniu iš kitų mokyklų
Au au au
Nebijoti pranešti apie korupcijos atvejus
Kalbėtis su bendraamžiais ir draugais apie korupciją ir jos įdingą žalą mūsų gyvenimui ir ateities kartoms. Žinantiems apie korupcijos pamokyti kitus teisingai ir įstatymo tvarką be kyšio davimo įsireikalauti, tai kas priklauso( medicinos, savivaldybės, paramos skyriuose, policijoje ir kitose įstaigose). Pamačius netinkamus veiksmus savo pavyzdžių kreiptis į reikiamas instancijas dėl jų neteisėtos nusikalstamos veikos. Apie tai papasakoti kitiems, jog stapdydami korupciją gerinsime savo gyvenimą už mums priklausančias paslaugas nemokėsime papildomai ir nebūsime skirstomi į klases, kas gali duoti į kišenę, o kas ne.
Dalyvauti viešose iniciatyvose, renginiuose prieš korupciją
-
Pranešdami apie jos atvejus
Nežinau
Daugiau apie tai kalbėti. Įgalinti baudas
Kalbėti, bendrauti, analizuoti situacijas
Niekaip
Stengtis patys būti sąžiningi
Negali