Alternatyvios medžiagos kostiumo dizaine

Gerbiamas Respondente, Vilniaus Dailės Akademijos, Kostiumo Dizaino katedroje vykdomas mokslinis tyrimas, kurio tikslas yra išsiaiškinti: alternatyvių medžiagų naudojimą kostiumo dizaine. Alternatyvi medžiaga – ne tekstilinės kilmės medžiaga, naudojama kuriant kostiumą, jo detales ir aksesuarus. Tyrimas bus atliktas anketinės apklausos ir žinoma Jūsų, jos pildytojo, pagalba. Siekiama apklausti kostiumo dizainerius, kostiumo dizainą studijuojančius studentus. Žinant tai, kad kiekviena nauja, kūrybingai ir netradiciškai panaudota medžiaga kostiumo dizaine patraukia dėmesį, dažnai net šokiruoja. Tačiau alternatyvių medžiagų integracija į kostiumo dizaino terpę nėra ištirta. Dar nėra ištirta, kokiais simboliais ir kokiomis potekstėmis kostiumo dizaineriai naudoja vienas ar kitas medžiagas. Alternatyvi medžiaga naudojama menininkų objektuose ir drabužiuose išreiškia naujas menines formas ir socialines idėjas, kurios neprasilenkia su futurizmu madoje ir ateities kostiumo vizija . Mums yra labai svarbi Jūsų nuomonė. Šita anketa užtikrina anonimiškumą joje nereikia žymėti savo vardo ir pavardės, duomenys kuriuos pateiksite bus griežtai naudojami tik anketos apibendrintiems rezultatams pasiekti. Šios anketos rezultatai viešai nepublikuojami (Ačiū už Jūsų pastangas! Jei savo kūryboje naudojate alternatyvias medžiagas, gal galima Jums patogiu metu, susisiekti dėl išsamesnio interviu? Arba lauksiu nuotraukų su aprašymais, Jūsų vardu ir pavarde, bei kontaktais elektroniniame pašte [email protected] Autorinės teisės garantuojamos. Taip bus išsamiau ir konkrečiau ištirta Lietuvos dizaineriai, kurie naudoja alteratyvias medžiagas.)
19. Kaip manote, kokias pagrindines tematikas naudoja dizaineriai kurdami iš alternatyvių medžiagų? Kokias naudotumėte Jūs?
Saule rašo:Miflin, sveikinu, kad laknotės pas dietologę! Linkiu, kad lieknėtumėte lengvai ir gražiai, o svarbiausia, ilgam Sutinku su Jumis, kad svoris yra tik to žmogaus problema Tačiau, kai numesit svorio, esu tikra, pastebėsit storus žmones ir tikrai pagalvosit, kaip jiems palengvėtų, jei jie sukūstų Juk kai ką nors atrandi, taip norisi pasidalinti su kitais Tikrai nieko nenorėjau įžeisti būtent pabrėžiau, kad ji Tikrai labai simpatiška, miela, gražiais ilgais plaukais, protinga, turinti savo nuomonę… Tiesiog kiekvienas perskaito ir prisitaiko sau tai, ką pats nori
ivairiausias
ivairiausia
ateities, ufo, ateiviu, nezinomu butyviu, fantasniniu knygu herojus
futurizmo, ateities
kurios priimtinos jam ir ziurovams ar devetojams, aktualias, siu diienu
aktualias, kurios plaukia is sirdies
aktualias jiems pai\tiems, visuomenej, fantastines ir ateitis vizijas
fantastines
gamtines, ateities
ateities, kosmoso, planetu, ativiu, vizijas is prisiminimu
fantastines
kuno kultas, fetisizmas,
pagal savo issikeltus uzdavinius ir tikslus
is naujausiu technologiju srities, robotu tematikas ir fantastiniu filmu herojai
ateities, kosmoso
kompiuteriai, ateitis, technologijos
iprastas, pagal poreikius, uzsakymus
ekologiskas manau
manau cia kaip ir visi dizaineriai, medziagiskumas nesvarbus, is gyvenimo, fantazijos srities
?! Įvairias
aktualias, kurios reikalingos siu dienu visuomenej spresti
siuolaikines problemas, aktualias arba ateities spejimus
ateities vizijas, psichoziu tematikas, neaiskias, neapibreztas, isgyvenimu ir potyriu
kosmines, ateities vizijas, naujoves, sizofrenines ir siu dienu aktualias tematikas
Dažnai tai būna žmogaus, kaip urbanistikos objekto pavaizdavimas. Vaizdavimas žmogaus, kaip androido, technikos aukos, susvetimėjimo, naujų technikos atradimų aukos ar kaip visiško gamtos eikvotojo vaizdinys. Netradicinės medžiagos dažnai naudojamos išreikšti savo piūriui į atitinkamus tuo metu vykstančius pasikeitimus pasaulyje, žmonių gyvenime.
Daznai pasitaiko juodosios mados samplaiku, daznai erotizmas atsiranda. taciau vienur ar kitur alternatyvios medziagos pacios diktuoja tam tikras stilistikas ar tematikas.
gal socialines, ekologines. As naudočiau ekologines
daznai kuriami mistiniai personazai
Ateities, fetiso, bet manau , kad tai nera apibrezta, bet kokia tema galima isreiksti naudojant alternatyvias medziagas.
Manau, kad dažniausiai pasitaiko ekologijos, futurizmo, siurrealizmo tematikos. Man priimtiniausios siurrealistinės, anatominės temos, persmelktos mistinės nuotaikos, iliuzijų, teatrališkos.
kuno kultas, urbanistika, fetisas
kosmosa
misko, gamtos, juros, smelio
tematikos būna įvairiausios tiesiog jos pagal kūrėją. kurdama nenaudoju alternatyvių medžiagų.
neskirstyciau atskirai, o placiaja prasme, manau, sureiksmina vyraujancias aktualijas: momenta, objekta ar situacija.
aktualias, siu dienu, ateities, nuspejamas, mistine
Dizaineriai jeigu naudoja , tai dažniausiai būna laikoma avangardu. Gamyboje jeigu naudojama - naujomis technologijomis.
Tematikos gali būti įvairios. Man artima tematika yra gamta ir jos elementai.
visu uzdaviniai skirtingi...
Aš siekdama šokiruotumo, tai pasinaudočiau perfomansu išreikšdama vieną kitą idomią idėją.
futurizmas, bioninis dizainas.
nežinau
Nežinau, nelabai domiuosi
KAIP JAU MINĖJAU, SVARBIAUSIA IDĖJA, o visą kita savaime išsirutulioja...ir tematika negali būti vieninga (nebent tai mada:)), nes tikras kūrėjas turi savo individualią tematiką...
Jausmo, ateities nuojautos, šoko temos, funkcionalumo......
šiuolaikines, etno išliekamumo problemą
negalvojau specialiai apie tai
alternatyvumas atsirades tik tada kai atsiduria ant zmogaus kuno.
dažniausiai - futurizmas. Man - vintažas, siaubiakai, pan :D