Dvasinės kultūros centras "Sattva": šventykla, daugiabutis ir viskas, ko reikia...

Trumpas projekto aprašymas
 

Gyvenimas šviesioje ir doringoje aplinkoje Vilniaus mieste: gyvenamasis namas, šventykla, vaikų darželis, jogos, šokio ir menų studija, svečių namai ir vegetariškas restoranas
 

Projekto galimybių studiją atlieka iniciatyvinė vaišnavų darbo grupė.
 

Vieta:  Vilniaus mieste, Paupys, šalia Vilnelės upės ir Kūdrų parko.

Idėja: Suburti vaišnavų ir dvasingų žmonių bendruomenę, kuriems svarbus miesto gyvenimo ritmas, bendruomeniškumas ir noras realizuoti savo dvasinę prigimtį. Kurie įsigydami sau būstą kartu kurtų bendruomenę ir prisidėtų prie kultūrinio centro atsiradimo.

Aprašymas: Nuostabioje Vilniaus miesto vietoje, šalia gamtos, tačiau ir nenutolstant nuo miesto centro, bus įgyvendinamas dvasingumo namų – šventyklos ir visuomeninės paskirties patalpų su gyvenamuoju namu projektas. Jame numatyta apie 350-400 kv.m. šventykla su pagalbinėmis patalpomis (atskirta nuo gyvenamojo komplekso), vaikų darželis ir pradinė mokykla, jogos šokio ir menų studija, svečių namai (mini hostelis), vegetariškas restoranas ir apie 30-40 butų. Projektas yra ne pelno siekiantis, gauta pridėtinė vertė pardavus butus bus skirta investicijoms į bendruomenės visuomenines paskirties patalpas ir šventyklą.

Butai bus atviro išplanavimo (galimybė pačiam susiprojektuoti erdves), planuojamas įvairus pasirinkimas – 1, 2, 3 ir 4 kambarių (nuo 30 iki 108 kv.m), statyba geros kokybės, bus požeminis parkingas automobiliams. Preliminari kv. m. kaina 1700-1900 eurų.

Tai bus skaisčios ir doringos išorinės ir vidinės aplinkos namai – viešose teritorijos vietose ir terasose bus nerūkoma, nevartojami alkoholiniai gėrimai, nenaudojami griliai kepimui ir pan.  Bus įsteigta namo bendrija, kuri aptars ir patvirtins kitus vidinius susitarimus, kurie turėtų palaikyti šviesią ir iškilią nuotaiką name. Bus kuriama bendradarbiavimo, dalijimosi, pasitikėjimo atmosfera, praktika, kuri padės gyventojams gerai jaustis, turėti palankias sąlygas tobulėti, prasmingai bendrauti, sutaupys laiko ir resursų įvairiose praktinėse gyvenimo srityse.

Projekto įgyvendinimo terminai – 2019-2020 m.

 

Prašome atsakyti į žemiau pateiktus klausimus, jeigu jaučiate, kad Jums būtų patrauklu gyventi tokioje aplinkoje.  Taip pat prašome persiųsti šios anketos nuorodą savo pažįstamiems, kuriems, Jūsų nuomone, tai galėtų būti aktualu. 

Iš anksto dėkojame už skirtą laiką ir Jūsų atsakymus, jie padės pasirinkti geriausius sprendimus.

 

APKLAUSA

 

Pažymėkite Jums tinkamiausius atsakymų variantus arba įrašykite savo nuomonę.

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami
1. Ar Jūs įsigytumėte butą ir apsigyventumėte prie šventyklos pastatytame name, jei komplekso vieta būtų Vilniaus centre (tokia kaip aprašyme ar panaši) ir būsto kvadratinio metro kaina būtų 1700-1900 eurų? Įvertinkite tikimybę procentais
2. Ar Jūs apsigyventumėte tokiame prie šventyklos pastatytame name ir nuomotumėtės jame butą? Įvertinkite tikimybę procentais
3. Ar Jūs įsigytumėte butą ir apsigyventumėte prie šventyklos pastatytame name, jeigu būsto kvadratinio metro kaina būtų 1300-1500 eurų ir komplekso vieta būtų ne centre, o geroje, patogioje Vilniaus vietoje nutolusioje 4-10 km nuo centro (15-30 min. kelio visuomeniniu transportu ar mašina) ir tokiu atveju kompleksui priklausytų didesnė aplinkos teritorija nei centre? Įvertinkite tikimybę procentais
4. Ar Jūs apsigyventumėte prie šventyklos pastatytame name ir nuomotumėtės jame butą, jeigu komplekso vieta būtų ne centre, o geroje, patogioje Vilniaus vietoje, kaip aprašyta 3 punkte? Įvertinkite tikimybę procentais
5. Ar būtumėte pasiruošęs įnešti pradinį 5000 eurų buto rezervacijos mokestį, kad patvirtintumėte savo ketinimą įsigyti būstą šiame projekte?
6. Kokie veiksniai Jūsų pasirinkimą padarytų teigiamu ar greičiau teigiamu, jeigu šiuo metu jis toks nėra?
7. Kiek Jums būtų svarbios, reikalingos vedinės kultūros šviečiamosios ir dvasinės programos, kurios vyktų viešosiose komplekso patalpose? Pasirinkite skaičių, kiek kartų per savaitę Jūs tikėtina dalyvautumėte tokiose programose.
8. Jūsų amžius
9. Miestas
10. Jei norėtumėte gauti informaciją apie tolimesnę projekto eigą, prašome įrašyti savo el. pašto adresą.
11. Jei žinote, galėtumėte pasiūlyti, rekomenduoti projektui įgyvendinti tinkamą vietą ir/ar sklypą, prašome parašyti apie tai.
12. Jūsų susiję kiti pastebėjimai, pageidavimai, pasiūlymai, kuriais norėtumėte pasidalinti.