UserGabri3l3
Results109
Vieša
Pranešti

Ar tinkamos bausmės už nužudymus: gyventojų nuomonė

Ši anketa susijusi su bausmių griežtumu Lietuvoje ir baudžiamosiomis bylomis. Tyrimu siekiama išaiškinti, ar gyventojų nuomone, paskirtos bausmės už nužudymus yra tinkamos, bei atspindi padarytos veikos pavojingumą ir asmens, padariusio nusikalstamą veiką asmenines savybes. 

Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami
Pic
Kokiai amžiaus grupei Jūs priklausote?
Jūsų lytis?
Jūsų užimtumas?
Iš kur Jūs esate?
Kuriam iš čia išvardintų teiginių apie bausmę pritariate labiausiai?
Kaip manote ar Lietuvoje visada yra skiriamos teisingos bausmės už nužudymus?
Ar bausmes reikėtų sugriežtinti?
Jūsų nuomone, ar nužudymų atvejų skaičius pakistų sugriežtinus bausmes?
Ar Lietuvoje yra taikoma per daug lengvinančių aplinkybių teismo metu asmeniui už nužudymą?
Ar mirties bausmė būtų pergriežtas nuosprendis?
Ar mirties bausmę reiktų grąžinti atgal?
Kodėl Jūsų tokia nuomonė, atsakant į praeitą klausimą?
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalis nurodo, kad kito žmogaus nužudymas sunkinančiomis aplinkybėmis, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų, arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Yra nurodytos dvi sankcijos alternatyvos, leidžiančios atsižvelgti į konkretaus nužudymo sunkumą ir skirti arba laisvės atėmimo bausmę nuo 8 iki 20 metų, arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos. O kokia Jūsų nuomonė į tai?
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 90 straipsnio 5 dalis numato, kad nepilnamečiui asmeniui skiriama laisvės atėmimo bausmė negali viršyti 10 metų. Ar sutinkate, kad nepilnametis asmuo turėtų būti baudžiamas maksimaliai 10 metų laisvės atėmimo bausme už kito asmens nužudymą?
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalis numato, kad tas, kas nužudė kitą žmogų dėl chuliganiškų paskatų, kankindamas bei kitaip itin žiauriai, bei kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. 2012 metų kovą vaikinai sukėlė tragišką gaisrą Kaune, Šilainių mikrorajono daugiabutyje. Žinodami, kad bute yra daug asmenų, išpylė benziną į buto koridorių bei ant asmens ir išpiltą skystį padegė. Padegtas vyras įvykio vietoje mirė, dar 5 asmenys iššoko iš 7 aukšto balkono. 2 iš jų buvo sužaloti sunkiai, 3 – nesunkiai. Teismas vienam iš kaltinamųjų skyrė 15 metų laisvės atėmimo bausmę, kitam, kuris nusikaltimo padarymo metu buvo nepilnametis skyrė 7,5 metų laisvės atėmimo bausmę. Ar sutinkate, jog nepilnametis asmuo turėtų būti baudžiamas, kaip ir pilnametis?
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 2 dalis numato, kad tas, kas nužudė kitą žmogų, kankindamas bei kitaip itin žiauriai, bei kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu, yra baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. 2011 m. liepą 17-metė šiaulietė, dviejų 18-mečių merginų buvo supjaustyta į gabalus. Jos kūno dalys sudėtos į maišelius ir paslėptos įvairiose vietose Šiaulių pramoninio rajono dykvietėje. Šiaulių apygardos teismas merginoms skyrė 20 metų nelaisvės ir atlyginti nužudytosios tėvams turtinę ir neturtinę žalą. Ar sutinkate su tokiu teismo sprendimu dėl laisvės atėmimo?
Kaip galvojate kas daro didžiausią įtaką žudikams? (galimi keli variantai)
Kokia bausmė žudikui Jums atrodo priimtiniausia?
Kokios priemonės galėtų padėti užskirsti kelią nužudymams ateityje?