Covid-19 poveikis Lietuvos darbo rinkai

Gerbiamas respondente, 

esu KTU universiteto Valstybės gerovės ir politikos magistro studijų I kurso studentė. Atlieku tyrimą, kurio tikslas - išsiaiškinti, kaip Covid-19 pandemija paveikė Lietuvos darbo rinką.

2020 metų pavasarį įvestas karantinas sukėlė sumaištį paslaugų ir verslo sektoriuje: įmonės paskelbė prastovas, o dalis jų, negalinčių vykdyti kreditorinių įsipareigojimų, apskritai sustabdė savo veiklą. Taip išaugo šalies nedarbo lygis, o Vyriausybė turėjo greitai priimti sprendimą, siekiant suvaldyti augantį skurdo lygį, nes darbo jėgos poreikis karantino metu sumažėjo.

Ši anketa anoniminė, visi jūsų atsakymai bus naudojami tik studijų tikslais. Dalyvavimas apklausoje turėtų užtrukti iki kelių minučių. Perskaitę klausimą, pažymėkite sau tinkantį/tinkamus atsakymo variantus, kur reikia – įrašykite.

Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui

Jūsų amžius (pilnų metų skaičius)

Jūsų lytis

Ar Covid-19 pandemija paveikė jūsų darbo sąlygas?

Kaip pasikeitė jūsų ekonominis užimtumas karantino metu? (galima rinktis kelis variantus)

Kaip pasikeitė jūsų pajamos per paskutinius 12 mėnesių?

Ar Covid-19 pandemijos metu jautėte baimę netekti darbo?

Kaip vertinate valstybės paramą fiziniams asmenims, nukentėjusiems nuo Covid-19 pandemijos?

Kaip manote, kokia valstybės pagalba ar parama veiksmingiausiai sumažintų Covid-19 pandemijos padarytą žalą jūsų namų ūkiui?

Kaip manote, kokios pagrindinės išaugusio nedarbo priežastys Lietuvoje?

Ar galėtumėte įvardinti, kokios karantino valdymo priemonės, susijusios su žmonių užimtumu, buvo pačios veiksmingiausios?