Asmeninio asistento poreikio apklausa

Sveiki. Aš esu Domas Vitlipas, Vilniaus kolegijos 1 kurso  informacinių sistemų studijų programos studentas. Atlieku tyrimą, siekdamas išsiaiškinti asmeninio asistento paslaugos poreikį regos negalią turintiems asmenims Vilniaus mieste. Pildydami anketą užtruksite vos kelias minutes.  Anketa yra anoniminė,  Jūsų atsakymai bus naudojami tik tyrimo tikslais.

Anketos rezultatai yra prieinami tik anketos autoriui

Jūsų amžius:

Išsilavinimas:

Jūsų lytis:

Šeimyninė padėtis:

Ar teko asmeninio asistento paslaugomis?

Kaip manote, kiek vidutiniškai valandų jums reikėtų asmeninio asistento paslaugos per mėnesį?

Kokiose gyvenimo srityse jaučiamas didžiausias asmeninio asistento poreikis: buityje, keliaujant nepažįstamoje aplinkoje ar valstybinėse, verslo, paslaugų įstaigose ar pan?

Ar yra poreikis, kad asmeninis asistentas būtų kvalifikuotas tam tikros srities specialistas: psichologas, teisininkas, socialinis darbuotojas ir t.t.?

Asmeniniam asistentui būtų patikima neįgaliojo asmeninė informacija (asmens ir banko duomenys ir t.t.). Kaip būtų galima spręsti pasitikėjimo klausimą?

Jeigu, patvirtinus įstatymą, už dalį asmeninio asistento paslaugų tektų susimokėti savomis lėšomis, ar šis sprendimas tenkintų?

Ar neregiams pritaikytų technologijų vystymas galėtų panaikinti asmeninio asistento poreikį: interaktyvūs žemėlapiai, „text to speech“ technologija, išmaniųjų telefonų specialios aplikacijos ir t.t.?

Kiek apytiksliai pinigų galėtumėte skirti asmeninio asistento paslaugoms per mėnesį?

Ar geriau, kad asmeninis asistentas konkrečiam neregiui visuomet būtų tas pats žmogus, ar, kad jie keistųsi?

Ar asmeninio asistento paslaugos įteisinimas galėtų pagerinti neregių įsidarbinimo galimybes?

Iš kokio jūs miesto: