AGS būdų poreikis mokestinių ginčų nagrinėjime

Sveiki, esu Mykolo Romerio universitetė studentė. Šiuo metu rašau baigiamąjį darbą apie alternatyvius mokestinių ginčų sprendimo būdus. Šiuo klausimynu noriu išsiaiškinti kaip vertinamas ikiteisminis mokestinių ginčų nagrinėjimas bei kokios perspektyvos taikyti kitus AGS būdus mokestinių ginčų nagrinėjime. Būsiu labai dėkinga už Jūsų atsakymus. 

3. Kokius matote ikiteisminio mokestinių ginčų nagrinėjimo trūkumus?
Nematau.
Prailgina ginčo procesą
galimybė užbaigti procesą iki teismo; nešališkas ginčo nagrinėjimas
kaip jau minėjau - nepriklausomumo ir savarankiškimo trūkumas, kartais - formalus požiūris į problemą.
VMI daugeliu atvejų skundžia toliau mokesčių mokėtojui pakankius sprendimus. Tad tik gan retai ginčas iš tikrųjų baigiasi ikiteismine stadija
Nematau
Nematau.
Nežinau
Nematau
Tas, kas nevyksta, negali turėti trūkumų
Specialistų kvalifikacijoje
Nematau, gal būt kai kas mano, kad tai vilkinimas ir laukiama senaties termino, bet dar senelių yra pasakyta, kad skola ne rona (žaizda) - neužgis.
Nematau
kompetencijos trūkumas
Nematau
Atsakyta
Galutinis rezultatas labai nutolsta, tai leidžia piktnaudžiauti.
itin prastas pranešimas šaliai, kurio atžvilgiu priimamas sprendimas. Mažas gyventojų išsprusimas ir žinių trūkumas šioje srityje.
proceso užsitęsimas laike
nesu įsigilinęs
Apskritai tokia proceso stadija ir jos privalomumas yra trūkumas, nes neįmanoma iškart kreiptis į administracinį teismą.
Ginčo šalys yra de facto nelygiateisės kaip ir kitais atvejais kai ginčijamasi su valstybės institucijomis.
Nėra
Atsakyta 2 kl.
Galėtų būti galimybė rinktis eiti į mokestinio ginčo mediaciją- susitaikymą, alternatyvų ginčo nagrinėjimą, kai šalis siekiama sutaikyti. šiuo meu tokio instituto nėra
ilgina procesą
Ne visada lanksčios derybos
Nėra galimybės prašyti priteisti bylinėjimosi išlaidas; esant nepalankiam sprendimui, sunkiau įrodinėti savo poziciją teisme.